fbpx
Зараз в ефірі: Т/с Уряд с5
Наживо

П’ятниця, 26 Квітня, 2024, 23:10:46

weather-icon
˚C

Твій Вечір | 09.05.22

09.05.2022, 20:21
211

Ганебний парад на росії: стара техніка та літак «судного дня», який не зміг… Про події в Україні говорили у програмі «Твій вечір» на каналі ДніпроTV.

Президент України Володимир Зеленський 9 травня у зверненні до українців сказав, що «скоро в Україні буде два Дні Перемоги, а в когось не залишиться жодного».

«Немає кайданів, які зможуть скувати наш вільний дух. Немає окупанта, який зможе прижитися на нашій вільній землі. Немає загарбника, який зможе панувати над нашим вільним народом. Рано чи пізно ми перемагаємо. Хоч орда, хоч нацизм, хоч суміш першого й другого, якою є нинішній ворог, – ми перемагаємо, бо це наша земля», – заявив голова держави. (01:24-01:41)

Але 8 травня, у День пам’яті та примирення, як і 9 травня, були постріли і, на жаль, смерті.

8 травня стало відомо, що окупанти обстріляли село Шипілове на Луганщині. Вони атакували житловий будинок, у підвалі якого ховалися мирні громадяни. Внаслідок обстрілу, під завалами опинилися як мінімум 11 осіб. Про це повідомив голова обласної військової адміністрації Сергій Гайдай. Напередодні у Білогорівці  окупанти повністю зруйнували місцеву школу.

8 травня по Луганській області було здійснено 24 обстріли. Про це повідомляє в Телеграмі Національна поліція України. Внаслідок обстрілів, у Сєвєродонецьку загинула жінка. У Білогорівці – два закарпатські волонтери.

Також окупанти поцілили у потужності Попаснянського водоканалу. Про це сповістив голова Луганської ОВА Сергій Гайдай. За його словами, окупанти залишили без води один мільйон осіб, включаючи окуповані території.

Через обстріл росіян, сталася пожежа на нафтопереробному заводі у Лисичанську. Про це повідомляє в Телеграмі прес-служба Луганської ОВА.

«Внаслідок влучання рашистських снарядів, загорілися виробничі потужності заводу, а саме – установка з отримання сірки та станція змішування речовин. Площа пожежі 360 кв м, є загроза вибуху сусідньої групи резервуарів», – йдеться у повідомленні. (01:41-3:03)

За словами голови Сєвєродонецької районної військової адміністрації Романа Власенко, нафтопереробний завод у Лисичанську не працював років з десять. «Це підприємство, кінцевим бенефіціаром є рф. Воно підтримувалось у працездатному стані. Там працювало пару сотень людей. Переробкою воно практично не займалося. Якісь залишки нафтопродуктів там є. Великої шкоди щодо економічного розвитку воно не дало. Ми маємо екологічні наслідки. Жодних перемог армія рф не має», – повідомив Роман Власенко. (03:03-08:57)

8 травня росія завдала ракетного удару по Одесі. За даними оперативного командування “Південь”, о 16:20 з літаків над Чорним морем було випущено три ракети. Одну з них вдалося збити, але дві інші влучили у житловий район, зруйнувавши зону відпочинку. Постраждалих немає.

Пізніше стало відомо, що внаслідок ракетних ударів росіян по Одеській області у неділю, поранено дівчину, пошкоджено цивільні об’єкти та об’єкти інфраструктури, 6 населених пунктів залишилися без електропостачання. (08:57-13:10)

Російські війська готуються до продовження наступу на Ізюмському та Донецькому напрямках. Про це Генеральний штаб Збройних сил України повідомляє у фейсбуці. (13:10-13:24)

8 травня на Донеччині окупанти обстріляли 15 населених пунктів. Про це повідомляє Національна поліція України. Є вбиті та поранені серед мирного населення.

Російські війська вдарили по таких населених пунктах: Маріуполь, Миколаївка, Авдіївка, Соледар, Торецьк, Вугледар, Залізне, Парасковіївка, Дробишеве, Маяки, Нью-Йорк, Кам’янка, Північне, Очеретине та Красногорівка. Зруйновано щонайменше 31 цивільний об’єкт – це житлові будинки, медустанова, птахофабрика, промислові підприємства, об’єкти життєзабезпечення.

