fbpx

П’ятниця, 26 Червня, 2026, 22:24:40

weather-icon
˚C

До цієї зими Дніпро підготувався максимально

18.10.2023, 19:32
ця стаття містить відео

– Ви сказали, що зима не буде легкою. Загалом, за Вашими прогнозами, враховуючи всі передумови, чи буде зима складнішою за попередню? Чи повністю всі інфраструктурні об’єкти забезпечені генераторами і чи не виникне додаткових складнощів із закупівлями з огляду на “гнучкий” курс долара, адже тепер такі важливі товари можуть коштувати дорожче?

– Я не лякатиму людей і не говоритиму, що ця зима буде гіршою за попередню. Я Вам скажу, що підготовка до минулої зими була набагато гіршою, ніж підготовка до цієї зими. Не тільки у нас у місті, тобто не лише ми не очікували такого масштабу катастрофи, який поставила нам російська федерація. “Укренерго” було не готове, ДТЕК було не готове, скажу відверто. Перед цією зимою вже всі здобули достатньо досвіду минулої зими. Я скажу, що на мій погляд підготовка йде набагато краще, набагато серйознішою, набагато розумнішою, ніж це було минулої зими. Тому що минулої зими ми гадали, ми щось гадали, але, безумовно, життя показало зовсім інше.

Тепер ми вже знаємо, як це буває, як це буде, як це може бути. І тому місто підготувалося. Я можу сказати, що точно на найвищу оцінку. Місто максимально підготувало те, що могло підготувати. Підготувалися енергокомпанії “ЦЕК”, “ДТЕК”, “Укренерго”. Зараз навіть місто залучене до того, що займається зміцненням об’єктів енергоструктури “Укренерго”, для того щоб убезпечити від попадання дронів або ракет, виконуються різні технічні заходи, я не розкриватиму деталі.

Ця робота робиться, вона набагато серйозніша, набагато масштабніша і ефективніша, ніж це було минулого року.

Тому я тут як раз відчуваю оптимізм, і сподіваюся, що нам вдасться пройти цю зиму легше, ніж минулу зиму. Нам – я маю на увазі, місту Дніпро. Як поведуться інші українські міста та енергосистема в цілому, мені складно припустити, я не розумію масштабів робіт, які були зроблені, я їх не знаю просто фактично, тому складно тут щось гадати.

Але я знаю те, що зроблено у нас в регіоні, і це велика робота, і тому я вважаю, і я сподіваюся, що нам цю зиму вдасться пережити легше, ніж минулу. У мене такий стриманий оптимізм із цього приводу.

– Підготовка до опалювального сезону: ворог вже починає гатити по енергетичним об’єктам, і ми згадуємо наші з вами інтерв’ю минулої зими і ви тоді неодноразово відзначали складнощі, які тоді виникли щодо убезпечення об’єктів енергосистеми. Місто тоді довго не могло достукатися до підприємства, якому належать об’єкти, та вирішити питання про захист споруд. Чи змінилася ситуація? Я так розумію, що цього року діалог вибудовується краще між підприємствами та містом.

– Це не просто діалог, а проводилися величезні наради, із залученням великої кількості фахівців різних компаній, тобто проблемні місця, проблемні трансформатори, проблемні вузли все розбиралося детально. Де що можна було зробити, все було зроблено, і, повірте, на це було витрачено багато ресурсів. І самим містом, і ДТЕКом, і Теплоенерго, і Водоканалом. Усі структури, які задіяні в життєзабезпеченні містян нашого міста. І тому говорю: я відчуваю стриманий оптимізм.

Але ми бачимо, що росія три тижні не атакує нас ракетами. І треба розуміти, що вони готуються до зимового сезону, чекають на холоди для того, щоб влаштувати масовані атаки. І дуже важливо, щоб ППО з цим впоралося.

