У Дніпрі створюють безпечні умови для навчання у закладах професійно-технічної освіти, які знаходяться у комунальній власності
У Дніпрі тривають ремонти укриттів у закладах професійно-технічної освіти. Наразі у місті працює 11 таких навчальних закладів, які фінансуються за рахунок бюджету Дніпровської міської територіальної громади. Проте, лише 5 з них знаходяться у комунальній власності Дніпра.
Серед них – Дніпровське вище професійне училище будівництва, яке розташоване на вул. Богдана Хмельницького, 3-А. У 2024 році тут відремонтували укриття, аби учні могли продовжувати навчальний процес навіть під час війни. Відвідала училище та перевірила, у якому стані перебуває укриття після ремонту, заступниця директора департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради Оксана Салогуб. Вона сьогодні, 5 січня, є черговою по місту.
«Створення безпечних умов для всіх учасників освітнього процесу у Дніпрі є пріоритетом для міської влади. Саме тому у 2024 році з бюджету виділили кошти на ремонт та облаштування 9 найпростіших укриттів у 5 закладах профтехосвіти. Усі укриття внесено до реєстру обліку фонду захисних споруд. Завдяки цьому заклади профтехосвіти здійснюють організацію освітнього процесу за змішаною формою навчання. Один із закладів, який було передано у комунальну власність, це Дніпровське вище професійне училище будівництва. Завдяки відремонтованому найпростішому укриттю більш ніж 340 учнів у 2024/2025 навчальному році можуть навчатися в офлайн режимі», – зазначила заступниця директора департаменту гуманітарної політики ДМР Оксана Салогуб.
У Дніпровському вищому професійному училищі будівництва навчаються ті, хто в майбутньому хоче стати електрогазозварювальником, слюсарем, столяром будівельником, штукатуром чи маляром. Всі ці спеціальності мають великий попит на ринку праці не лише Дніпра, а й України.
Чергова по місту Оксана Салогуб також додала: «Для оволодіння учнями професійних навичок в закладі профтехосвіти створено 3 навчально-практичні центри будівельного напрямку. На сьогодні матеріально-технічна база закладу також дозволяє готувати кваліфікованих робітників за короткотривалими навчальними програмами, а також проводити перепідготовку, яка триває від 3 до 4 місяців, та підвищення кваліфікації (від 1 до 2 місяців) за професіями будівельного напрямку».
Укриття в училищі будівництва облаштовано відповідно до вимог. Під час ремонту тут встановили автоматичну пожежну сигналізацію. Також тут є шанцевий інструмент, запаси питної та технічної води, облаштовані санвузли та доступ до мережі інтернет.
«До 13 січня наші учні знаходяться на зимових канікулах. Проте, не дивлячись на це, у нас в училищі вирує життя. Навіть зараз діти приходять сюди та займаються в гуртках технічної творчості чи відвідують спортивні секції. І це завдяки тому, що наш навчальний заклад має чудове, прекрасне укриття. Дуже радіємо, що нам його оновили за рахунок міського бюджету, і наші викладачі та учні мають можливість безпечно перебувати в приміщенні та проводити навчальний процес», – говорить директорка Дніпровського вищого училища будівництва ДМР Валентина Яблонська.
У закладі профтехосвіти впевнені, що безперервне навчання їхніх учнів дозволить випустити більше професійних робітників, якими можна буде пишатися. Наразі у Дніпровському вищому професійному училищі вже є переможці у конкурсах фахової майстерності. Серед них Євген Панченко, який посів І місце у Всеукраїнському конкурсі фахової майстерності зі спеціальності електрогазозварювальник. Ще один переможець – Назар Сафонюк. Він за результатами Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності увійшов до десятки кращих здобувачів освіти України зі спеціальності монтажник санітарно-технічних систем і устаткування.
Читайте також: У Дніпрі відключатимуть воду боржникам: графік на 6-10 січня