fbpx

Четвер, 25 Червня, 2026, 16:31:46

weather-icon
˚C

До цієї зими Дніпро підготувався максимально

18.10.2023, 19:32
ця стаття містить відео

– Ви сказали, що зима не буде легкою. Загалом, за Вашими прогнозами, враховуючи всі передумови, чи буде зима складнішою за попередню? Чи повністю всі інфраструктурні об’єкти забезпечені генераторами і чи не виникне додаткових складнощів із закупівлями з огляду на “гнучкий” курс долара, адже тепер такі важливі товари можуть коштувати дорожче?

– Я не лякатиму людей і не говоритиму, що ця зима буде гіршою за попередню. Я Вам скажу, що підготовка до минулої зими була набагато гіршою, ніж підготовка до цієї зими. Не тільки у нас у місті, тобто не лише ми не очікували такого масштабу катастрофи, який поставила нам російська федерація. “Укренерго” було не готове, ДТЕК було не готове, скажу відверто. Перед цією зимою вже всі здобули достатньо досвіду минулої зими. Я скажу, що на мій погляд підготовка йде набагато краще, набагато серйознішою, набагато розумнішою, ніж це було минулої зими. Тому що минулої зими ми гадали, ми щось гадали, але, безумовно, життя показало зовсім інше.

Тепер ми вже знаємо, як це буває, як це буде, як це може бути. І тому місто підготувалося. Я можу сказати, що точно на найвищу оцінку. Місто максимально підготувало те, що могло підготувати. Підготувалися енергокомпанії “ЦЕК”, “ДТЕК”, “Укренерго”. Зараз навіть місто залучене до того, що займається зміцненням об’єктів енергоструктури “Укренерго”, для того щоб убезпечити від попадання дронів або ракет, виконуються різні технічні заходи, я не розкриватиму деталі.

Ця робота робиться, вона набагато серйозніша, набагато масштабніша і ефективніша, ніж це було минулого року.

Тому я тут як раз відчуваю оптимізм, і сподіваюся, що нам вдасться пройти цю зиму легше, ніж минулу зиму. Нам – я маю на увазі, місту Дніпро. Як поведуться інші українські міста та енергосистема в цілому, мені складно припустити, я не розумію масштабів робіт, які були зроблені, я їх не знаю просто фактично, тому складно тут щось гадати.

Але я знаю те, що зроблено у нас в регіоні, і це велика робота, і тому я вважаю, і я сподіваюся, що нам цю зиму вдасться пережити легше, ніж минулу. У мене такий стриманий оптимізм із цього приводу.

– Підготовка до опалювального сезону: ворог вже починає гатити по енергетичним об’єктам, і ми згадуємо наші з вами інтерв’ю минулої зими і ви тоді неодноразово відзначали складнощі, які тоді виникли щодо убезпечення об’єктів енергосистеми. Місто тоді довго не могло достукатися до підприємства, якому належать об’єкти, та вирішити питання про захист споруд. Чи змінилася ситуація? Я так розумію, що цього року діалог вибудовується краще між підприємствами та містом.

– Це не просто діалог, а проводилися величезні наради, із залученням великої кількості фахівців різних компаній, тобто проблемні місця, проблемні трансформатори, проблемні вузли все розбиралося детально. Де що можна було зробити, все було зроблено, і, повірте, на це було витрачено багато ресурсів. І самим містом, і ДТЕКом, і Теплоенерго, і Водоканалом. Усі структури, які задіяні в життєзабезпеченні містян нашого міста. І тому говорю: я відчуваю стриманий оптимізм.

Але ми бачимо, що росія три тижні не атакує нас ракетами. І треба розуміти, що вони готуються до зимового сезону, чекають на холоди для того, щоб влаштувати масовані атаки. І дуже важливо, щоб ППО з цим впоралося.

Тому що якщо потраплять по високій стороні – те, що називається трансформатори високої сторони, 750 вольт і так далі – якийсь час ми протримаємо інфраструктуру, але якщо відключиться генерація – вона автоматично відключається, коли відключається висока сторона напруги, – то відповідно йде неподача електроенергії, і на генераторах, на дизель-генераторах можна протриматися якийсь короткий час, але не завжди.

Тому дуже важливою є та робота, яку зараз робить і Офіс Президента і президент зокрема з приводу залучення додаткових ППО від країн, які нам допомагають.
Президенту, очевидно, вдається отримувати додаткову протиповітряну зброю, яка захищатиме нас у цей зимовий період, і це справді дуже важливо, багато залежатиме від роботи ППО.
Але сама інфраструктура у нас у місті, зокрема, підготовлена, і ще раз кажу, що я відчуваю стриманий оптимізм і сподіваюся, що ми пройдемо цю зиму легше, принаймні ніж минулу зиму.

– Бачимо, що до заходів по підготовці до зими і можливих обстрілів росіянами включили і установку колонок на правому березі, адже минулого сезону вони були тільки на лівому. Що ще роблять комунальні структури?

– Комунальні структури міста закупили величезну кількість дизель-генераторів, газогенераторів для того, щоб забезпечити стабільну роботу котелень з подачі тепла до квартир, де мешкає населення.
Комунальні служби закупили достатню кількість та резерви дизель-генераторів, газогенераторів для того, щоб підтримувати систему водопостачання та систему стоків каналізації, тому що це дуже важлива сфера. Якщо, не дай Боже, насоси припинять працювати, ми можемо всі, прошу вибачення, потонути у лайні.

Тому вся ця система повністю забезпечена альтернативними джерелами подачі електроенергії, і ми впевнені, що тут протримаємося.

