Чи можна їсти та худнути? Чому дієтологи проти жорстких дієт?
Спорт чи дієта? Чи вистачить тільки інтенсивних фізичних навантажень для схуднення? Експерти говорять – ні. Адже 80% успішної боротьби із зайвою вагою залежить від харчування. Ще три роки тому Анна не могла навіть подумати, що походи у спортзал та збалансоване харчування стануть частиною її повсякденного життя.
“Я абсолютно не дружила зі спортом. Для мене тренування були способом позбутися зайвих кілограмів, але це було таке насильство. Тобто я приходила і інтенсивно тренувалась. У вересні я купувала абонемент, а після Нового року кидала. І так було кілька років поспіль”, – розповіла Анна.
Зараз вже жінка комплексно зайнялася своїм підходом до схуднення та підтримки тонусу тіла. Регулярно відвідує тренування та слідкує за харчуванням.
“Тренування вже стало частиною мого життя. Я не тренуюся лише до свят чи до літа. Для мене важливо залишатися у формі протягом року, 365 днів”, – каже Анна.
Тренерка Анни Наталі вже більше 10 років займається з дівчатами. Каже, до кожної намагається підібрати свій підхід, адже у всіх свої особливості тіла та здоров’я.
“Я часто стикаюся з такою проблемою: у людей болять коліна, з меніском проблеми. Ми в основному робимо вправи лежа, без навантаження на коліна”, – зазнчила фітнес-тренерка Наталі Каримова.
Також важливо підібрати тренування, які приноситимуть задоволення. Комусь подобається кардіо, а комусь – силові навантаження на тренажерах.
“Якщо ти різко сідаєш на правильне харчування – ти стресуєш, а коли ти додаєш жорсткі тренування – це вдвічі стресс для організму. Надовго не вистачає сил, і людина повертається до свого звичного стану”, – наголосила фітнес-тренерка.
Але лише тренування не допоможуть у схудненні, наголошують експерти. Головне поєднувати їх з правильним харчуванням.
“Обмежте солодке та мучне – цього вже буде достатньо, щоб вийти на збалансоване харчування. Обов’язково додавайте білок і складні вуглеводи, тоді не так буде хотітися їсти вдень солодкого. До речі, солодкого ще хочеться, коли пізно лягаєш спати”, – каже дієтологиня, нутриціологиня Ірина Мірошниченко.
Правильно підібраний режим харчування теж допомагає скинути вагу. По циркадним біологічним ритмам ідеальний графік виглядає так:
Сніданок – з 7:00 до 9:00
Обід – з 12:00 до 14:00
Вечеря – з 17:00 до 19:00
Усі фаст фуди та чіпси краще замінити на корисні сезонні фрукти та овочі. А також дієтологиння радить не забувати про воду.
“Якщо додати до раціону цю воду, то худнути буде легше. По-перше, їстиметься менше. По-друге, вода виводить всі токсини та розщеплені жирові клітини”, – сказала Ірина.
Тож головне – жити і худнути у задоволення. Не обділяти себе у харчуванні та знайти улюблений спорт. А якщо перенавантажувати себе та сидіти на жорстких дієтах – можна швидко вигоріти і омріяного результату не побачити.
Читайте також: Польова кухня на Донеччині: швидко, смачно та з доставкою на позиції