fbpx
Зараз в ефірі: Мультфільми
Наживо

Середа, 22 Січня, 2025, 06:51:46

weather-icon
˚C

Що писали світові ЗМІ про Україну минулого тижня

05.12.2022, 11:55

Мальта 

«Malta Independent» — «Мистецтво Бенксі в Україні»

Підпис під фото: Жінка стоїть поряд із витвором мистецтва на бетонних блоках, які були встановлені для захисту міста від російських військ на головній площі у Києві, Україна, вчора. Зважаючи на все, картину намалював британський вуличний художник Бенксі, який підтвердив це у своєму акаунті в Instagram і в багатьох країнах.

Італія 

«La Repubblica» — «Рука, простягнута Путіну». 

«Саміт США-Франція, Байден: «Готовий до переговорів з Москвою, якщо вона виявить волю до припинення війни» 

Макрон анонсує міжнародну конференцію в Парижі та перезапускає план Києва щодо припинення конфлікту

Таджані: «Настав час справедливого світу для України»

«Гросі, МАГАТЕ: «Найближче рішення щодо забезпечення безпеки Запоріжжя»»

«Сorriere della sera» — «Указом затверджено: військова допомога Україні на весь 2023 рік».

Гіпотеза постачання протидронових систем

Зброя для Києва, від уряду

Байден на зустрічі з Макроном: «Я розмовлятиму з Путіним, якщо він хоче миру».

Москва звинувачує НАТО

Франція 

«Le Monde»  – Умар Кремльов, «КОРОЛЬ БОКСА» і вірний друг Путіна

На чолі Міжнародної федерації аматорського боксу кидає виклик МОК

Ставить свої колосальні фінансові ресурси на службу російській м’якій силі

Розслідування

Умар Кремльов очолює Міжнародну федерацію аматорського боксу IBA з 2020 року. Цей 40-річний чоловік із сумнівною репутацією та колосальними фінансовими можливостями не боїться кинути виклик МОК.

На 199-й день «інтервенції» в Україну Володимир Путін відвів погляд від лінії фронту і навіть посміхнувся. Це було 10 вересня, субота. Цього дня російський президент переможним кроком оглядає своїх бійців, які зібралися на урочисте відкриття Міжнародного центру боксу в надрах стадіону «Лужники» у Москві.

Протягом усього огляду приміщення колос з коротко підстриженим волоссям супроводжує її в спільному па де де. Таке знайомство з господарем Кремля може дозволити собі 40-річний Умар Кремльов: він вірний, нагороджений орденом Святого Георгія, найвищою національною військовою відзнакою. 

Цей колишній боксер-аматор із непростим минулим.  Його засудили у 2004 році, а потім у 2006 році за «акти насильства». Він заробив свої статки на таксі, а також на будівництві чи охороні. Він також відомий своєю близькістю до групи патріотичних байкерів «Нічні вовки».

Цієї суботи наприкінці літа, поки його війська борються в Україні, Володимир Путін підтримує своє протеже в битві іншого роду: удушенні світового аматорського боксу. 

Цю імперію можна описати трьома літерами: IBA, Міжнародна боксерська асоціація, остання міжнародна спортивна федерація, якою все ще керує росіянин, єдина, яка дозволяє спортсменам російської федерації битися під своїм прапором і транслювати свій гімн. Очолювана Умаром Кремльовим IBA несе російські кольори високо на рингах усієї планети, кидаючи виклик Міжнародному олімпійському комітету (МОК).

Сам Володимир Путін зробив це особисто, проводячи дальню дуель проти Томаса Баха, президента МОК, у відповідь на санкції, накладені на росію після викриття системи «державного допінгу» після Олімпійських ігор (ОГ) у Сочі (2014). Регулювання аматорського боксу, популярної на всіх континентах дисципліни, є благом для російської «м’якої сили», інструментом впливу.

З 203 країнами-членами IBA має багату історію. Якщо уважно під мікроскопом подивитися на останніх лідерів, то це виглядає як список найбільш розшукуваних. 

