Псевдоромантика та криптоінвестування: у Дніпрі ліквідовано мережу шахрайських кол-центрів
У межах міжнародної спільної слідчої групи України та Казахстану виявлено та ліквідовано чергову мережу шахрайських кол-центрів у Дніпрі. Про це повідомили в Офісі Генерального прокурора.
Злочинну організацію створили четверо українців. Їхні офіси працювали фактично як режимні об’єкти – з відеоспостереженням, охороною та перевірками персоналу на детекторі брехні.
Шахраї діяли за двома схемами.
Згідно з першою, так звані «скамери» знайомилися з жертвами у мережі, втиралися в довіру, удаючи «романтичні стосунки», та виманювали гроші у потерпілих під приводом різних вигаданих причин.
Друга – «інвестиційна». Тут ставку робили на бажання людей заробити на криптовалюті. Злочинці використовували мережу фальшивих сайтів під виглядом відомих криптобірж. Жертви думали, що інвестують, а насправді віддавали логіни та паролі від своїх гаманців. Далі кошти з їхніх рахунків переказували на акаунти шахраїв, і активи зникали назавжди.
Потерпілим з України, Казахстану та країн ЄС завдано значної матеріальної шкоди в особливо великих розмірах.
Українські та казахстанські правоохоронці провели понад 40 обшуків. Вилучено 100 тисяч доларів готівкою, 10 елітних авто, зброю та десятки одиниць комп’ютерної техніки.
Восьми учасникам так званих кол-центрів, включно з їхнім керівництвом, повідомлено про підозру за фактами створення та участі у злочинній організації, а також крадіжки криптовалютних активів (ч. 1, 2 ст. 255, ч. 5 ст. 185 КК України). Їх затримано у порядку ст. 208 КПК України. Вирішується питання щодо застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою без визначення розміру застави.
Слідство триває. Перевіряємо причетність цих «фахівців» до аналогічних злочинів на території України, ЄС та інших країн. Встановлюємо повне коло залучених осіб.
Читайте також: Армія рф атакувала Нікополь, через обстріли поранені 10 людей















