Що світові ЗМІ писали про Україну 13 квітня
Велика Британія
The Times повідомляє, що росія намагається створити сили, які вп’ятеро перевершують чисельність українських військ для «вирішальної битви» у східному Донбасі.

The Financial Times. У редакційній статті визнається, що це «далеко від ідеального» часу для змін у Великій Британії, але говориться, що уряд не може зберегти свою легітимність, якщо він не дотримується законів, які він наклав на своїх громадян. У ньому стверджується, що швидкий конкурс на нового лідера Торі дозволить уряду перегрупуватися та зосередитись на Україні.

Daily Mail критикує тих, хто закликає до відставки прем’єр-міністра, питаючи: “Хіба вони не знають, що йде війна?”

Австрія
Газета «Der Standard», головний матеріал: «Майже дві третини українських дітей тікають»
Щонайменше 142 дитини було вбито з того часу, як російські війська вторглися до сусідньої країни трохи більше семи тижнів тому. Майже дві третини всіх українських дітей були змушені покинути свої будинки через бойові дії, багато з яких бігли за кордон. Половина з третини, що залишилася, зараз страждає від голоду через катастрофічну ситуацію з поставками в Україні, повідомив ЮНІСЕФ в ефірі.

Італія
Газета «La Stampa» вийшла с заголовком: «Зеленський: зупиніть путінський газ».

Нідерланди
Видання «AD». Заголовок: «Маріуполь готується. Відрізані від усіх зручностей жителі Маріуполя намагаються вижити у своєму зруйнованому місті. Ситуація з кожною годиною стає все важчою, і наближається вирішальна битва з росіянами».

Газета «Het Financieele Dagblad»: «Російський “цигарковий король” “припаркував” 1 млрд євро в Нідерландах».
Олігарх із чорного списку може стати великою здобиччю у полюванні за «неправильними» російськими грошима
Російський олігарх і тютюновий магнат Ігор Кесаєв, який минулої п’ятниці потрапив до європейського список санкцій, розмістив свої активи приблизно на 1 мільярд євро в Нідерландських BV. Проте сумнівно, що майно Кесаєва може бути заморожене.

Іспанія
Газета «ARA». Заголовок: «Путін попереджає, що перемир’я не буде, і санкції його не ізолюють».
Підзаголовок: Україна розслідує застосування хімзброї на Донбасі, що посилюється наступом. ОПЕК хитається, але не збільшує видобуток нафти, незважаючи на тиск з боку ЄС та США.

Видання «La Vanguardia» – «Путін попереджає Захід, що ізолювати росію йому не вдасться. Президент росії стверджує, що вторгнення в Україну було неминучим, і бачить, що переговори в глухому куті.

Бельгія
Видання «De Morgen». Хімічна атака в Україні: підозри, доказів поки немає».
Сполучені Штати та Велика Британія розслідують, чи здійснила росія хімічну атаку в Україні. У підрозділі української армії стверджують, що в понеділок росіяни застосували отруйну речовину в обложеному Маріуполі.

Німеччина
Газета «FAZ»
Колонка справа: «Знак розбрату».
Поїздка федерального президента до Польщі завершилася погано: Штайнмаєру довелося взнати у Варшаві, що він є небажаним гостем у Києві.
Посол України у Берліні давно відмовився від усіх дипломатичних форм, намагаючись переконати Німеччину надати ще більшу підтримку його країні у боротьбі з росіянами. Президент Зеленський також неодноразово закликав надати більше зброї своєї армії та посилити тиск на Путіна.
Берлін вагався в обох областях до війни і навіть після її початку. Тепер Київ змушує Штайнмайєра розплачуватись за це.
Штайнмайєр не забув про своє проросійське минуле, хоча й визнав невірну оцінку щодо Путіна. Відмова також показує рівень втрати репутації Берліна у Східній Європі. У своїй політиці щодо росії Німеччина надто мало прислухалася до своїх союзників і замало враховувала їхні інтереси.
Однак оголошувати його небажаним гостем було не наймудрішим рішенням. Це не робить візит Шольца до Києва ймовірнішим. З цієї образи Путін почерпне надію на те, що у стані його супротивників з’являться перші тріщини. За всієї співчуття до безвихідного становища українців, будь-хто, хто має такий ворог, як Путін, не повинен добровільно напружувати свої стосунки з друзями, особливо з їхнім найбільшим фінансистом.
Головний матеріал: «Україна відкидає візит Штайнмайєра».
Українське керівництво відкинуло візит федерального президента Франка-Вальтера Штайнмаєра до Києва. В останні кілька днів президент Польщі Анджей Дуда запропонував їм вирушити до української столиці разом із президентами Литви, Латвії та Естонії, «щоб відправити та встановити сильний знак загальноєвропейської солідарності з Україною», — заявив Штайнмаєр у вівторок під час візиту до Варшави. «Я був готовий до цього. Але очевидно — і я мушу визнати — це не було потрібно в Києві». В Україні Штайнмайєра критикують за те, що він виступав за будівництво російського газопроводу «Північний потік — 2» незадовго до війни.

Газета «Badisches Tagblatt» Матеріал 1: «Путін впевнений у перемозі Великий наступ неминучий/ Маріуполь: атака отруйними газами не підтверджена
Матеріал 2: «Неугодна Штайнмайєру Україна відмовилася від візиту»

Ізраїль
Видання «HAARETZ» опублікувало репортаж із Запоріжжя та розказало про переселенців із Маріуполя та Бердянська.

Туреччина
«DAILY SABAH»
«Вторгнення в Україну продовжується як частина «шляхетних цілей»
У Москви не було іншого вибору, окрім як розпочати військову операцію, щоб захистити себе, заявив президент росії Путін, зазначивши, що їх «цілі абсолютно зрозумілі та благородні», оскільки по всій Україні повідомляється про нові жертви серед мирного населення, а в Маріуполі йде черговий наступ.
Путін сказав, що основною метою військового втручання Москви в Україні було порятунок людей на Донбасі на сході України, де сепаратисти, що підтримуються росією, борються з українськими силами з 2014 року.

США
«The New York Times»
«Путін назвав мирні переговори тупиковими та заявив, що у центрі уваги знаходиться схід України».
Президент росії Володимир В. Путін заявив у вівторок, що мирні переговори з Україною зайшли в «глухий кут», і хибно назвав докази російських звірств у передмісті Києва «фейком». Він пообіцяв, що російська «військова операція продовжуватиметься до її повного завершення».
Але цілі операції, за його словами, зосереджені у районі Донбасу на сході України, де проросійські сепаратисти воюють із 2014 року.
Українські та західні офіційні особи заявили, що вони очікують, що росія, не зумівши захопити столицю Київ та більшість інших ключових міст у ході вторгнення, ускладненого через погану логістику, незабаром розпочне інтенсивний наступ на Донбасі, де російські військові вливалися у війська.