Згадаймо, наприклад, узбека Гафура Рахімова, якого американські судові органи вважають «найбільшим у світі торговцем героїном». Він у 2018 році зайняв місце тайванця Ву Чінг-куо, автократа, який залишався при владі протягом одинадцяти років, перш ніж піти у відставку через порушення етики та розкрадання. За часів їхнього правління несправедливі суддівські рішення, наслідки інтриг на смузі інколи викликали сльози на очах найзагартованіших панчерів.

Підпис під фото: Володимир Путін та Умар Кремльов на відкритті Міжнародного центру самбо та боксу в Москві 10 вересня.

«Libération» – «НАФТА. Російські методи обходу ембарго»

У той час як європейці більше не зможуть купувати російську нафту з понеділка, у Москви є кілька варіантів компенсувати дефіцит.

На початку листопада танкер «Young Yong» під прапором Джибуті сів на мілину в водах Індонезії, перш ніж його відбуксирували. На борту 2 мільйони барелів нафти, не малайзійського, як зазначено в сертифікатах, походження, а венесуельського: чорне золото під ударом американського ембарго. «Young Yong» отримав свій вантаж з іншого танкера місяцем раніше завдяки перевантажувальній операції у відкритому морі.

За кілька днів до цього епізоду Міністерство фінансів Сполучених Штатів уже визнало це судно, разом із дюжиною інших, замороженими активами, через його приналежність до «контрабандної мережі», яка використовує фальшиві документи для транспортування іранської нафти цього разу, іншого палива, що під санкціями.

Приклад «Young Yong «є гарною ілюстрацією креативності, яку іноді демонструють недобросовісні офшорні нафтотрейдери, покупці та перевізники.

І труднощі з контролем над цими потоками, поки в понеділок набуває чинності європейське ембарго на російську нафту, що транспортується морем.

Окрім виключень, наданих деяким країнам Східної Європи, росія, провідний світовий експортер нафти, яка дружить із Саудівською Аравією, втратить свого першого клієнта. Це спосіб для європейців зменшити нафтові надприбутки від Кремля, який фінансує війну в Україні.

Таким чином, західні країни прагнуть обмежити ці доходи, не перешкоджаючи циркуляції російського чорного золота в треті країни, щоб не створювати напруги на світовому ринку, який відзначається падінням квот на видобуток для країн ОПЕК. 

Ембарго забороняє європейським компаніям страхувати танкери, що перевозять російську нафту. Якщо, як додали Сполучені Штати через G7, вантажі купуються вище граничної ціни, сума якої ще невідома, – країни-члени ЄС досі не погодилися.

Але тим часом Москва може використовувати, або вже використовує, різні методи з більш-менш розпливчастим законодавством для продажу свого чорного золота, незважаючи на санкції.

«росії стане дуже важко знайти нових покупців і напрямки. Ймовірно, доведеться продовжувати практикувати ще більші знижки». – Річард Бронз Директор геополітичного відділення офісу Energy Aspects

До вторгнення Москви в Україну ЄС купив трохи більше половини російського експорту нафти.

За даними Міжнародного енергетичного агентства, з 2,5 мільйона барелів на день у січні минулого року Європа закупила у жовтні лише 1,4 мільйона. Але Індія, Китай і Туреччина компенсували це падіння. 

Вони разом збільшили свої закупівлі приблизно на 1,2 мільйона барелів на день, залучені розпродажем сирої нафти: еталон російської нафти, барель Urals, торгувався зі знижкою в останні місяці, майже на 25 доларів дешевше, ніж барель Brent.

Зараз Туреччина є третім найбільшим імпортером у світі.

Але, за словами аналітика Річарда Бронза, який очолює геополітичне відділення Energy Aspects дослідницької фірми енергетичного ринку, ці три країни «більше не мають можливості для збільшення свого імпорту» і не повинні компенсувати дефіцит європейців. .

Індія, наприклад, навряд чи може вийти за межі 1 мільйона барелів на день. «Згідно з нашими розмовами з індійськими нафтопереробниками, існують технічні обмеження щодо кількості російської нафти, яку вони можуть переробляти на своїх НПЗ, оскільки вони не були передбачені для цього типу нафти, а це може завдати шкоди».