Тому що якщо потраплять по високій стороні – те, що називається трансформатори високої сторони, 750 вольт і так далі – якийсь час ми протримаємо інфраструктуру, але якщо відключиться генерація – вона автоматично відключається, коли відключається висока сторона напруги, – то відповідно йде неподача електроенергії, і на генераторах, на дизель-генераторах можна протриматися якийсь короткий час, але не завжди.

Тому дуже важливою є та робота, яку зараз робить і Офіс Президента і президент зокрема з приводу залучення додаткових ППО від країн, які нам допомагають.
Президенту, очевидно, вдається отримувати додаткову протиповітряну зброю, яка захищатиме нас у цей зимовий період, і це справді дуже важливо, багато залежатиме від роботи ППО.
Але сама інфраструктура у нас у місті, зокрема, підготовлена, і ще раз кажу, що я відчуваю стриманий оптимізм і сподіваюся, що ми пройдемо цю зиму легше, принаймні ніж минулу зиму.

– Бачимо, що до заходів по підготовці до зими і можливих обстрілів росіянами включили і установку колонок на правому березі, адже минулого сезону вони були тільки на лівому. Що ще роблять комунальні структури?

– Комунальні структури міста закупили величезну кількість дизель-генераторів, газогенераторів для того, щоб забезпечити стабільну роботу котелень з подачі тепла до квартир, де мешкає населення.
Комунальні служби закупили достатню кількість та резерви дизель-генераторів, газогенераторів для того, щоб підтримувати систему водопостачання та систему стоків каналізації, тому що це дуже важлива сфера. Якщо, не дай Боже, насоси припинять працювати, ми можемо всі, прошу вибачення, потонути у лайні.

Тому вся ця система повністю забезпечена альтернативними джерелами подачі електроенергії, і ми впевнені, що тут протримаємося.

У багатьох будинках було замінено проводку, було замінено лічильники, тому що у разі стрибків напруги йде загоряння, згоряють лічильники, спалахують щитові, тому багато було замінено.
Крім того, було переключено багато кабелів, багато ліній для того, щоб не відключалися котельні при екстреному відключенні світла.
Я можу довго говорити про заходи, які були зроблені, починаючи від бомбосховищ та найпростіших укриттів до, ще раз кажу, забезпечення енергоінфраструктури міста, “Водоканалу”, “Теплоенерго”.
Справді було зроблено дуже багато заходів. Їх не афішували, ми про них не говорили. Були зроблені закупівлі, сформовані резерви. Сформовано резерви для Пунктів незламності, щоб вони могли працювати стабільно.
Тому цього разу з огляду на досвід минулої зими, підготовка йшла на зовсім іншому рівні. І тепер все залежить від нашого ППО, все залежить від “Укренерго”, яке мало досить уважно поставитися до зміцнення об’єктів високої напруги, де йде подача генерації від безпосередньо станцій, що виробляють електроенергію.
Це найважливіші частини, від яких ми сьогодні залежимо усі. Незалежно від того, як ми готувалися, ми залежимо все одно від “Укренерго” та від подачі електроенергії безпосередньо від генерації.

Тому я сподіваюся, що тут підійшли з розумом ті, хто за це відповідає, захистили ці об’єкти і протиповітряною обороною, і відповідними засобами зміцнення та захисту цих об’єктів для того, щоб генерація не відключалася.

Якщо генерація відключатися не буде, повірте, нам особливо нічого не страшно, ми не боїмося, і я думаю, що навіть у разі виникнення якихось аварійних ситуацій ми дуже швидко їх подолаємо, і для цього зроблено відповідні резерви у місті, відповідну продукцію закуплено, і всі чекають, і готові до цього зимового сезону.

Читайте також:  Дніпрі за програмою співфінансування продовжують міняти ліфти: які умови

Telegram
Дивіться також
До Дня Конституції у Дніпрі презентували виставку культурної спадщини України - 26.06.2026 До Дня Конституції у Дніпрі презентували виставку культурної спадщини України

У Дніпрі відкрили виставку «Культурна спадщина України: єдність у різноманітті», присвячену Дню Конституції України. В експозиції представили роботи майстринь ...

