У Дніпрі працює пункт тимчасового перебування переселенців
У Дніпрі на базі Центру соціальної відповідальності, за підтримки благодійного фонду Геннадія Гуфмана, працює пункт тимчасового перебування для вимушених переселенців. Як живуть люди, яким довелося рятуватися від війни?
Родина Вашето приїхала до Дніпра з села Павлівка Волноваського району Донецької області наприкінці червня. Чотири місяці люди виживали в умовах війні, відчувши на собі біль та поневіряння.
Ганна Вашето, переселенка з Донеччини: «Ми приїхали 26 июня. Іхали ми на Курахово з дому. З Курахово на Покровськ. А з Покровська вже евакуційним поїздом нас привезли сюда, на Днєпр».
Не всій родині вдалося безпечно виїхати до Дніпра. Окрім маленької доньки, Ганна має 11-річного сина, який після обстрілу наразі перебуває з пораненням в Донецькій обласній дитячій лікарні. З малим там батько.
Ганна Вашето, переселенка з Донеччини: «Начался обстрєл. Біжали в подвал. І сина ранило в поясницю. І муж його вивез через Єгоровку на Донецьк. Ну да, у нас другой возможності не було, тільки в сторону Донецкої больниці».
Невістка Ганни, Наталя, розповідає, що залишатися в Павлівці було неможливо.
Наталя Вашето, переселенка з Донеччини: «Там очень всё печально, небезопасно. Каждый день идут обстрелы. Мы находились либо в доме, либо в подвале, не было возможностии даже выйти на улицу. Не было ни света, ни газа, ни воды на протяжении четырёх месяцев».
Зараз родина тимчасово проживає у пункті для вимушених переселенців. Тут обладнана кухня, є необхідний посуд. Облаштовані душові з гарячою водою. У кімнатах ліжка, постільна білизна, необхідні дрібниці.
Геннадій Гуфман, засновник благодійного фонду: «С первых дней войны в Днепре возобновил свою работу центр социальной ответственности. При поддержке местного бизнеса открылся пункт временного пребывания для вынужденных переселенцев. Регулярно производится адресная развозка продуктов. Теперь мы содействуем разворачиванию продовольственной помощи при содействии со стороны международных гуманитарных организаций”.
З початку повномасштабної війни тимчасовий притулок у пункті знайшли понад 2,5 тисячі вимушених переселенців.
Геннадій Гуфман, засновник благодійного фонду: “Знаю, что все мы каждый день ждём новостей с фронта. А наши защитники тоже ждут новостей, что в тылу всё нормально, что у всех есть защита, есть питание, есть кров. Я искренне признателен всем, кто откликнулся на призыв нашего фонда помочь людям в трудное время. Тем, кто ежедневно дает понять, что мы есть друг у друга, что никто не останется наедине со своими тревогами и проблемами. Мы рядом, мы вместе. Мы действуем, и поэтому обязательно победим».
Сім’я Вашето сподівається колись повернутися додому, у рідну і мирну Павлівку.