У Дніпрі борються з амброзією у новий спосіб
У місті розпочався сезон цвітіння амброзії, але боротьба із нею нині відбувається новими – більш ефективними – способами. Комунальники скошують алергени, та висаджують замість них інші рослини. Співвласники багатоквартирних будинків у Дніпрі борються з карантинними рослинами на своїх подвір’ях – агрохімічним методом.
«Сьогодні ми виробляємо косовище на вулиці Криворізькій, загальна площа 14 000 м² , проводимо косовицю один раз на місяць, щоб з регулярною косовицею зменшувалася кількість алергенних рослин», — розповідає Ярослав Норенко, начальник виробничої ділянки Правобережна-2
У Дніпрі з кінця квітня розпочали щомісячний покіс трави в зелених зонах, скверах та поблизу тротуарів. Регулярна косовиця зменшує кількість рослин-алергенів, серед яких, і амброзія.
«На нашому підприємстві знаходиться близько 70 осіб, які керують косами, це приблизно 2 особи на бригаду. Так само у нас є ремонтна бригада для кіс, у резерві крім цих 70 ще близько 40 кіс. Техніка ламається, завжди потрібна буде заміна, ми готові будь-якої хвилини поміняти – єсвоя ремонтна база, свої косарі», — каже Олег Морозюк, заступник головного інженера комунального підприємства «Жилсервіс-5».
В одному з парків міста впроваджують новий спосіб боротьби з алергенними рослинами – їхнє поступове заміщення.
«Ми практикуємо спосіб витіснення амброзії на маленькій ділянці, як експериментально, висаджуємо газон конюшини білої. Вона заміщує територію зростання своїми повзучими пагонами і тим самим амброзії не має місця куди проростає. Цього року кількість амброзії зменшилось десь процентів на 60, ми бачимо що цей спосіб доволі добре підходить для боротьби з амброзією та території парків», — пояснює Любов Чадіна, начальниця відділу благоустрою комунального підприємства «Міська інфраструктура».
Завдяки цьому способу не тільки зникає карантинна рослина, а також ґрунт, де висаджена конюшина, стає родючішим. Окрім зелених зон, скверів та ділянок вздовж автомобільних шляхів – алергенні рослини приживаються у дворах житлових будинків.
«Данний двір об’єднує декілька ОСББ, у нас багато таких ситуацій що люди, сусіди межують між один одним і розподілили собі такі зони відповідальності хто якою клумбою завідує і самостійно в принципі здійснює роком трави», — зазначає Владислав Макарець, начальник відділу з організаційної роботи департаменту з питань самоорганізації населення Дніпровської міськради.
Співвласники цього будинку боролися з амброзією «класичним» вириванням багато років. Ситуацію вирішили агрохімічним методом.
«У нас дуже хороша ситуація з амброзією, у нас її не має. Минулого року ми вперше обробляли бішопом, і цього раду ми обробляли бішопом [специфічна хімія, яка діє тільки на амброзію]. Що не пропало то ми вириваємо. Ви ж бачите в нас дуже гарний, красивий двір, у нас всюди квіти, клумби і багато хвойників», — Ірина Покотиленко, дніпрянка.
Коситимуть траву у Дніпрі до листопада – кінця сезону агресивного цвітіння рослин-алергенів.
Читайте також: Лікарні Дніпра отримали партію функціональних ліжок від європейських партнерів