Не довезли собаку і вимагали гроші! Скандал із перевізником тварин за кордон
Тварини часто переїжджають разом із господарям на нове місце проживання. Та інколи власники не можуть особисто перевезти чотирилапого і звертаються до перевізника. Так зробила і Юлія, яка проживає наразі в Нідерландах. Та от її таксу довезли до Берліна та кинули. Чому?
Обережно, шахраї – написала на фейсбук сторінці пані Юлія. А далі зазначила, що замовила перевозку песика за кордон, за рекомендацією власниці розплідника. Проте до місця призначення тваринка так і не доїхала.
Підозрювати щось погане Юлія почала, коли, перетнувши кордон України, перевізник почав вимагати більше грошей.
«Вона каже, що типу водій сказав, що у Нідерланди буде дорожче. Тобто коли вони перевезли, вона мені вже починає піднімати ціну. І що ви сказали? Кажу, вести собаку», – обурена власниця собаки Юлія Романова.
А потім ще тиждень дороги.
«Я виходжу на зв’язок, вони, ну, у нас же не одне щеня, нам же ще й посилки розвозити треба і таке інше. Загалом вони мені кажуть, у п’ятницю ми будемо, у понеділок виїхали, у п’ятницю типу ми будемо. Я дзвоню у четвер, кажу, як, що, де, коли. Ми типу під’їхали тільки, виїжджаємо до Берліна, завтра будемо у вас», – розповідає Юлія.
Вранці наступного дня перевізник слухавку не брав і лише згодом на зв’язок вийшов водій.
«До обіду додзвонююсь, і він мені каже. Ви знаєте, мені не рентабельно везти цуценя до Нідерландів. Я його тут у Берліні висаджу, каже. За тиждень, каже, привеземо», – каже власниця собаки.
Собаку залишили в багажнику іншого водія. А той почав вимагати з Юлії грошей.
«Я її без грошей не віддам. Загалом, вони починають вимагати повну суму за цього собаку. Ну, кажу, гаразд, аби забрати собаку. Ну що, сідаємо ми після роботи і їдемо вночі туди», – говорить Юлія Романова.
У Берліні вже Юлія забрала виснаженого і голодного песика.
«Собака була в сечі, без підстилки. Коли я зв’язалася з жінкою, у якої купувала, вона каже, я їм давала на тиждень цих пелюшок, щоби міняли, і каже, давала корму на тиждень їм. Але щеня було голодне, коли забирали. Дуже голодне, тому що я почала йому діставати корм, і він у мене відразу не менше чотирьох в машині з’їв», – повідомила власниця собаки.
Та за версіє перевізника, жодної проблеми не було. У коментарі журналістам, компанія стверждує, що довезли собаку до місця призначення.
Цуцика довезли в Нідерланди, пересадка була в Берліні, так як змінюється водій. Ніхто гроші не вимагав, ніхто не змушував нікуди їхати. Так, була затримка в доставці. Дорога довга, два кордони Україна – Румунія, Румунія – Угорщина. Плюс купа блок-постів поліції в Німеччині, кожна зупинка – це перевірка від години до навіть 5 годин.
Перевезення тварини за кордон складна і відповідальна справа. Тож перевізників треба обирати ретельно. Та ще й правильно готувати до поїздки чотирилапих.
«Потрібні для деяких тварин заспокійливі препарати, тому що вони дуже нервують під час поїздки. Вони на трав’яній основі, тому їх необхідно давати засталегідь. Це десь за три-п’ять днів до поїздки. Так як зразу вони не будуть діяти, тільки накоплюючи ефект. Перед дорогою тваринку не перегодовують. Краще їй дати десь там половину норми», – радить лікарка ветеринарної медицини Євгенія Оріховська.
Заздалегідь необхідно визначити, яким транспортом будете їхати тварина. Від цього буде залежати і пакет документів.
«Обов’язково необхідно мати при собі документи на виїзд тварин за кордон. Це такі документи як паспорт на тварину українського зразка, там будуть вакцини. Також необхідно мати закордонний паспорт на тваринку, обов’язково титр антитіл на сказ», – зауважує Євгенія Оріховська.
Для перевозки літаком треба додаткові довідки, зазначені авіакомпанією. А якщо їде машиною – необхідно продумати місця зупинок для прогулянок чотирилапого.
Читайте також: Розтрощений ракетою: човен “Крим” стане експонатом музею!