Свято під звуки сирен: як пройшов перший день у школах Дніпра
Усміхнені діти у вишиванках, букети квітів для вчителів та традиційний перший дзвоник.
Батьки першачків сповнені гордості та хвилювань, бо навіть не уявляли, що їхні діти підуть у перший клас під час війни.
Вікторія, одна з першокласниць, поділилася піднесеним настроєм і розповіла, що поклала у шкільний рюкзак:
“Настрій супер! До школи готова. У рюкзаку пенал та пляшка з водою”.
Надія Бойко – перша вчителька Вікторії, вітає усіх батьків та школярів з днем знань.
Легким цей навчальний рік для педагогів та учнів не буде, бо у Дніпрі часто лунає повітряна тривога. Малеча, яка сіла за парти, у разі повітряної тривоги спускається разом із вчителями до укриття. Педагоги інформуватимуть батьків у шкільних чатах, чи все гаразд із дитиною.
«Сьогодні четвертого вересня я побувала в деяких школах лівого берега Дніпра, звичайно так це все співпало з тим, що був сигнал повітряної тривоги, і ті відчуття які виникали, вони настільки були хвилюючими, тому що і радість за тих дітей які ідуть з батьками в вишиванках, першачки біжать з квітами до вчителів, і в той же час вони йдуть в укриття», – заступниця начальника управління освіти департаменту гуманітарної політики ДМР Олена Яковенко.
Два шкільних предмети потребують змін – це захист України та Інформатика.
«Зрозуміло це пов’язано і з війною, з воєнним станом, але при цьому ті зміни, які будуть вноситися, вони можуть потім використовуватись дітьми і в мирному житті», – Олена Яковенко.
Змішану систему навчання обрала більшість дніпровських батьків – 54 з половиною відсотка. На дистанційці залишились 36 тисяч школярів. І майже вісім тисяч дітей – обрали індивідуальні форми навчання.
Читайте також: Мистецтво, яке об’єднає світ: французький професор навчає дніпровських дітей гончарству.