У “Дніпровському метрополітені” оновили обладнання для аварійно-відновлювальної бригади
За останній рік – жодної аварійної ситуації. Тим не менш аварійно-відновлювальне формування електродепо КП «Дніпровський метрополітен» – у постійній готовності. В обов’язки бригади входять:
- ліквідація наслідків зіткнень рухомого складу, сходів рухомого складу з рейок;
- допомога людям у ситуаціях, коли їх затиснуло рухомим складом у період руху поїздів;
- усунення аварійних несправностей.
Готовність АВФ до аварійних ситуацій перевірив черговий по місту Олександр Лещенко – заступник директора департаменту транспорту та транспортної інфраструктури ДМР.
“Спеціалісти повинні працювати дуже оперативно задля безпеки пасажирів та якнайшвидшого відновлення руху поїздів. Час від отримання наказу від поїзного диспетчера до безпосереднього виїзду машини АВФ не перевищує 5 хвилин. Вже на шляху до місця аварії розпочинається активна робота: керівник бригади залишається на зв’язку з поїзним диспетчером та уточнює інформацію про аварійну ситуацію“, – зазначив Олександр Лещенко.
До кожної бригади АВФ входить чотири працівника чергової зміни. У разі потреби залучаються й інші спеціалісти метрополітену. Хоча виїздів на реальні випадки аварійних ситуацій за останній рік не відбувалося, кожного місяця бригада АВФ виїжджає один або два рази для проведення аварійно-тренувальних занять. Для відпрацювання злагодженості роботи працівників створюються умови, наближені до реальних.
Регулярно виконується комісійний огляд обладнання АВФ: наявність всіх пристосувань, технічних засобів, інструментів, їх технічний стан, кількість матеріалів. За необхідності проводяться ремонти та поповнюються матеріали – протягом не більш ніж однієї доби після огляду.
Періодично устаткування оновлюється. Зокрема, нещодавно в машину АВФ був придбаний комплект обладнання для усунення наслідків аварійних ситуацій: 3 гідравлічні домкрати, насосна станція, ручний насос, опорний місток та ін. За допомогою цього обладнання бригада АВФ може усувати наслідки сходу рухомого складу ще швидше та надійніше.
Читайте також: Як у Дніпрі відновлюють громадський транспорт