Слухачі Університету третього віку долучилися до терапевтичного майстер-класу
Підкова на захист власноруч. Слухачі Університету третього віку створюють обереги для перемоги і у такий спосіб лікуються від стресу. Учасники, озброївшись картоном, ножицями, нитками та клеєм, створили ніжний оберіг, який принесе мир Україні.
Підкова на щастя. Представники Університету третього віку на черговому занятті. Майстриня Ольга Клюшанова пропонує їм створити традиційний оберіг у незвичайному втіленні.
Ольга Клюшанова, майстриня: “Це таке ж дійство магічне, тому що сама підкова – це символ сили, це символ добробуту, це символ захисту. Все залежить від того, як цією підковою користуватися”.
Якщо підкову розташувати ніжками до гори, пояснює Ольга, добробут заходитиме в оселю. А якщо перегорнути її ніжками вниз – вона захищатиме. Власне, цього і потребує наша країна, говорить майстриня.
Ольга Клюшанова, майстриня: “Мені хочеться зараз, щоб ось ці всі жінки стали феями, стали магами. Щоб ми з ними занурилися у цей світ, світ ниточки, світ доброї справи”.
Підкова з картону та ниток хоч і виглядає дивною, але саме намотуючи одну на одну нитку по колу, відволікаєшся від сумних думок, говорить учасниця майстер-класу Римма Ковч. Для неї подібні вироби – справжнє бойове хрещення.
Римма Ковч, слухачка Університету третього віку: “Рукоділлям не займалась ніколи. Тому – це перший раз. Це моя перша спроба. Цю я присвячую перемозі наших бійців. Всі вони наші дорогенькі, щоб у них все було добре”.
Ще одна учасниця заходу – Тамара. Говорить, дуже любить щось виробляти руками з тканини, картону або ж ниток. І якщо є така можливість, завжди приєднується до творчості.
Тамара Миргородська, слухачка Університету третього віку: “Дуже люблю цю справу. Я дома роблю з соломи картини, з лент, з холоного фарфору, потім зі джгута. Я дуже люблю цю справу. Це таке натхення, що словами не передати”.
Між книжковими полицями учасники майстер-класу зосереджено створюють підкову. Науково-технічна бібліотека донедавна проводила багато воркшопів та тематичних зустрічей. Через війну фахівці вирішили започаткувати терапевтичні майстер-класи.
Наталя Кравчуновська, організаторка заходу в бібліотеці гірничо-металургічного комплексу: “Зараз такі часи, що всі люди втомилися від постійних тривог, страхів, переживань. Всі потребують живого спілкування. І саме тому вони до нас приходять з велкиим задоволенням, цілі родини приводять, із задовленням працюють, просять ще якомога більше різноманітних заходів”.
Заходів бібліотека проводить немало. Найближчим часом тут планують започаткувати курси української для людей різного віку. Заняття проводитимуть в групах і онлайн. Вдень і ввечері. Окрім «мовних» лекцій, будуть й творчі заняття з виробництва автентичних українських виробів.