Ворог обстрілював мирне населення з авіації, ракетних установок, танків, важкої артилерії. У поліції Донецької області кажуть, що через обстріли загинули четверо мирних громадян, ще семеро отримали поранення. (13:24-14:08)

Парад ганьби пройшов на росії. Наприклад, у мережі серед танкових військ знайшли свого «Чмоню».

За словами полковника запасу, військового експерта Олега Жданова, достеменно невідомо куди подівся генерал армії  рф Герасімов. «Є чутки, що його поранили під Ізюмом. Також є чутки, що його відсторонили від командування «спеціальною військовою операцією» в Україні. Зверніть увагу, що з усіх військових начальників був тільки Шойгу, який не є кадровим військовим. Але тільки він супроводжував путіна. А те, що командувач сухопутних військ командував парадом, то це, можливо, що він наступний кандидат на посаду начальника генерального штабу», – розповів Жданов.

Цього року на параді на росії було 11 тисяч військовослужбовців. «В минулому році було 12 тисяч на параді. Невелика різниця, але на сьогоднішньому параді було дуже багато коробок зі слухачами та курсантами. Тобто військ практично не було. Було декілька коробок, які представляли війська, а решта – то все були навчальні заклади. Вони представляли основу параду. Не можна проводити повітряний парад ніде, якщо він скасовується у москві. Ніде парад не може бути яскравіший, ніж у москві. А в москві скасували повітряний парад суто по політичних мотивах. Це своєрідний сигнал Заходу від путіна, що він не збирається застосовувати ядерну зброю. Зверніть увагу: сама ключова фраза у промові путіна була те, що головне – це запобігти глобальній війні. А літаючий командний пункт, який дозволяє керувати у тому числі і ядерною зброєю, був родзинкою цього повітряного параду», – заявив експерт.

За тиждень до параду низька російських чиновників почала розмірковувати про ядерний удар. «Несподівано з Заходу прилетіла відповідь, і сказали: а чому б нам не ліквідувати самого путіна. Неофіційні особи, ветерани спецназу, згадали операцію по ліквідації Усами бен Ладена. І за два дні до параду в москві міняється риторика на протилежну. І всі говорять: «Ні, ні, ні. Ми ніколи не збиралися застосовувати ядерну зброю». І відміняють повітряний парад з літаком-командним пунктом», – заявив Олег Жданов.

Але є і прагматична причина, за якою відмінила повітряний парад – це те, що за добу було виявлено технічну несправність цього літака.

У москві не наважилися наносити на техніку, яка брала участь у параді, символи Z і V. «Вони не ризикнули розповсюджувати цей символ, тому що у більшості цивілізованих країн світу він вже заборонений. І він вважається новою свастикою. Промова путіна була більш схожа на виправдання, чому вони застрягли на війні в Україні», – заявив військовий експерт. (24:27-38:51)

9 травня у Петербурзі правоохоронці затримали муніципального депутата Сергія Самусєва під час спроби пройти на ходу «Безсмертний полк» із плакатом, на якому зображено портрет в’язня концтаборів, який загинув у Харкові. Самусєв прийшов з портретом Бориса Романченка, в’язня чотирьох нацистських концтаборів та українського громадського діяча. У березні 2022 року ЗМІ повідомили про його загибель у Харкові. (42:15-42:35)

Акт про капітуляцію Німеччини було підписано 7 травня 1945 року. Черчілль та Трумен оголосили про капітуляцію Німеччини 8 травня. Акт про капітуляцію Німеччини набув чинності о 23:01 8 травня. А Сталін зажадав підписати собі окремий акт, переважно копіюючи попередні. Цей акт був підписаний 8 травня пізно увечері. І набув чинності у 23:01 8 травня. А 9 травня про капітуляцію Німеччини було оголошено радянському народу. Таким чином, немає жодного документу про капітуляцію Німеччини, де б стояла дата «9 травня». 

