“Сховища ФДМУ у Дніпрі аварійні — через півтора року війни”, — Геннадій Корбан
— У попередньому інтерв’ю Ви говорили, що на балансі Фонду держмайна у Дніпрі близько 180 сховищ, що не працюють. Наш мер Борис Філатов також піднімав це питання. І ось днями Фонд повідомив, що нібито давно готовий їх передати. Це про ці сховища Ви кажете, що вони у жахливому стані?
“Так-так, тому я й говорю, що декларують одне, а в житті — інше. Вони не можуть передати ці сховища. Ну як, вони їх можуть передати, але в тому стані, в якому вони знаходяться. Але їх не можна експлуатувати. Ми не можемо туди пустити людей, до аварійних приміщень.
Ба більше, на ці бомбосховища, що знаходяться на балансі Фонду держмайна, досі немає технічної документації. Як можна прийняти приміщення без технічної документації, самі подумайте. Його навіть неможливо за законом взяти на баланс. Однак декларації Фонду держмайна звучать, дуже такі сміливі: “Та ми готові, забирайте і таке інше”.
Насправді війна йде півтора року. А чому вони й досі нічого не зробили, не оформили технічну документацію? Не зробили плани, проєкти, хоча б проєкти, на ремонт цих приміщень? Тобто, вони нам хочуть передати те, що не можна експлуатувати. Навіщо ми людей обманюватимемо і говоритимем: “Ось, нам передали сховища, але ви не можете в них зайти, тому що вони не підлягають експлуатації”. Нехай Фонд держмайна не просто декларує про свої наміри, а виконає вимоги для введення в експлуатацію цих укриттів та цих бомбосховищ, а також надасть документи та технічну документацію на ці приміщення, якої вони чомусь не мають.
Тому ми продовжуємо перебувати в цьому діалозі, я сподіваюся, що він все-таки буде конструктивним, а не декларативним, і рано чи пізно ми дійдемо якоїсь згоди. Але при цьому, я говорю, місто не чекає, поки йому хтось щось передасть.
Ми на сьогодні обладнуємо додаткові найпростіші так звані укриття, а також бетонні споруди, які ми сертифікували у службі ДСНС для того, щоб їх можна було ставити зовні, і люди могли ховатися у цих найпростіших укриттях на зупинках, у парках, а іноді й у великих дворах, де ми маємо намір їх поставити, де немає укриттів у будинках.
Тому, я думаю, що ми зробимо все, щоб убезпечити людей, з одного боку. І, з іншого боку, треба розуміти, що Україна не готувалася до такої війни, і в Україні у всіх містах недостатньо укриттів, бомбосховищ для того, щоб реально убезпечити людей. Треба бути реалістами, розуміти, що їх ніхто не будував, це все було занедбано, затоплено, і цьому ніхто не приділяв уваги.
Такої уваги, як, наприклад, ми бачили бомбосховища у Фінляндії. Хоча їй ніхто не погрожував, на відміну від України, проте там будували величезні бомбосховища, де всередині знаходяться футбольні поля та спортивні майданчики.
На жаль, в Україні цього ніхто не робив, не готувався, і тому сказати: так, ми зараз усіх забезпечимо укриттями та бомбосховищами, — це збрехати людям. Я не хочу брехати людям і кажу, що ми робимо все можливе в ситуації, в якій ми знаходимося. І будемо продовжувати це робити і нарощувати ці можливості для того, щоб люди могли ховатися під час сигналу тривоги”, — розповів в етері телеканалу ДніпроTV голова Громадської ради Дніпра Геннадій Корбан.
Читайте також: На Нікопольщині рятувальники продовжують забезпечувати людей водою