Лише Китай міг би імпортувати більше, «але тільки якщо його економіка покращиться, а разом з нею й попит на нафту, чого зараз зовсім немає». Деякі країни Близького Сходу чи Азії (Шрі-Ланка, Індонезія) можуть купувати обмежені обсяги, але росії стане дуже важко знайти нових покупців і напрямки.

Велика Британія

«Financial Times» – «Доброзичливість. Байден підтримує Макрона і відкриває шлях для переговорів з Путіним про припинення війни»

Джо Байден та Еммануель Макрон тиснуть руки в Білому домі вчора в перший день державного візиту президента Франції до Вашингтона.

Виступаючи пізніше на пресконференції з Макроном, президент США вперше сказав, що він готовий поговорити з Володимиром Путіним про війну в Україні, якщо російський лідер виявить зацікавленість у припиненні конфлікту.

«i» –  «Російські солдати замінували мій дім» 

Чемпіон світу з боксу українець Олександр Усик

Іспанія 

«El Pais» –  «росія попереджає Захід про «величезний» ядерний ризик»

Байден не виключає розмови з Путіним, якщо той прагнутиме миру і домовиться з НАТО

Міністр закордонних справ росії Сергій Лавров заявив, що західна допомога Україні може перевести конфлікт у набагато небезпечніший вимір. “Ризик переростання в ядерну війну величезний”, – заявив він на пресконференції.

Лавров виправдав атаки на енергетичні інфраструктури України тим, що вони «забезпечують бойовий потенціал» армії та що «від цих мереж залежить доставка великої кількості зброї, якою Захід обсипає Україну». 

Бельгія

«De Standaard» –  «Російська група Вагнер імпортувала алмази до Бельгії»

Російська наймана армія Вагнера торгує алмазами по всьому світу через компанію в Центральноафриканській Республіці. 

У 2019 році алмази навіть експортувалися безпосередньо до Бельгії, згідно з дослідженням De Standaard та міжнародних партнерів.

Вагнер та Diamville нібито продають алмази із зон, на які поширюється міжнародне ембарго.

«Контроль має гарантувати, що бельгійська торгівля алмазами не сприяє фінансуванню конфлікту. Є великі питання, які потрібно поставити», Науково-дослідний інститут Ipis

Скандальну групу Вагнера підозрюють у військових злочинах, сексуальних домаганнях та масових вбивствах у зонах бойових дій у всьому світі. На фронті в Україні їхні найманці відомі як найжорстокіші серед росіян. Менш відомо, що група Вагнера також має добре розвинену економічну галузь, що займається, зокрема, продажем дорогоцінного каміння з Африки.

«De Morgen» – «У місті Бахмуті справжня бойня: Сотні смертей на день, вони просто кидаються вперед зі своєю зброєю»

Португалія 

«Diário de Coimbra» – «ООН попереджає, що взимку мільйони людей в Україні ризикують померти»

США

«The Wall Street Journal» – «Кораблі, пов’язані з російським трейдером, перевозили вкрадене українське зерно»

Згідно з розслідуванням The Wall Street Journal, судна, пов’язані з найбільшим російським зернотрейдером, відправляли тисячі тонн вкраденого українського зерна світовим покупцям, використовуючи складну систему фідерних суден і плавучих кранів.

Згідно з корпоративними та юридичними документами, розглянутими журналом, кораблі пов’язані або через їх управління, або через власність з компаніями, контрольованими російським бізнесменом Петром Ходикіним, який, у свою чергу, володіє ТОВ «Торговий дім «РИФ», і є найбільшим експортером зерна в країні.

WSJ раніше повідомляв про масові розкрадання зерна та землі на окупованій росією Україні, зокрема докладно описував складну систему, за допомогою якої контрабандисти вивозили велику кількість вкраденого зерна з нещодавно окупованих ферм на сході України до Криму, який росія анексувала у 2014 році.

Наступний крок у процесі контрабанди: переміщення вкраденого українського зерна з Криму до покупців. Згідно з розслідуванням WSJ, флот малих суден переправляє контрабандне зерно, як правило, з кримського порту Севастополь, на більші вантажні судна, що очікують у морі, де вони перевантажують свій вантаж за допомогою суден, оснащених кранами. Потім ці більші кораблі вирушають у далекі порти.