9 травня радянське керівництво оголосило народу про перемогу. І, прийнявши капітуляцію, Радянський Союз не підписав з Німеччиною мирний договір. Формально залишився з нею у стані війни аж до 25 січня 1955 року. У цей день відповідний указ про припинення війни був прийнятий президією Верховної ради СРСР. Перший парад на 9 травня пройшов аж у 1965 році. (43:27-46:41)

У Херсоні російські окупанти влаштували «святкування 9 травня». Окупанти зібрали у Парку Слави невелику масовку людей з червоними прапорами. Раніше повідомлялося, що для цього привезуть людей з Криму. Все знімали для російських ЗМІ. (46:41-47:50)

Поведінку лідера росії на параді проаналізував психолог, експерт Максим Реуцький: «Мова жестів не є показовою. Немає якихось кваліфікованих, науково визнаних експертиз, але декілька моментів все ж таки є. По-перше, це дуже швидкий темп доповіді, нібито людина намагалася якомога швидше це закінчити. Звучало чимало штампів. Штампів останнім часом дуже багато у цього політичного лідера».

За словами експерта, путін говорить зараз не с такою впевненістю, як раніше. Якщо дивитися з боку, бачимо якісь нервові рухи. Дуже велика кількість охоронців показує, що страх в нього зростає, бо він розуміє, що насправді все не так, як йому б хотілося. Що ж буде  з населенням, якщо в росії приберуть культ великої перемоги?  А буде великий стрес, бо раптом виявляється, що насправді немає чим пишатися: ні розвинутої економіки, ні блискучої освіти. Може бути те відчуття, яке переживала Німеччина після поразки у Першій світовій війні – загальнонаціональна депресія і розчарування.  Але не ґрунті такого відчуття може вирости новий Гітлер – не треба про це забувати. 

Після перемоги союзники забули і про розділ Польщі, і про напад на Фінляндію, і окупацію країн Балтії, віддавши ці країни під вплив Радянського Союзу. А при відсутності покарання, маніяк завжди повертається на місце злочину. (52:58-1:00:36)

Іван Лисун розказує і показує свій дім, який  розбомбили рашисти.  Дідусь розповідає, як він воював, за що отримав нагороди і каже, що він вже нічого не боїться. І якщо сили б були, він би пішов перший в оборону. 

Він не перший ветеран війни, який постраждав від росіян. В росії символом деякий час була старенька бабуся Ганна Іванівна  з червоним прапором, дім якої вони ж і розтрощили. (1:01:04-1:06:35)

Коли ж спаде морок з росіян? Про це розповів політолог Андрій Клячин: «Хоч би який поганий парад не був, все одно його потрібно було проводити, бо для росіян – це сакральна дата. Щодо президента росії, то так, це необхідність для нього – відчути, що його підтримують, що якісь війська є. Хоча цього разу він почув багато «ні»: не вийшло параду в захоплених окупованих містах, не вдалося полетіти літакам над Червоною площею. Це, звичайно, сакральність зіпсувало». (1:06:35-1:17:45)

Про роботу волонтерського штабу розповідає Анна Браткова, координаторка центру  допомоги жінкам та дітям-переселенцям у Дніпрі: «В нашому житті, в нашій роботі нічого не змінилось, крім того, що ми стали ще більш стабільними. Ми зазвичай допомагаємо жінкам і дітям, які приїхали у Дніпро і оперативно потребують допомоги. Людина, яка приїхала в чуже велике місто, вона потребує швидкої оперативної фахової та екстреної допомоги. Тобто люди завжди потребують продуктів харчування, засобів особистої гігієни, швидко переодягатись, якщо вони з бомбосховища. Сервіси, які працюють у нас – це правова допомога, це вторинна правова допомога, це центр зайнятості, це юристи, це, звичайно, постійна психологічна допомога». Пріоритетним є те, щоб показати людині, що вона тут в безпеці, що вона може бути спокійна. (1:21:21-1:29:20)

Що до великої перемоги над нацистами, яку святкують у росії, виникає питання: що ж вони святкують, якщо, на їхню думку, поруч повно нацистів ? По всій Європі зараз підтримують українців, і сьогодні пройшли заходи, на яких українці були спеціальними гостями. Таким чином Європа показує підтримку нашої держави. Як сказав на виступі в київському метро легендарний Боно: “Українці зараз борються не лише за свою свободу, а й за нашу також”. (1:29:20-1:30:35)