У Дніпрі роздають продовольчі набори
У Дніпрі стартував проект адресної допомоги. Корпорація «Варус» вийшла з пропозицією підтримати продуктами харчування одиноких та літніх людей у воєнний час. Разом з міською соцслужбою та небайдужими дніпрянами організували формування харчових наборів.
“Здравствуйте, вам наборчик”.
“Спасибо большое”.
Із продуктовим набором починається ранок. До пенсіонерки Валентини Пилипівни завітала соцпрацівниця. Літня жінка майже не виходить на вулицю, тож не має змоги купити собі їжу. Сформований заздалегідь продуктовий набір їй принесли додому.
Валентина Пилипівна, пенсіонерка: “Це дуже добре, коли була болезнь – коронавирус. Ну, без допомоги невозможно було. Ніяк. Дуже допомагає терцентр”.
В полі зору нині допомога армії та переселенцям, проте про літніх людей у Дніпрі не забувають. Так, популярна торговельна мережа ініціювала відповідний проект.
Олег Спірін, директор цифрової комерції «Варус»: “Цей проєкт у нас виник доволі спонтанно, тому що ми зрозуміли, що є ті люди, які потребують зараз, в цей важки стан, в період війни, нашої допомоги. Тому ми виступили з ініціативою, підключили територіальні центри, Міністерство соцполітики і стартували цей проект”.
«Це вам від чистого серця» має назву проект, запущений мережею супремаркетів за підтримки Мінсоцполітики. Допомогти може кожен охочий. На сайті «Варусу» можна сплатити один з двох заздалегідь сформованих продуктових наборів, який соцслужби міста доправлять тим, хто цього найбільше потребує.
Ольга Мешко, перша заступниця Дніпровського міського територіального центру: “Це можна проплатити через інтернет- мережу або у магазині Варус. Там один набір 250 гривень коштує, другий 500 гривень. Кожен громадянин, кожен бажаючий проплачує і ми отримуємо з позначкою для «Вам від щирого серця», і буде отрмано цей набір”.
У наборі курпа, молочні продукти та предмети гігієни. Вони збираються у регіональних центрах, а потім розподіляються за списками, складеним у соцслужбі.
“Цими віхідними вивантажили перші набори і зібрали. Тут входить саме необхідне із продуктів харчування – крупи, соняшникова олія, мука”.
У Дніпрі на обліку у терцентрі соціальних послуг перебувають більше 10 тисяч людей. Близько 5 тисяч за станом здоров’я отримують послуги вдома, і майже 2 тисячі – прикуті до ліжка, говорять фахівці.
Ольга Мешко, перша заступниця Дніпровського міського територіального центру: “Ми не робимо паніку, ми хочемо зробити, щоб у людини були запаси. І коли людина похилого віку дивиться, вона вже не так панікує. В неї є їжа, в неї є там якийсь смаколик з цього набору, і вона більш спокійна, і більш почуває себе захищеною”.
Ініціатори акції говорять: проект розширюватиметься, попереду інші міста. І діятиме стільки, скільки це буде необхідно.