У Дніпрі прибирають аварійно-небезпечні дерева
Стати жертвою дерева, що впало. Наскільки це реально в Дніпрі? За станом насаджень у місті слідкує спеціальна комісія та Міськзеленбуд. Разом вони перевіряють дерева та визначають ті з них, які можуть становити реальну загрозу для людей. Небезпечні рослини обрізають або ж прибирають зовсім. Працюють також і по заявках містян.
Мешканці будинку по проспекту Героїв, 3 радіють обрізці дерев, оскільки тамтешні дерева несли загрозу.
Віктор Криворучко, голова ОСББ проспект Героїв, 3: «Життя, тим паче маленькі діти. Вже були випадки, що в нас падало дерево дитині на голову у дворі, на дитячому майданчику. Ці питання треба вирішувати та не затягувати».
Віктор Миколайович очолює ОСББ вже три роки. Чоловік каже, наразі в пріоритеті питання безпеки. Навколо будинку були аварійні дерева. Про них повідомили на гарячу лінію Дніпровської міської ради.
Віктор Криворучко, голова ОСББ проспект Героїв, 3: «В даний час зрізають старі дерева, яким більше 50 років, у зв’язку з тим, що вони аварійні. Приїжджала міська комісія, яка визначила, які дерева на знос, які — на оновлення, обрізку. Тому що були випадки падіння дерев, корінням вивернуло майданчики на подвір’ї».
Після обстеження, комісією було прийнято рішення три дерева видалити та три — омолодити. На заявки містян намагаються реагувати якомога швидше та обрізати і видаляти небезпечні дерева. Однак, іноді на заваді роботам стають самі мешканці.
Сергій Овчаренко, керівник проєктно-виробничого відділу КП «Міськзеленбуд»: «Під час видалення багато знаходиться автомобілів, які стоять під даними деревами, які треба видалити. І не находиться власник, який може прибрати. Тому дане дерево може стояти дуже довгий час, тому що бригада не може працювати, коли є перешкода».
Обрізку дерев проводять навесні та взимку, коли дерево відпочиває. Видаляють же незалежно від сезону.
Сергій Овчаренко, керівник проектно-виробничого відділу КП «Міськзеленбуд»: «Було проведено за останні роки дуже багато омолодження, видалення аварійних дерев. Тобто було більше прибрано всіх цих небезпечних ситуацій, ніж це було років 7-8 назад».
Наразі основною причиною падіння дерев стає негода.
Читайте також: Квітуча весна на берегах Дніпра: на набережній зацвіла сакура