Дніпровські пластуни відкрили новий сезон
«Пласт Дніпро» відкрив новий навчальний рік. В яхт-клубі «Січ» зібрали близько двох сотень дітей різного віку, аби провести святкову презентацію. Організація є найстаршим молодіжним громадським об’єднанням в Україні – була започаткована більше 100 років тому. Для юних пластунів підготували низку цікавих активностей, а ще запросили родини маленьких скаутів та дніпрян, які бажають познайомитися з філософією місцевого «Пласту».
Перед тим як сісти у шлюпку, вони підбадьорюють себе піснею про відважних моряків. Надягнувши рятівні жилети, місцеві пластуни готові випробувати власну силу духу у водах могутнього Дніпра.
Світлана Клименко, виховниця «Пласт Дніпро»: “Ми живемо на воді. То як же наші діти не будуть ходити, як і колись ці козаки на «чайках». То хай хоч наші діти на човнах та на байдарках спробують себе. Бо пластуни, вони випробовують себе в різних видах діяльності. Вони стають досвідчені, сміливі».
Українському «Пласту» вже 109 років. Перші гуртки, завдяки родоначальникам скаутського руху – англійцям, започаткували у Львові. Наразі осередки «Пласту» розташовуються у 23-х країнах світу. У Дніпрі ж пластуни офіційно об’єдналися в 1996 році.
Рада Лісніченко, виховниця «Пласт Дніпро»: “Цілі “Пласта” – це виховати саме зарадного громадянина України, який буде робити сильнішим себе і, звісно, робити сильнішою Україну. Це є наша мета».
Для цього на патріотичних та морально-духовних засадах у гуртках виховують різнопланово, а долучитися до організації можна вже з двох років, каже виховниця «Пласт Дніпро» Рада Лісніченко. Дітей знайомлять з різними напрямками, аби вже до закінчення школи пластуни обрали власний життєвий шлях, маючи змогу стати гідними громадянами держави.
Рада Лісніченко, виховниця «Пласт Дніпро»: “В них кожного тижня систематично йдуть заняття. Там, де вони, згідно зі своєю програмою, набувають певні навички і знання. І літом є обов’язковий табір, окремо для старших і для молодших. Він є квінтесенцією всього, що вони набули».
На святковому відкритті сезону пластунам підготували вісім локацій, порівну розділивши їх для старших та молодших дітей.
Сергій Луденський, начальник відділу молодіжної та гендерної політики Дніпровської міськради: “Сьогодні цей захід направлений на те, щоб батьки дітей могли ознайомитися з самим «Пластом», побачити чим вони займаються і потім записати дітей у гуртки».
Одинадцятирічний Іван Дейнега три роки як пластун. Хлопець каже: все через подругу, яка занадто захопливо розповідала про своє членство в організації. Окрім іншого, зізнається Іван, завдяки «Пласту» він освоює ази бізнесу. Збирає кошти на мрію – вступ до місцевого Ліцею інформаційних технологій. Все завдяки практиці продажу пластунського печива на святкових заходах. За правилами, частину грошей діти можуть залишити собі. Втім, за словами Івана, його відданість гуртку з грошима не пов’язана.
Іван Дейнега, пластун: “Я люблю “Пласт” із-за того, що тут всі розмовляють українською мовою, що тут приємні люди, тут цікаво. І мені якби і так тут подобається. Тут батьки присутні постійно. По таборам ми їздимо постійно».
До 15 вересня у Дніпрі триває запис у позашкільні гуртки. Долучитися можна і до родини «Пласту».