fbpx
Зараз в ефірі: Обличчя війни
Наживо

Середа, 22 Січня, 2025, 07:11:39

weather-icon
˚C

Що писали світові ЗМІ про Україну 30 травня

31.05.2022, 10:26

Головні теми: За даними Інституту вивчення війни, хто б не опанував Сєвєродонецьк, російський наступ після цього, закінчиться в оперативному та стратегічному плані. Коаліція у Німеччині сперечається про постачання танків в Україну.

Велика Британія

The Times пише, що шість мільйонів домогосподарств можуть зіткнутися з відключенням електроенергії цієї зими, якщо росія не постачатиме електроенергію до Європи. 

Повідомляється, що секретар у справах бізнесу Квасі Квартенг написав власникам трьох вугільних електростанцій, що залишилися у Великій Британії, з проханням відкласти їх закриття, заплановане на вересень, щоб допомогти підтримати енергопостачання.

Австрія

«KURIER» – «Війна в Україні: спільна лінія ЄС починає руйнуватися».

Перед спеціальним самітом розбіжності щодо відносин з росією та «тріщини» через нафтове ембарго.

Анонс матеріалу: «Важливе російсько-українське питання. Як війна вплинула на індустрію класичної музики та таких зірок, як Ганна Нетребко».

«DER STANDARD». Побоювання щодо інфляції у австрійців переважають солідарність з Україною

Згідно з опитуванням, пенсії та енергія також набагато важливіші для населення Австрії.

Щодо пріоритетів австрійської політики, то найвищу оцінку солідарності з Україною оцінюють лише 17%. Для порівняння: 58% ставлять заходи проти інфляції першу оцінку за п’ятибальною шкалою. Це результат поточного дослідження STANDARD, проведеного Інститутом ринку минулого тижня.

Бельгія

«De Standaard» — «І раптом росія як би виграє»

На Донбасі війна обертається на користь росіян. Чи це збільшує шанси на «серйозні» мирні переговори? Президент України Зеленський розраховує на важче озброєння.

Війна – дивний звір. Після російського вторгнення основна «сюжетна лінія» полягала у тому, що російська армія недооцінила стійкість українців. Атака на Київ не вдалася, також не вдалося досягти мети у Харкові та Одесі, другому та третьому містах країни.

Але росіянам вдалося завоювати сухопутний коридор, що з’єднує Крим із росією, а українцям на Донбасі зараз стає дедалі складніше. Сєвєродонецьк може чекати та ж жорстока доля, як і Маріуполь. І якщо стратегічно важливе місто впаде, вся Луганська область опиниться в руках росії. Потім росія може сконцентруватися на Донецькій області.

Щоб переламати ситуацію, українцям терміново потрібне (навіть) важче озброєння. Реактивна система залпового вогню (РСЗВ) може стріляти високоточними ракетами на дальність до 300 км. «Якщо Захід дійсно хоче, щоб ми перемогли, можливо, настав час для РСЗВ. Воювати складно, коли на тебе нападають з відстані 70 кілометрів і тобі нема чим захищатися», — написав Михайло Подоляк, політичний радник президента Зеленського.

Росії створювати нову зброю стає важче, бо вона більше не отримує західних технологій.

Звичайно, можливо, що шанси на Донбасі знову зміняться. За даними Інституту вивчення війни, російська армія задіює непропорційно велику кількість людей та ресурсів для захоплення Сєвєродонецька. «Хто б не опанував містом, після цього російський наступ буде закінчено в оперативному та стратегічному плані». 

Боснія та Герцеговина 

«Oslobođenje»– «Путін пообіцяв Сербії газову безпеку»

Президент Сербії Вучич погодився на продовження вигідної газової угоди для своєї країни, БіГ чекає на стратегію

І поки белградська влада запевняє громадян, що газу буде достатньо, але невідомо за якою ціною, влада в Сербії робить конкретні кроки. Учора президенти Сербії та росії домовилися про продовження вигідної для Сербії газової угоди, якій Москва, серед іншого, пообіцяла надійність постачань. Це підтвердили Олександр Вучич та кабінет Володимира Путіна. Вучич каже, що ціна буде дуже вигідною і що городяни матимуть безпечну зиму.

«Ми проведемо переговори з «Газпромом» і лише тоді зможемо сказати вам точну ціну. Якщо порахувати зараз, то втричі, а взимку у 10 разів менше, ніж платитиме Європа», — пояснив Вучич. Експерт з енергетики Івіца Якіч повідомив Oslobođenje, що БіГ споживає близько 230 мільйонів кубометрів газу, а Хорватія — 2,5 мільярда.

