Прифронтовий Марганець: яка ситуація з водою?
Мешканці Марганця після підриву дамби Каховської ГЕС залишились без водопостачання. З тих пір минуло 9 місяців. В місті продовжують бурити свердловини. І декілька днів тому будівельна компанія оголосила про завершення прокладання магістрального водогону із Запоріжжя до Марганця. Коли марганчани отримають воду з нового водогону?
Сніжана Цикіна з болем згадує літо 2023-го року, коли через підрив Каховської ГЕС Марганець залишився без води.
Технічна вода в кранах з’явилася ще у серпні, її подають у мережі з Миколаївського водосховища. Питну привозять благодійники. І в місті є до 10 свердловин із системами очистки води.
Дві свердловини поблизу соціальних служб встановили благодійники. Глибина однієї з них – 150 метрів.
“Це артезіанська скважина і ми знаходимось достатньо високо, щоб ця територія була достатньо безпечна і було менше ризиків для обстрілу. Зараз, як ви бачите, люди можуть набирати саме питну воду. Залучили донорів. В даному випадку українська освітня платформа нам дуже допомогла для того, щоб створити це місце і залучити фінансування з Данії”, – розповідає голова БО “Благодійний фонд Globa22” Олексій Савчук.
Наразі будуються три ланки магістрального водопроводу загальною протяжністю майже 150 кілометрів.
“Зараз чекаємо на реалізацію масштабного проекту – це водовід з Запоріжжя. Чекаємо на завершення цього масштабного проекту. І будемо мати вже питну водичку”, – каже заступниця міського голови Марганця Леся Дуплій.
Про хід робіт не повідомляють через безпекову ситуацію. Нікопольщину ворог обстрілює щодня.
Читайте також: Вирок у справі замаху на активістку у Дніпрі: чи визнають Олександра Петровського замовником?