Літня відпустка: куди поїхати і як бюджетно відпочити під час війни
Літня відпустка під час війни. Цьогоріч українцям, як і минулого року, доведеться забути про пляжний відпочинок на березі Чорного та Азовського морів. Щодо іноземних курортів, то українці шукають здебільшого бюджетні варіанти та віддають перевагу готелям без громадян країни-агресорки. Можна відпочивати і в Україні. Сплави, походи, екскурсії та пляжний туризм — все це пропонують туроператори на літній сезон.
Друге літо повномасштабної війни. Дніпряни обережно планують відпустки. Але багато хто вважає, що відпочинок не на часі.
Після затишшя українці стали частіше їздити за кордон, розповідає туроператорка. Здебільшого туристів цікавлять бюджетні тури.
Вікторія Надєїна, керівниця відділу бронювання туроператора: «Якщо брати Грецію, Туреччину та брати бюджетний відпочинок, причому з нормальною ціною та якістю, то спокійно можна до 400 євро відпочити на двох. Це за тиждень з проїздом».
Найпопулярніший напрям — Болгарія. Не тільки через доступність, а й завдяки не дуже великій відстані від кордонів України.
Топ-5 популярних країн влітку — це Болгарія, Туреччина, Греція, Чорногорія та Хорватія.
Українці просять не селити їх разом з росіянами. Туроператор Вікторія через це орендує невеличкі готелі для своїх туристів на весь сезон.
Вікторія Надєїна, керівниця відділу бронювання туроператора: «Якщо ми співпрацюємо з якимось великим готелем, то обов’язково запитуємо, чи планують вони поселяти туристів з росії чи ні, і як вони взагалі до цього ставляться. Тому що для нас це дуже важливо. Ми не допускаємо того, щоб наші туристи з ними зіштовхувалися, щоб це не псувало відпочинок нашим туристам і щоб не було жодних проблем».
Інший варіант літнього відпочинку — внутрішній туризм. У Дніпрі купатися в річці на офіційних пляжах заборонено. Тож популярністю користуються одно-дводенні тури по Дніпропетровщині та Полтавській області — там, де можна відвідати історичні пам’ятки та купатися в басейнах чи відкритих водоймах.
Світлана Касаєва, директорка туристичної компанії: «На два дні ми їдемо. У нас і килимарство, і ткацтво Решетилівки, у нас гоголівські місця, у нас Миргород-курорт, де ми, до речі, і ночуємо. І там чудовий пляж, просто чудовий пляж. Ми після 18-ї години першого дня приїжджаємо туди, відпочиваємо, купаємося, і просто гуляємо Миргородом, який дуже чарівний. І я сказала б, це гідний конкурент Трускавця. Але Трускавець усі знають, Миргород – ні».
На тиждень чи більше можна поїхати до Карпат і Закарпаття. Там є багато варіантів проведення дозвілля та зрідка лунає повітряна тривога.
Світлана Касаєва, директорка туристичної компанії: «В нас такі тури, де кожного дня ми щось відвідуємо — якусь гору, якесь термальне озеро або варимось у чані, або замки, фортеці і все таке інше. У нас вони саме активні, екскурсійні тури».
Варіанти відпочинку можна обрати в залежності від смаків та суми, яку ви готові витратити. Але не забувайте, що українці можуть дозволити собі відпочинок тільки завдяки ЗСУ.
Читайте також: Борис Філатов відреагував на звинувачення щодо купівлі нового автомобіля