Спорт, мотивація і підтримка: як у Дніпрі виховують нове покоління чемпіонів
Щодня в спортивній школі олімпійського резерву №6 у Дніпрі займаються понад 200 спортсменів. Тут активно розвивають два види спорту — дзюдо і фехтування. Роботу закладу перевірив заступник директора департаменту — начальник управління спорту департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради Олександр Осипов.
До основного складу Національної збірної України входять троє вихованців школи: один — у дзюдо, двоє — у фехтуванні. Ще шестеро спортсменів є кандидатами до збірної: четверо дзюдоїстів та двоє фехтувальників. Дев’ятеро — у резерві: четверо з відділення дзюдо та п’ятеро з фехтування.
«Ми тренуємо дітей з п’яти років і до дорослого віку. Є також ветерани спорту, які колись займалися дзюдо, а тепер приходять підтримати фізичну форму. На жаль, війна внесла свої корективи, і нам довелося змінити підходи до тренувань. Втім, наші плани незмінні — ми мріємо про Олімпійські ігри і виховуємо дітей на шляху до Олімпу», — каже тренер – викладач з дзюдо спортивної школи №6 Родіон Кохановський.
Заслужена тренерка України з фехтування на шпагах, тренерка СДЮСШОР №6 Ольга Леонова поділилася:
«Ми стабільно демонструємо високі результати — наші спортсмени постійно змагаються на рівні з колегами з інших міст, привозять нагороди з всеукраїнських турнірів, борються за місця у національній збірній України. Ми працюємо з усіма — від мам з маленькими дітьми до майстрів спорту міжнародного класу. У нас налагоджена традиція – молодші рівняються на старших, а старші, у свою чергу, діляться досвідом і підтримують молодших. Так і зростаємо разом».
Юна спортсменка Марія Проценко тренується в школі лише чотири місяці, але вже бере участь у змаганнях:
«Я дуже люблю цей спорт. Обрала дзюдо, тому що мій брат чемпіон України та володар чорного поясу. Я хочу стати такою, як він. Перше змагання проходило тут, у нашій школі, друге — Ліга дзюдо. Я змагалася серед дітей 2014, 2015 та 2016 років народження. Мені вісім років, і я мрію стати відомою дзюдоїсткою, як мій брат».
«У нашому закладі займаються спортсмени віком від 6 до 23 років. Основні напрямки — дзюдо та фехтування. Сьогодні в школі тренуються загалом близько 700 спортсменів», – зауважив директор школи Григорій Король.
У школі дбають і про безпеку під час повітряних тривог. Спортсмени та працівники закладу користуються найпростішим укриттям, розташованим поруч у гімназії №45.
«У нас працює найпростіше укриття площею 1305 квадратних метрів. Розраховане на 1044 особи. Воно працює цілодобово. У вечірній та нічний час порядок забезпечують чергові сторожі. Приміщення обладнане автоматичною системою пожежної сигналізації, вогнегасниками, резервною системою електропостачання та генератором. Триває встановлення сонячних панелей», – звітує директорка гімназії №45 Валентина Бондеренко.
«Укриття повністю облаштоване згідно з нормами чинного законодавства. Має три виходи, медичний куток, вентиляцію, централізоване водопостачання та санвузли, які працюють за допомогою електричного насоса типу «Сололіфт». Під час тривалих тривог учасників освітнього процесу забезпечують питною та технічною водою, ковдрами», — підсумував Олександр Осипов.
Читайте також: Сповіщення про загальнонаціональну хвилину мовчання у Дніпрі тепер щоденно звучатиме і в наземному електротранспорті