Данія

«Morgenavisen Jyllands-Posten» — «Чи має Захід будувати мости чи продовжувати принижувати Путіна?»

Країни НАТО обговорюють, чи завдати російському президенту повномасштабної військової поразки чи допомогти Україні, щоб вона не втратила при цьому занадто багато.

Підпис під фото: Український солдат стоїть біля зламаного мосту на селі на північ від Харкова, Україна. «Росію треба відтіснити на свою територію», — каже один із «яструбів» у дискусії про рішення війни

Чехія

«HN» — «Путін розуміє лише силу, його треба перемогти в Україні»

Захід має зробити все, що в його силах, щоб дати можливість українцям виграти війну з росією, наголошує міністр закордонних справ Великої Британії Лізз Трасс в інтерв’ю HN. За її словами, якщо Великобританія, Чехія та інші країни ЄС та НАТО продовжать постачати зброю українській армії, Москва може зазнати повної поразки в Україні та втратити всю окуповану українську територію, включаючи Крим. 

Німеччина 

«Der Tagesspiegel» — «Коаліція відкрито сперечається про постачання зброї в Україну»

У суперечці про постачання важкого озброєння з Німеччини в Україну представники «світлофорних» фракцій звинувачують один одного у наданні помилкових свідчень. СДПН стверджувала, що Комітет із оборони Бундестагу був проінформований про те, що між країнами НАТО існує угода не постачати в Україну основні бойові танки західного виробництва. Це спростувала голова комітету Марі-Агнес Штрак-Циммерманн (СВДП): «Як голова можу сказати об’єктивно: у комітеті захисту це не обговорювалося.

Вона розкритикувала канцлера Олафа Шольца (СДПН) та попередила, що «світ не повинен розглядати Німеччину як країну, яка гальмує і країну-невдаху».

Проте, за словами інших учасників, Шольц повідомив у комітеті за зачиненими дверима, що важливі партнери з НАТО проголосували за те, що вони не хочуть постачати основні бойові танки західного виробництва.

«FAZ». Головний матеріал: «Президент України Володимир Зеленський уперше з початку російського вторгнення 24 лютого відвідав схід своєї країни. У сервісі коротких повідомлень Telegram його відомство опублікувало відео, на якому президент відвідує війська у Харкові. Він оголосив, що «у Харкові та у всіх інших містах та селах, куди приходило зло», буде відновлено зруйновані будинки. Минулими вихідними російська армія атакувала місто Сєвєродонецьк на сході України. Це останнє велике місто Луганської області, яке досі захищають українські війська. Таким чином, їхнє полону стало б символічною перемогою росії. Спостерігачі передбачають великі втрати з обох боків як у людях, так і в техніці.

Підпис під фото: «На передовій: Президент України Зеленський нагороджує солдатів у Харкові в неділю»

«Augsburger Allgemeine» — «Путін використовує зерно як важіль»

На тлі напруженої ситуації на продовольчому ринку президент Росії Володимир Путін використовує експорт зерна як розмінну монету для отримання поступок від Заходу. росія та Україна разом виробляють чверть усієї пшениці на світовому ринку. Проте зерно, зібране в Україні, поки що не може бути відвантажене, бо росія блокує експорт. За українською інформацією, у найближчі кілька тижнів необхідно буде експортувати до 22 млн. тонн, щоб звільнити місце для нового врожаю. Зокрема, у більш бідних країнах побоюються нестачі продовольства через заборону експорту, тоді як ціни на продукти харчування в Європі зростають.

Італія

«La Stampa» — «Європа розкололася через санкції». 

У Брюсселі все ще тупикова ситуація з нафтовим ембарго. 

Рада ЄС ризикує зазнати невдачі

Заголовок на фото: «Бойня в Маріуполі»

«La Repubblica» — «Енергетика, угода в Європі про ціни»;

Зелене світло на заходи, запропоновані Драгі. Тепер слово за Комісією.

Жах у Маріуполі: у супермаркеті знайшли купу тіл 

Російські хакери загрожують: ми завдамо шкоди Італії;

Консультант Сальвіні: «Ось наш мирний план для Путіна»

Ірландія

«The Irish Times» — «Україна заявила, що її сили все ще контролюють східне місто Сєвєродонецьк на тлі вуличних бої з російськими військами».