Такі морські перевезення можуть приховати справжнє походження суден, яких покупці можуть уникати, якщо запідозрять, що зерно надходить із окупованої росією східної України. Пересадки дозволяють великим контейнеровозам, які легко розпізнати в порту або на супутникових знімках, не заходити до Севастополя. Іноді вкрадене українське зерно змішують із російським зерном, щоб ще більше приховати походження вантажу.

“Це відмивання пшениці, – сказав Йорук Ісік, голова стамбульської Bosphorus Observer, незалежної консалтингової фірми з відстеження суден. – Вони дуже ускладнили відстеження”.

Українська влада, а також аналітики морського та зернового ринку визначили Севастополь як ключовий перевалочний пункт для вкраденого зерна, що доставляється автомобільним чи залізничним транспортом зі східної України. За даними женевського дослідника AgFlow, з початку березня до жовтня Севастополь відвантажив близько 848 400 тонн зерна, такого як пшениця та ячмінь, що майже в 15 разів більше, ніж за той же період минулого року.

Під час однієї морської перевалки вантажів, що прибувають з порту цього літа, кранове судно, що керується і належить компаніям, пов’язаним з Ходикіним, завантажило вантажне судно, що керується і належить тим же компаніям, зерном недалеко від Керченської протоки, вузького водного шляху, що з’єднує Чорне та Азовське моря, згідно з повідомленнями української розвідки, супутниковими знімками, даними судноплавства та морськими аналітиками.

Bosphorus Observer пана Ісіка допоміг ідентифікувати деякі судна, які займалися контрабандою в Керченській протоці, зіставивши перевірені фотографії та відео з супутниковими знімками, використовуючи такі характеристики, як розміщення кранів та люків на кораблях. Ініціатива щодо вивчення російського піратства, вашингтонська група дослідників та колишніх американських чиновників, що фінансується українською промисловою групою, надала дані про відстеження суден та корпоративну документацію. Дані та документи були підтверджені журналом.

Зв’язатися з паном Ходикіним для коментарів не вдалося. РІФ заявив, що не має жодного стосунку до крадіжки українського зерна. “Ми цінуємо свою репутацію, дотримуємося законодавства російської федерації і виконуємо всі міжнародні правила”, – йдеться у повідомленні компанії. РІФ заявив, що ретельно перевіряє походження всіх своїх вантажів. Російські офіційні особи спростували факт розкрадання українського зерна.

За даними головного зерноторгового органу країни, РІФ, що базується у місті Ростові-на-Дону на Азовському морі, є найбільшим російським експортером зерна. Згідно з російськими корпоративними документами, датованими квітнем цього року, пан Ходикін є власником РІФ.

За даними AgFlow, з квітня по вересень Севастополь відвантажив 662 тисячі тонн зерна в порівнянні з 36 тисячами тонн роком раніше. За даними дослідників ISRP, компанії, які контролюються або отримують вигоду від Ходикіна, були залучені приблизно до третини надлишкового експорту цього року. Ця оцінка враховувала балкери, буксири, крани та інші допоміжні судна, що належать або керовані компаніями, пов’язаними з Ходикіним, які доставляли зерно або допомагали в перевалці.

Наприклад, 14 червня до району Керченської протоки прибуло невелике фідерне судно «М. Андрєєв» під російським прапором, завантажене ячменем із Севастополя, згідно з документом української розвідки. За даними Spire Global, біля протоки воно перебувало разом із судном Emmakris II під панамським прапором, яке прибуло раніше цього місяця.

Судноплавство Emmakris II з 2020 року перебуває під управлінням дубайської компанії MCF Shipping DMCC, згідно з базою даних судноплавства Equasis. Він вказаний як MCF Shipping, що належить афілійованій особі. MCF Shipping, у свою чергу, має одного власника реєстрації та адміністратора корпоративного веб-сайту з GTCS Trading DMCC, ще однією дубайською компанією, яка в документі Московського арбітражного суду від 2019 року ідентифікована як бенефіціарна власність Ходикіна з РІФ. Компанія також входить до складу GTCS Trading JLT.