У багатьох будинках було замінено проводку, було замінено лічильники, тому що у разі стрибків напруги йде загоряння, згоряють лічильники, спалахують щитові, тому багато було замінено.
Крім того, було переключено багато кабелів, багато ліній для того, щоб не відключалися котельні при екстреному відключенні світла.
Я можу довго говорити про заходи, які були зроблені, починаючи від бомбосховищ та найпростіших укриттів до, ще раз кажу, забезпечення енергоінфраструктури міста, “Водоканалу”, “Теплоенерго”.
Справді було зроблено дуже багато заходів. Їх не афішували, ми про них не говорили. Були зроблені закупівлі, сформовані резерви. Сформовано резерви для Пунктів незламності, щоб вони могли працювати стабільно.
Тому цього разу з огляду на досвід минулої зими, підготовка йшла на зовсім іншому рівні. І тепер все залежить від нашого ППО, все залежить від “Укренерго”, яке мало досить уважно поставитися до зміцнення об’єктів високої напруги, де йде подача генерації від безпосередньо станцій, що виробляють електроенергію.
Це найважливіші частини, від яких ми сьогодні залежимо усі. Незалежно від того, як ми готувалися, ми залежимо все одно від “Укренерго” та від подачі електроенергії безпосередньо від генерації.

Тому я сподіваюся, що тут підійшли з розумом ті, хто за це відповідає, захистили ці об’єкти і протиповітряною обороною, і відповідними засобами зміцнення та захисту цих об’єктів для того, щоб генерація не відключалася.

Якщо генерація відключатися не буде, повірте, нам особливо нічого не страшно, ми не боїмося, і я думаю, що навіть у разі виникнення якихось аварійних ситуацій ми дуже швидко їх подолаємо, і для цього зроблено відповідні резерви у місті, відповідну продукцію закуплено, і всі чекають, і готові до цього зимового сезону.

Читайте також:  Дніпрі за програмою співфінансування продовжують міняти ліфти: які умови

Telegram
Дивіться також
У Дніпрі оперативно відновлюють транспортну інфраструктуру після ворожих атак У Дніпрі оперативно відновлюють транспортну інфраструктуру після ворожих атак

У Дніпрі ліквідовують пошкодження транспортної інфраструктури, які сталися внаслідок ворожих ударів. З початку 2026 року об’єкти КП «Дніпровський електротранспорт» ...

Фізична безбар’єрність: як забезпечити доступність будівель і споруд для МГН? 10 простих кроків Фізична безбар’єрність: як забезпечити доступність будівель і споруд для МГН? 10 простих кроків

Безбар’єрність є одним із ключових принципів, за яким мають розвиватися українські громади, відбудовуватися міста та формуватися нова якість життя в країні. Про це ...

Мати утримувала 7-річного сина на ланцюгу: у Кам’янському розслідують факт жорстокого поводження з дитиною Мати утримувала 7-річного сина на ланцюгу: у Кам’янському розслідують факт жорстокого поводження з дитиною

24 червня 2026 року під час планової перевірки умов проживання сім’ї працівники ювенальної превенції спільно зі службою у справах дітей виявили факт жорстокого ...

Медичні сервіси Дніпра стають ще зручнішими Медичні сервіси Дніпра стають ще зручнішими

Дніпро відкритий до співпраці з розробниками медичних інформаційних систем та готовий до інтеграції з кожним. «Для мешканців — це можливість швидше та зручніше ...

На Олександрівському напрямку на ділянці через кордон Дніпропетровщини ворог системно тисне на нашу логістику На Олександрівському напрямку, на ділянці через кордон Дніпропетровщини ворог системно тисне на нашу логістику

Олександрівський напрямок (кордон Дніпропетровщини): противник продовжує системно тиснути на нашу логістику на ділянці між Христофорівкою та Тернуватим. Про це ...

У Дніпрі обговорили захист прав людини та підтримку ветеранів У Дніпрі обговорили захист прав людини та підтримку ветеранів

У Дніпрі провели регіональний форум «Права людини на Дніпропетровщині. Підсумки та перспективи». На ньому презентували щорічну доповідь Уповноваженого Верховної Ради ...

Ярослава Магучіх здобула «золото» етапу Континентального туру в Загребі Ярослава Магучіх здобула «золото» етапу Континентального туру в Загребі

Українська стрибунка у висоту Ярослава Магучіх стала переможницею «золотого» етапу Континентального туру в хорватському Загребі. Спортсменка виграла з результатом ...

Понад 76 тисяч людей пройшли через транзитні центри на Дніпропетровщині Понад 76 тисяч людей пройшли через транзитні центри на Дніпропетровщині

На Дніпропетровщині працює 5 транзитних центрів. Туди найперше потрапляють люди, яких евакуюють з найбільш небезпечних територій області та сусідніх регіонів. Там ...

Податкові е сервіси та пошук працівників підприємцям Дніпропетровщини розповіли як полегшити роботу Податкові е-сервіси та пошук працівників: підприємцям Дніпропетровщини розповіли, як полегшити роботу

На Дніпропетровщині відбулася зустріч учасників платформи «Діалог влади та бізнесу». Обговорювали дві теми: електронні податкові сервіси та послуги для роботодавців. ...

Втретє відновлюється після атаки: удар по Будинку органної музики - 24.06.2026 Втретє відновлюється після атаки: удар по Будинку органної музики

Вибуховою хвилею вибило всі 49 вікон з унікальними вітражами, посікло фасад та пошкодило орган, створений спеціально для цієї зали. Будівля, яка за понад століття ...