Нідерланди

«Trouw»

«Зеленський знову серед гостей».

Запланований дводенний європейський саміт формально не буде присвячено санкціям. У своєму листі-запрошенні до 27 глав урядів президент Ради Шарль Мішель перераховує теми: «Україна, енергетика, продовольча безпека та оборона».

Президент України Зеленський знову виступить на саміті ЄС по відеозв’язку, як і у березні. Лідери ЄС погодяться на екстрений пакет у розмірі 9 мільярдів євро для задоволення найнагальніших фінансових потреб уряду в Києві. Через глобальну продовольчу кризу, що насувається, яка торкнеться, зокрема, країн Африки, президент Сенегалу Макі Салл (також президент Африканського союзу) ненадовго приєднається до Європейського саміту, також з відеозв’язку.

Португалія 

«Publiko» — «Очікується політична домовленість щодо шостого пакету санкцій ЄС проти росії». Комісія представила нове рішення щодо ембарго на експорт нафти, яке поки що підтримує поставки в Угорщину через нафтопровод «Дружба». Перед приїздом лідерів на позачергове засідання Європейської Ради активізувалися переговори та контакти.

Туреччина

«Daily Sabah» — «Неможливо схвалити країни, які підтримують тероризм»

На зворотному шляху з Азербайджану президент Ердоган сказав, що переговори Туреччини з фінською та шведською делегаціями минулого тижня не були на «очікуваному рівні», і наголосив, що неможливо сказати «так» тим, хто хоче вступити до НАТО, але також, на думку влади країни, підтримує тероризм.

Кувейт 

«Kuwait Times» — «Росія має намір зміцнювати зв’язки з Кувейтом»

МОСКВА: росія підтвердила свою рішучість добиватися підвищення рівня «традиційних та дружніх стосунків із Кувейтом у різних сферах». У заяві МЗС росії, розміщеній на його сайті, йдеться, що спеціальний представник президента росії з Близького Сходу та Північної Африки, заступник міністра закордонних справ Михайло Богданов підтвердив позицію Москви щодо Кувейту під час святкування, проведеного міністерством на честь посла Кувейту Абдулазіза Аль-Адвані. з нагоди закінчення терміну його повноважень.

У заяві підтверджується рішучість двох країн розвивати традиційні та дружні відносини.

Підпис під фото: «МОСКВА: Посол Кувейту Абдулазіз аль-Адвані нагороджений орденом Дружби за його зусилля щодо зміцнення кувейтсько-російських відносин»

Оман

«Muscat Daily» —  «Російсько-український конфлікт потребує європейського вирішення»

Е. Сайїд Бадр бін Хамад аль-Бусаїді, міністр закордонних справ, в інтерв’ю французькій газеті «Фігаро» розповідає про дипломатичні зусилля Оману щодо досягнення міжнародного, а також регіонального світу. Він говорив про російсько-український конфлікт, відносини з Іраном та ізраїльсько-палестинське питання.

На питання чи був візит голови російського МЗС Лаврова пов’язаний з помірною позицією країни щодо війни, він зазначив:

«Ми нейтральні, навіть якщо проголосували за резолюцію Генасамблеї ООН, яка засуджує війну. Ця війна відбувається в Європі, яка, мабуть, потребує європейського рішення. Ми розраховуємо на здатність європейських лідерів та інших знайти рішення, тому що позиція «ви з нами чи проти нас» не вирішить проблему. Необхідно залишити місце для дипломатичної взаємодії».

США

«NYT»  — «Коли НАТО прагне до єдиного фронту, Туреччина його зриває»

Боротьба за розширення може принести користь росії

Коли цього місяця президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган погрожував заблокувати членство Фінляндії та Швеції в НАТО, західні чиновники були розлючені, але не шоковані.

В рамках альянсу, який діє на основі консенсусу, турецького сильного чоловіка почали розглядати як щось на кшталт артиста. У 2009 році він заблокував призначення нового глави НАТО з Данії, поскаржився, що країна надто толерантно ставиться до карикатур на пророка Мухаммеда і занадто прихильно ставиться до «курдських терористів», які базуються в Туреччині. Щоб задовольнити пана Ердогана, знадобилися години умовлянь з боку західних лідерів і віч-на-віч обіцянки президента Барака Обами, що НАТО призначить турка на керівну посаду.

Після розриву відносин між Туреччиною та Ізраїлем наступного року пан Ердоган не дозволяв альянсу співпрацювати з єврейською державою протягом шести років. 

