Соціальні послуги, виплати, працевлаштування, гранти: у Дніпрі ветеранів війни ознайомили з послугами і програмами підтримки, які надають у місті
У Дніпрі для ветеранів війни організували зустріч. Розповідали про послуги та поміч, які вони можуть отримати. Про соціальні допомоги, можливості працевлаштування, оформлення пільг і пенсій та інші питання підтримки ветеранів розказали представники управління соціального захисту населення Дніпровської міської ради, Пенсійного фонду, Центру зайнятості, ЦНАПу, благодійної організації «Благодійний фонд «Ветеран Хаб ++». Захід відбувся у Прозорому офісі (просп. Слобожанський, 8).
«Ми постійно працюємо над тим, аби забезпечити належний рівень соціальних послуг та допомог для тих, хто віддав свої сили і здоров’я на захист нашої держави. Це вже не перша така зустріч. Запрошені ветерани змогли дізнатися про всі можливості, які місто пропонує для їхньої підтримки: від соціальних допомог і пільг до можливостей працевлаштування, відкриття власної справи тощо. Спеціалісти різних служб детально розказали про кожен аспект своєї роботи щодо підтримки захисників. Усі вони представлені в одному місці – у Прозорому офісі. Нині працюємо над тим, щоб відкрити у місті центри для ветеранів війни. Це буде, так би мовити, ветеранський простір. Щодо цього проєкту є підтримка міського голови Бориса Філатова. Тож обов’язково це втілимо!» — сказав заступник міського голови, директор департаменту соціальної політики Дніпровської міської ради Едуард Підлубний.
Він також додав, що особливу увагу у міських закладах соціального захисту приділено створенню доступного середовища для маломобільних, зокрема для осіб з інвалідністю внаслідок війни: «Наприклад, Прозорий офіс облаштований за всіма вимогами доступності: тут встановлені пандуси, підйомники, ліфт, тактильна плитка, схеми шрифтом Брайля, спеціальні вбиральні та інші необхідні елементи для комфортного перебування кожного з наших відвідувачів. Також є спеціальні планшети для зв’язку з перекладачем жестової мови».
«Розповіла нашим ветеранам про активні програми, які пропонує Державна служба зайнятості. Серед іншого йдеться про навчання за сертифікатом, якщо людина перебуває на обліку у службі зайнятості та має статус безробітного. А ще про те, як отримати ваучер на навчання, гранти, мікрогранти на відкриття власної справи чи розвиток бізнесу. Наприклад, учасники бойових дій можуть отримати грант на відкриття чи розвиток власної справи до 1 млн грн. Члени сімей (чоловік або дружина) можуть отримати до 500 тис. грн на згадане. Це безповоротна та безвідсоткова сума, яку надає держава. До нас можна звертатися на гарячу лінію Дніпровської філії Дніпропетровського обласного центру зайнятості: 068-357-96-91 або за адресою: вул. Авіаційна, 41», — зазначила завідувачка сектору профорієнтації відділу активної підтримки безробітних Дніпровської філії Дніпропетровського обласного центру зайнятості Наталія Швидка.
Ветеран війни Павло Гончаров теж долучився до заходу. За словами чоловіка, він отримав багато корисної інформації для себе та своїх побратимів.
«Мене запросили з управління соціального захисту населення. Виступили спікери за різними напрямами, які все чудово і доступно розказали, зокрема й як правильно діяти у тих чи інших ситуаціях. Наприклад, цікаво було для себе почути про умови відкриття власної справи. Цим зараз активно цікавлюся, оскільки є таке в мене бажання — хочу відкрити автомайстерню. У цілому корисну зустріч організували!» — додав Павло Гончаров.
Читайте також: Трудова книжка втрачена: як підтвердити стаж роботи