MCF Shipping розташована в офісній будівлі в Дубаї поряд із GTCS Trading. Співробітники двох компаній повідомляють у своїх профілях на LinkedIn, що вони працюють в обох компаніях. Один із співробітників GTCS, з яким по телефону зв’язався журнал, сказав, що це дві однакові компанії. Згідно з базою даних, в якій зібрано інформацію про російські компанії, GTCS був основним власником РІФ до квітня, коли право власності перейшло до Ходикіна.

15 червня обидва судна – «Еммакріс II» і «М. Андрєєв» — з’явилися на судноплавних майданчиках поряд один з одним разом із ще одним судном із встановленим краном. Згідно з даними стеження за суднами та документом української розвідки, три судна стояли разом понад сім годин, згідно з даними української розвідки, в яких йдеться, що в цей момент «М. Андрєєв» вивантажив зерно.

Судно-кран Petra II управляється дубайською компанією MCF Shipping, пов’язаною з Ходикіним, згідно з базою даних судноплавства Equasis. Він належить філії MCF.

До флотилії приєдналися ще два фідерні судна, які цього разу прибули з росії. Згідно з супутниковими знімками Planet Labs PBC, які були розглянуті WSJ, вони пришвартувалися поряд із Emmakris II.

Українські чиновники кажуть, що росія змішує російське зерно зі вкраденим українським, щоб його було важче відстежити.

Потім “Еммакріс II” вирушив у дорогу, рухаючись спочатку в Чорне море, а потім через Босфор 10 липня, згідно з даними відстеження судів Spire Global, і далі попрямував до Перської затоки, де він виключив транспондер стеження і припинив передачу сигналу про місцезнаходження, зробивши його невидимим для кораблів стеження. Коли корабель знову з’явився 4 вересня, він вказав на пункт призначення як Умм-Каср, Ірак. Судно ніколи не реєструвало заходи до порту Іраку, згідно з даними відстеження суден. Його кінцевий пункт призначення у цій подорожі визначити не вдалося.

За даними стеження за судном, з вересня «Еммакріс II» здійснив ще два рейси Чорним морем до Керченської протоки. Корабель повернувся до Перської затоки до першого з цих рейсів. Корабель знову залишив Чорне море раніше у листопаді і пройшов Суецький канал на шляху до Червоного моря.

«ЄС просить членів обмежити ціну російську нафту на рівні 60 доларів»

Цей крок має на меті перешкодити здатності Москви вести війну, утримуючи ціни на стабільному рівні

Виконавчий орган Європейського Союзу попросив 27 країн-членів обмежити ціну на російську нафту на рівні 60 доларів, повідомили офіційні особи та дипломати, які брали участь у дискусіях.

Цей план, який використовує вплив страхової та судноплавної індустрії ЄС, є частиною зусиль Заходу, спрямованих на обмеження здатності Москви вести війну в Україні, утримуючи при цьому світові ціни на нафту стабільними.

Але чи вдасться реалізувати цей план, залежить від відповіді Польщі. Усі 27 країн ЄС повинні підписати пропозицію для того, щоб вона рухалася вперед, як планувалося, у понеділок — жоден інший член блоку не висунув заперечень проти плану у четвер. Польща попросила додатковий час для розгляду, польські та інші офіційні особи ЄС сказали. Рішення від Польщі не прийде раніше п’ятниці, сказали вони.

Обмеження ціни є ключовою частиною спроби Заходу скоротити доходи Кремля від нафти, зберігаючи при цьому стабільність глобальних поставок і уникаючи підвищення цін. Це було розроблено як спосіб дозволити росії, найбільшому світовому експортеру нафти, постачати на ринки без того, щоб Москва отримала повну вигоду від її продажу.

Якщо ЄС домовиться про максимальну ціну, країни Великої сімки — Канада, Франція, Німеччина, Італія, Японія, Сполучене Королівство та США — повинні будуть підписати. G-7 і Австралія прагнуть запровадити безпрецедентні санкції до того моменту, коли після вихідних почнеться європейське ембарго на морський імпорт російської нафти.

