Як соціальні служби Дніпра допомагають переселенцям
Для пенсіонерів, родин з дітьми і нужденних. Дніпро прийняв майже 180 тисяч внутрішньо переміщених осіб. Кожному потрібен індивідуальний і комплексний підхід. Як соціальні служби допомагають людям, що знайшли прихисток у місті.
В травні Вікторія Задорожня виїхала з рідного Слов’янська з двома синами та чоловіком до Дніпра. Жінка переймалась, що в чужому місті будуть проблеми з оформленням виплат та документів. Втім, тут все зробили максимально швидко.
Вікторія Задорожня, переселенка зі Слов’янська: «Талон брала в чергу, потім особисто. Потрбні паспорт, ідентифікаційний код, довідка про прописку, свідоцтво про народження дітей. В той же день зареєструвалась і довідки отримала, і виплати оформили в той же день одразу».
Дніпро прихистив більше як 180 тисяч переселенців. Людям, які щойно приїхали, пропонують оформити довідку — статус ВПО, та заяву на виплати в управлінні соцзахисту чи через мобільний застосунок «Дія».
Алла Пижевська, заступниця начальника відділу Соборного району Центрального управління соцзахисту населення Дніпровської міськради: «На початку об’явлення воєнного становища багато людей перемістилося до міста Дніпра, і управління приймали щодня близько 3500 тисяч осіб. На сьогоднішній день — 500 осіб. Ми надаємо їм статус і довідку відповідну, і приймаємо заяви про надання допомоги на проживання від деражави».
Нині соціальні послуги в Дніпровському міському терцентрі отримують майже 6 сотень переселенців. Серед них і Неля Кійко, яка разом з чоловіком переїхала до Дніпра з містечка Гуляйполе.
Неля Кійко, переселенка з Гуляйполя: «Нас запросили наші родичі у Дніпро. І ми не помилилися у виборі цього славетного міста. Воно нас зустріло привітно, воно нас зусріло як гостей. Як сказав Філатов: «Ви не біженці, ви гості цього міста».
Терцентр надає допомогу і 60 переселенцям з інвалідністю.
Ольга Мешко, перша заступниця директора Дніпровського міського територіального центру: «Найбільше отримують послуги натуральної допомоги — це продукти харчування. Серед ВПО є і ті, хто отримує послуги соціального працівника на дому — це 71 громадянин. З них 60 — це особи, які мають інвалідність першої та другої групи.
Подружжя Толкачових в березні приїхало з Харкова. Стреньким у побуті допомагає соцпрацівник.
Ганна та Анатолій Толкачови, переселенці з Харкова: «Нас розбомбили, вікна повилітали. Ми потерпіли трішечкі, а потім побачили, що кровать з нами підіймається разом від взривів, тому зібрались, і не думали, що так надовго. Тут ми живемо з 10 березня. А соцслужба нас знайшла з кінця липня, тому що ми не знали. Тут орієнтуватися було достатньо важко, тому що інше місто».
Отримати статус ВПО, а також звернутися по допомогу, переселенці можуть, звернувшись до управління соціального захисту Дніпровської міськради.