«WP» — «Українці просять зброї через нові удари росії»

Сили, що поступаються у озброєнні Сході, втрачають позиції у критичний момент

Канада

«National Post» — «Українські захисники тримаються у ключовому місті». Москва зосередилася на битві за Сєвєродонецьк

Українські сили зазнали потужних артилерійських обстрілів у неділю, коли вони стримували спроби росії захопити Сєвєродонецьк, найбільше місто, яке Україна досі контролює в східній області Луганська, повідомили чиновники.

Президент Володимир Зеленський заявив, що російський обстріл знищив всю важливу інфраструктуру Сєвєродонецька, додавши, що зараз головною метою Москви буде взяти місто.

«Близько 90 відсотків будівель пошкоджено. Понад дві третини житлового фонду міста повністю зруйновано. Немає телекомунікації. Постійні обстріли», – сказав Зеленський у телевізійному виступі.

«Захоплення Сєвєродонецька є фундаментальним завданням для окупантів… Ми робимо все можливе, щоб утримати цей наступ», – додав він.

Telegram
Дивіться також
Січеславські десантники тримають оборону Покровська Січеславські десантники тримають оборону Покровська

На Покровському напрямку безперервні ворожі штурми! Тільки за добу в зоні відповідальності 25 окремої повітрянодесантної Січеславської бригади було знищено понад два ...

Як генератори рятують у ситуації з опаленням у Дніпрі Як генератори рятують у ситуації з опаленням у Дніпрі

У Дніпрі для забезпечення безперебійної роботи систем опалення на об’єктах КП «Теплоенерго» встановлено 193 дизельні генератори. Вони за критичних ситуацій ...

росіяни балістикою вгатили по Дніпру та області: є руйнування та травмовані! росіяни балістикою вгатили по Дніпру та області: є руйнування та травмовані!

150 будинків зазнали руйнувань внаслідок вранішньої ворожої атаки. рф запустила 4 балістичні ракети по Синельниківському району та Дніпру. Постраждали двоє людей, ...

Збільшилася кількість постраждалих на Синельниківщині через ранішню ворожу атаку Збільшилася кількість постраждалих на Синельниківщині через ранішню ворожу атаку

Збільшилася кількість постраждалих на Синельниківщині. До лікарів звернулася 39-річна жінка. Її госпіталізували в стані середньої тяжкості. Про це повідомила у ...

Стартап до 18 років: дітям Дніпра відкрили шлях до першого бізнесу Стартап до 18 років: дітям Дніпра відкрили шлях до першого бізнесу

Науковий ліцей міжнародних відносин став першим навчальним закладом в Дніпропетровській області, який впровадив дисципліну “Соціальне шкільне ...

У Дніпрі правоохоронець запросив хабар за притягнення винуватця до відповідальності У Дніпрі правоохоронець запросив хабар за притягнення винуватця до відповідальності

У Дніпрі правоохоронець попався на хабарі. За гроші він пообіцяв жінці допомогти притягнути її чоловіка до адміністративної відповідальності за домашнє насильство. В ...

Говорити про швидкий вихід ворога на межі Дніпропетровщини наразі немає підстав, – Дмитро Снєгирьов Говорити про швидкий вихід ворога на межі Дніпропетровщини наразі немає підстав, – Дмитро Снєгирьов

В етері ДніпроTV Дмитро Снєгирьов прокоментував ситуацію з наступом російських окупантів біля кордонім Дніпропетровської області: «Є певні тактичні просування але ще ...

Історичний максимум: втрати рф за грудень – 48 тисяч окупантів Історичний максимум: втрати рф за грудень – 48 тисяч окупантів

За даними Генштабу ЗСУ добові втрати на Покровському напрямку – 300 – 500 окупантів, за місяць в середньому ворог втрачає 12-15 тисяч особового складу. За час ...

Дніпрянка самотужки сплела 100 сіток для ЗСУ Дніпрянка самотужки сплела 100 сіток для ЗСУ

Дніпрянка Олена почала волонтерити майже 3 роки тому. Вона плете маскувальні сітки на прохання військових. На танки, окопи, автівки. Займається цією справою ледь не ...

Шпажистки з Дніпра здобули «бронзу» на юніорському чемпіонаті України Шпажистки з Дніпра здобули «бронзу» на юніорському чемпіонаті України

Шпажисткі з Дніпра вибороли командну «бронзу» на юніорському чемпіонаті України. Про це повідомила пресслужба Відділення Національного олімпійського комітету в ...