Дніпро допомагає деокупованим селам Херсонщини
Без світла, опалення і харчів. Херсонщина оживає після звільнення від загарбників. Люди повертаються у зруйновані рашистами міста і села, намагаються відновити свої домівки. Яке воно, життя після окупації?
«Оживаєм потихеньку».
Олександр виїхав з Високопілля у квітні. Повернувся, щойно отримав звістку про звільнення рідного селища, яке тепер поступово оговтується від окупації.
Олександр Носов, мешканець Високопілля: «Газу нема. Ремонтні роботи йдуть. Світло по вулицям відновлюють, Частково вулиці включають. Ремонт як зроблять, то вмикають. Тож частково вулиці увімкнені».
Хоч наші військові і відкинули загарбників на інший берег Дніпра, небезпека все одно лишається.
Олександр Носов, мешканець Високопілля: «Ось два тижні тому ракета прилетіла прям у школу. Покажете як раз людям. Вони думають, що тут мед, але ні, тут теж прилітає. Люди вертаються тому, що дім — це дім. В гостях може бути добре, але додому все одно хочеться».
Дніпро допомагає деокупованим населеним пунктам Херсонщини, бо у багатьох селах досі не працюють продуктові магазини. Волонтери привозять найнеобхідніше — хліб, консерви і засоби особистої гігієни.
Владислав Бачинський, представник громадської організації: «Це запит від людей. Пішла тенденція, що люди потребують хліба. Тому що, наприклад, овочі та фрукти вони можуть виростити у себе на городі, а ось із хлібом ситуація складна».
Такі поїздки відбуваються щотижня. І щоразу запитів від людей стає все більше. Тільки за останній візит на Херсонщину мешканці ще трьох сіл звернулися по допомогу.
Дар’я Біла, директорка департаменту молодіжної політики та національно-патріотичного виховання Дніпровської міськради: «Бачимо велику кількість того, що лишили по собі росіяни. І одразу стає зрозуміло, що ніякого відношення ні до культури, ні до освіти вони на мають, враховуючи, що вони чинять. І дещо страшно від розповідей місцевих про те, що їм довелось пережити. Це абсолютно нелюдські умови. Знаєте, сюди коли приїжджаєш, то тверезієш і розумієш, що у нас ще все добре».
Дбають і про братів наших менших. Велика кількість тварин залишилися покинутими, оскільки їхні власники не змогли забрати їх з собою чи загинули.
Сергій Луденський, координатор центру допомоги тваринам: «Приїжджаємо, привозимо корм для тварин, і окрім цього, встановлюємо годівнички. Це така труба, з якої дозовано висипається корм і тварини можуть його їсти. Наразі вони встановлені вже у 6 населених пунктах Херсонщини, і надалі будемо встановлювати».
Допомогти жителям Херсонщини можуть і звичайні дніпряни. Для цього треба звернутися до профільного департаменту міської ради.