Вибір рівня обмеження ціни вимагав від США та їхніх союзників спроби збалансувати дві цілі плану. Українські та східноєвропейські чиновники виступали за нижчу межу, щоб скоротити більше доходів росії. Адміністрація Байдена, нафтотрейдери та фінансисти прагнули встановити вищий ліміт, який би спонукав росію продавати свою нафту за лімітованою ціною.

Протягом останніх 10 днів Польща була в центрі тривалих переговорів у Брюсселі про те, чи погоджуватися на обмеження ціни. Хоча польські офіційні особи чітко дали зрозуміти, що вони підтримують план і не хочуть спричиняти затримку впровадження механізму, вони наполягали на тому, щоб ліміт ціни був значно нижчим від ціни, за якою продається російська нафта.

Щоб залучити Варшаву, Європейська комісія представила новий текст у четвер, який містив обіцянку переглядати ліміт ціни кожні два місяці, починаючи з січня, і прагнути підтримувати ліміт ціни щонайменше на 5% нижче від ціни, за якою росія експортує сиру нафту. . Комісія також прагне прискорити підготовку до нових санкцій проти росії через її вторгнення в Україну, до чого закликає Варшава.

У четвер ввечері європейські чиновники залишалися впевненими, що план може бути підписаний у п’ятницю, але були стурбовані тим, що партнери G-7, включаючи Японію, матимуть достатньо часу, щоб розпочати підготовку до обмеження до вихідних. У п’ятницю офіційні особи G-7 готувалися оголосити про угоду на рівні 60 доларів за барель. Цей рівень призведе до того, що ціни на російську нафту будуть значно нижчими за міжнародний орієнтир Brent, який у четвер торгувався на рівні близько 87 доларів за барель.

Представники адміністрації Байдена, які очолили підвищення ціни, заявили, що вони підтримують встановлення обмеження на рівні 60 доларів за барель. Воллі Адейемо, заступник міністра фінансів, заявив у четвер, що США підтримують перегляд ціни кожні два місяці.

Російська нафта торгується зі значним дисконтом до марки Brent, але оскільки багато покупців взагалі її уникають, прозорість цін стає важчою. У деяких випадках російська нафта коштувала значно нижче 60 доларів за барель. За даними Argus Media, які оцінюють ціни на товарних ринках, російська нафта марки Urals у середу коштувала 48 доларів за барель при експорті з балтійського порту Приморськ.

Представники США стверджували, що індивідуальні оцінки цін вводять в оману через непрозорість ринку, кажучи, що вони вважають, що російська нафта зараз торгується вище 60 доларів за барель.

Відповідно до системи обмеження цін, компанії, які постачають російську нафту за межі Європи, зможуть отримати доступ до страхових і брокерських послуг ЄС, лише якщо вони продають нафту за 60 доларів або менше.

Окрім запропонованого обмеження, у понеділок набуває чинності окреме ембарго ЄС на імпорт сирої нафти, що прямує до росії. Офіційні особи США хвилювалися, що ембарго в поєднанні з загрозою припинення страхування ЄС та інших послуг для суден, які перевозять російську нафту, може призвести до підвищення цін, створюючи новий дохід для військових зусиль Кремля. Вони розробили обмеження ціни, щоб послабити початковий план ЄС щодо повної заборони фінансування та страхування поставок російської нафти.

Росія погрожувала відмовитися від продажу своєї нафти за цінами, нижчими від обмеження, що може призвести до зняття значної частини поставок з ринку та підвищення цін у всьому світі. Але минулого тижня речник Кремля Дмитро Пєсков дав зрозуміти, що в погрозах Москви може бути простір для маневру.

«Таке відчуття, що вони просто намагаються прийняти рішення заради рішення. Поки що ми виходимо з директиви президента Путіна, що ми не будемо постачати нафту і газ тим державам, які запровадять і приєднаються до стелі. Звичайно, ми повинні все проаналізувати, перш ніж сформулювати позицію», – сказав Пєсков.

