Дніпро підтримує: для дітей ветеранів війни провели безкоштовний майстер-клас з вітрильного спорту
У Дніпрі стартували безкоштовні майстер-класи з вітрильного спорту для дітей ветеранів війни. На перше групове заняття прийшли 20 дітей колишніх військовослужбовців. Уроки з опанування вітрильництва проводять на базі яхт-клубу «Січ».
«Навчання водним видам спорту ми починали з ветеранів. Вони плавали на ялах та парусних човнах. Зараз ми долучаємо до цього і їхніх дітей. Вдячні міському голові Дніпра Борису Філатову за підтримку в організації цих заходів. Ми розуміємо, якщо у ветерана міцна та потужна сім’я, то йому простіше адаптуватися після повернення з війни. Наша задача – створити умови, які дозволять їм почувати себе вільно, комфортно, провести час з родиною цікаво та пізнавально. Це важливо для повноцінного відновлення та соціалізації військовослужбовців. Деякі дітки, які сьогодні вийшли на воду, вже спробували власні сили під час ознайомчих індивідуальних занять. Проте групові створюють дружню атмосферу. Якщо буде багато бажаючих займатися вітрильним спортом, то ми розширимо групи або створимо нові», — зазначив начальник управління ветеранської політики Дніпровської міськради Антон Малий.
«У квітні ми підписали меморандум про співпрацю з Дніпровською міською радою, аби надати місце для проведення заходів для ветеранів та членів їхніх родин. Ми завжди відкриті для всіх мешканців міста, але розуміємо, що деякі категорії людей потребують більшої підтримки. Тож ми не могли залишитись осторонь від наших українських захисників. Тут вони можуть відпочити та потренуватися. У нас створені всі умови для заняття водними видами спорту. Є дві школи, тренери та гарна природа. Тому впевнений, що ветеранам та їхнім родинам тут сподобається», — додав президент Дніпровського яхт-клубу «Січ» В’ячеслав Дідик.
Опановує вітрильництво й 11-річний Микита. Зізнається, що перший раз на воді було страшно, але потім страх змінився цікавістю та бажанням розвивати навички.
«Сьогодні у мене четверте чи п’яте заняття. Весною батьки розповіли про такий спорт і запропонували спробувати. Перше заняття запам’ятаю надовго. Мені розповіли, як керувати парусом, що треба взагалі робити у човні, потім ми з тренером поплавали недалеко. Я дуже хвилювався, адже ніколи таким раніше не займався. І певно через хвилювання, коли ми поверталися, і я вилазив з човна, то ногою в кросівку вступив у воду. Але саме після цього я зрозумів, що хочу займатися цим спортом і далі. Можливо навіть вийти на професійний рівень», — ділиться враженнями Микита.
Разом з Микитою на тренування ходить і його молодша сестра Марія.
«Коли ми дізналися, що будуть набирати групи на тренування з вітрильництва, то зацікавилися цим. Привезли дітей на заняття. Вони тоді були лише вдвох, тому їм приділили багато уваги та все докладно розповіли. Маші більш складно дається керування парусом, ніж Микиті, але бажання займатися є у обох. Я задоволена, що і дітям це цікаво, і ми можемо провести час всією родиною. Мій чоловік воював два з половиною роки і, звісно, не міг проводити час з дітьми. Зараз ми надолужуємо втрачений час. Я вважаю, що цей захід саме про об’єднання сімей та налагодження нашого життя після тривалого розставання. Крім того, для ветеранів це чудова можливість реабілітуватися, адже вони дивляться на щасливих та усміхнених дітей, і це мотивує їх в житті», — говорить дружина ветерана Анастасія.
Навчають дітей вітрильництву досвідчені тренери. Серед них і пан Олександр. У вітрильному спорті він вже більше 35 років, тому може знайти підхід до кожного учня.
«Близько 30 років я треную дітей. Серед моїх учнів є майстри спорту українського та міжнародного рівня. Найголовніше у вітрильництві – не боятися води. Завжди приємно плавати влітку, коли погода гарна, але весною та восени інша справа – холодна вода, бризки і неприємний вітер. Важливо не боятися цього. Ще одна умова – дитина має вміти плавати. Тому зазвичай ми набираємо до школи дітей взимку, аби навчити їх плавати і весною почати виходити на воду. Вітрильний спорт потребує теоретичних знань та фізичної сили. Всіх дітей ми спочатку вчимо навігації, як керувати вітрилом під час вітру, як направляти човен. Потім виходимо на воду. Сьогодні діти швидко опанували інформацію, і ми вивели їх під парус. В когось виходить одразу керувати човном, комусь ще треба працювати. Але найголовніше, що я бачу в них бажання, тож у дітей все вийде», — говорить заслужений тренер України з вітрильного спорту Олександр Герасименко.
Заняття з вітрильного спорту для дітей будуть проводити два рази на тиждень. Тренування триватимуть до 20 вересня.
Записати дитину на майстер-клас з вітрильного спорту можна за телефоном управління ветеранської політики Дніпровської міської ради – 098 948 63 31.
Читайте також: Дніпро продовжує активну підготовку до опалювального сезону: оновлюють димососи та трубопроводи

o 1ivv6f5k61qmfuctp2ugsp6il21

o 1ivv6f5k61sn11bbe151k1uuocg023

o 1ivv6f5k63jt1if5tf1tmgdtt1r

o 1ivv6f5k66c91vr2ra310v8h4b1u

o 1ivv6f5k71bofag1jkkhm20p2e