Задля безпеки та комфорту містян: у Дніпрі триває ремонт тротуарної зони на просп. Івана Мазепи - 26.06.2026 Задля безпеки та комфорту містян: у Дніпрі триває ремонт тротуарної зони на просп. Івана Мазепи

У Дніпрі за заявками містян продовжують ремонтувати дороги та тротуарні зони. Оновлення проводять і на просп. Івана Мазепи, 47. Тут розташована стоматологічна ...

Ретротрамвай із оркестром. У Дніпрі відзначають 129-річчя електротранспорту - 26.06.2026 Ретротрамвай із оркестром. У Дніпрі відзначають 129-річчя електротранспорту

У Дніпрі відзначили 129-ту річницю міського електротранспорту. З нагоди свята містом за маршрутом № 1 курсував ретротрамвай із оркестром. На лінію також вийшов ...

Чому Конституцію варто знати кожному: у Дніпрі провели лекцію для учасників проєкту УТВ - 26.06.2026 Чому Конституцію варто знати кожному: у Дніпрі провели лекцію для учасників проєкту УТВ

У Дніпрі для учасників безкоштовного інноваційного проєкту «Університет третього віку», який реалізується з ініціативи міського голови Бориса Філатова, провели ...

Дніпропетровщина: під загрозою енергетика та водопостачання. Куди цілитиме рф? - 26.06.2026 Дніпропетровщина: під загрозою енергетика та водопостачання. Куди цілитиме рф?

росіяни шукають нові слабкі місця, щоб посилити тиск на Україну. Ворог готує масовий удар по енергетиці та каналізації, аби шантажувати Україну та вимагати ...

Майже 40 разів ворог атакував Дніпропетровщину: двоє загиблих і 13 поранених - 26.06.2026 Майже 40 разів ворог атакував Дніпропетровщину: двоє загиблих і 13 поранених

Дві людини загинули. Ще 13 дістали поранень. Майже 40 разів ворог атакував два райони області безпілотниками та артилерією. Про це повідомили в ОВА. На Нікопольщині ...

Понад чотири роки в російській неволі: Україна повернула додому 160 захисників - 26.06.2026 Понад чотири роки в російській неволі: Україна повернула додому 160 захисників

160 українських військових повернулися додому з російського полону. Про це повідомив президент України Володимир Зеленський. За дорученням Президента України ...

У Дніпрі понад 1 000 людей зібралися на диктант до Дня Конституції України - 26.06.2026 У Дніпрі понад 1 000 людей зібралися на диктант до Дня Конституції України

У Дніпрі відбувся наймасштабніший традиційний диктант до Дня Конституції України. Цьогоріч подія об’єднала понад 1 000 учасників. Її організувала молодіжна мережа ...

«Ми малюємо, граємося, дивимося мультфільми. Є комп’ютери та багато різних матеріалів для занять», — школярі про відкриття у Дніпрі нових цифрових освітніх центрів «Ми малюємо, граємося, дивимося мультфільми. Є комп’ютери та багато різних матеріалів для занять», — школярі про відкриття у Дніпрі нових цифрових освітніх центрів

У Дніпрі відкрили 2 цифрові освітні центри для дітей. Нові простори запрацювали на базі ліцею № 142 та гімназії № 46. Цифрові освітні центри створені ЮНІСЕФ та ...

«Вдячні Дніпру за підтримку. Це так цінно!» — переселенці про безкоштовні набори продуктів харчування «Вдячні Дніпру за підтримку. Це так цінно!» — переселенці про безкоштовні набори продуктів харчування

У Дніпрі вимушені переселенці продовжують щомісяця отримувати безкоштовні набори продуктів харчування. Така підтримка ініційована міським головою Борисом Філатовим. ...