Багато російських продажів нафти, ймовірно, зможуть продовжуватися без дотримання нового обмеження ціни, якщо росія та її покупці в Азії та інших країнах будуть використовувати судна, страхувати та фінансувати за межами юрисдикції G-7.

Представники адміністрації Байдена заявили, що їх влаштовує продаж росії нафти за межами обмеження. За їхніми словами, користування незахідними транспортними, страховими та банківськими послугами, швидше за все, обійдеться росії дорожче.

Тим не менш, після понеділка Москва не зможе продавати всю свою морську нафту в Європу. Трейдери кажуть, що є ознаки того, що росія намагається знайти покупців на понад мільйон барелів сирої нафти щодня, які зараз продаються в ЄС.

Telegram
Дивіться також
Січеславські десантники тримають оборону Покровська Січеславські десантники тримають оборону Покровська

На Покровському напрямку безперервні ворожі штурми! Тільки за добу в зоні відповідальності 25 окремої повітрянодесантної Січеславської бригади було знищено понад два ...

Як генератори рятують у ситуації з опаленням у Дніпрі Як генератори рятують у ситуації з опаленням у Дніпрі

У Дніпрі для забезпечення безперебійної роботи систем опалення на об’єктах КП «Теплоенерго» встановлено 193 дизельні генератори. Вони за критичних ситуацій ...

росіяни балістикою вгатили по Дніпру та області: є руйнування та травмовані! росіяни балістикою вгатили по Дніпру та області: є руйнування та травмовані!

150 будинків зазнали руйнувань внаслідок вранішньої ворожої атаки. рф запустила 4 балістичні ракети по Синельниківському району та Дніпру. Постраждали двоє людей, ...

Збільшилася кількість постраждалих на Синельниківщині через ранішню ворожу атаку Збільшилася кількість постраждалих на Синельниківщині через ранішню ворожу атаку

Збільшилася кількість постраждалих на Синельниківщині. До лікарів звернулася 39-річна жінка. Її госпіталізували в стані середньої тяжкості. Про це повідомила у ...

Стартап до 18 років: дітям Дніпра відкрили шлях до першого бізнесу Стартап до 18 років: дітям Дніпра відкрили шлях до першого бізнесу

Науковий ліцей міжнародних відносин став першим навчальним закладом в Дніпропетровській області, який впровадив дисципліну “Соціальне шкільне ...

У Дніпрі правоохоронець запросив хабар за притягнення винуватця до відповідальності У Дніпрі правоохоронець запросив хабар за притягнення винуватця до відповідальності

У Дніпрі правоохоронець попався на хабарі. За гроші він пообіцяв жінці допомогти притягнути її чоловіка до адміністративної відповідальності за домашнє насильство. В ...

Говорити про швидкий вихід ворога на межі Дніпропетровщини наразі немає підстав, – Дмитро Снєгирьов Говорити про швидкий вихід ворога на межі Дніпропетровщини наразі немає підстав, – Дмитро Снєгирьов

В етері ДніпроTV Дмитро Снєгирьов прокоментував ситуацію з наступом російських окупантів біля кордонім Дніпропетровської області: «Є певні тактичні просування але ще ...

Історичний максимум: втрати рф за грудень – 48 тисяч окупантів Історичний максимум: втрати рф за грудень – 48 тисяч окупантів

За даними Генштабу ЗСУ добові втрати на Покровському напрямку – 300 – 500 окупантів, за місяць в середньому ворог втрачає 12-15 тисяч особового складу. За час ...

Дніпрянка самотужки сплела 100 сіток для ЗСУ Дніпрянка самотужки сплела 100 сіток для ЗСУ

Дніпрянка Олена почала волонтерити майже 3 роки тому. Вона плете маскувальні сітки на прохання військових. На танки, окопи, автівки. Займається цією справою ледь не ...

Шпажистки з Дніпра здобули «бронзу» на юніорському чемпіонаті України Шпажистки з Дніпра здобули «бронзу» на юніорському чемпіонаті України

Шпажисткі з Дніпра вибороли командну «бронзу» на юніорському чемпіонаті України. Про це повідомила пресслужба Відділення Національного олімпійського комітету в ...