У Дніпрі посилили боротьбу зі стихійними звалищами та безвідповідальними перевізниками сміття: два порушники спіймані на гарячому
Інспекція з питань благоустрою Дніпровської міської ради продовжує активну боротьбу з недобросовісними мешканцями та приватними перевізниками, які ігнорують правила поводження з відходами, створюючи стихійні звалища та засмічуючи місто.
Сьогодні, 28 травня, під час чергування по місту, начальник інспекції з питань благоустрою Дніпровської міської ради Руслан Мороз перевірив проблемний контейнерний майданчик по вул. Батумській, 58, де було зафіксовано серйозні порушення. Перевірку здійснили через численні наполягання мешканців прилеглих будинків. Люди помітили значне збільшення обсягів побутових відходів у своїх контейнерах, що свідчило про скидання сміття сторонніми особами. 22 травня інспектори з питань благоустрою спіймали на гарячому чоловіка, який скидав будівельне сміття та використану сантехніку біля контейнерного майданчика. На місце одразу викликали поліцію. Інспектор склав адміністративний протокол за порушення пункту 3.2.1 (підпункт 6в) Правил благоустрою.
Наступна локація чергування — контейнерний майданчик по вул. Криворізькій, 28. Тут 23 травня також зафіксували порушника, який систематично викидав сміття у баки за цією адресою або залишав його біля контейнерів. Як виявилося, це був приватний перевізник сміттєвих відходів. Цього разу він привіз старі меблі. На місце порушення також викликали поліцію. З’ясувалося, що він не мав укладеного договору з полігоном твердих побутових відходів. У результаті на порушника було складено протокол про адміністративне правопорушення за порушення пункту 3.2.1 (підпункт 6в) Правил благоустрою. За таке порушення передбачений штраф у розмірі від 340 до 1360 гривень, рішення про який ухвалює адміністративна комісія при виконкомі міської ради.
Руслан Мороз наголосив: «Ми бачимо жахливу ситуацію з утилізацією негабаритного сміття, яка часто виникає через те, що люди замовляють перевізника без належних документів, тобто без договору з полігоном. Як наслідок, перевізник, забравши сміття у замовника, вивозить його до будь-якого найближчого контейнерного майданчика, до якого не має відношення і не сплачує за утилізацію непотрібу. Ще гірший сценарій – це вивезення сміття в посадки, лісосмуги чи на будь-яку територію загального користування. Я закликаю містян перевіряти документи перевізника, замовляючи вивезення негабаритних відходів, а саме – наявність договору, укладеного з полігоном».
Руслан Замковий, начальник відділу поводження з твердими відходами інспекції, каже: «З початку поточного року інспекція вже склала 63 адміністративні протоколи та надала понад 6 тисяч приписів. Інспектування триватиме, адже наведення належного санітарного стану є пріоритетом у роботі інспекції. Наголошуємо! Викидати сміття в чужі контейнери суворо заборонено! Лише спільними зусиллями міської влади та відповідальних мешканців ми зможемо покращити санітарний стан нашого міста та запобігти появі нових стихійних сміттєзвалищ!».


