fbpx

Вівторок, 16 Липня, 2024, 09:30:30

weather-icon
˚C

Що писали світові ЗМІ про Україну 20 травня

21.05.2022, 11:34

Головні теми:  Війна схиляє тендітний світ до масового голоду. Туреччина продовжує гальмувати НАТО. Європа погоджує обов’язкові резерви газу. Шольц проти санкції ЄС щодо Шредера та відкидає можливість швидкого вступу України до ЄС. Зенітки Гепард від Німеччини до України ще не потрапили, до них немає снарядів

«The Economist» — «Майбутня продовольча катастрофа»

Війна схиляє тендітний світ до масового голоду. Виправити це – справа кожного

Вторгнувшись в Україну, Володимир Путін може знищить життя людей, які знаходяться далеко від поля бою, і в таких масштабах навіть він може пошкодувати. Війна б’є по глобальній продовольчій системі, ослабленій COVID-19, зміною клімату та енергетичним шоком. Український експорт зернових та олійних культур переважно зупинився, а російський – під загрозою. Разом дві країни постачають 12% проданих калорій. Ціни на пшеницю, що виросли на 53% з початку року, підскочили ще на 6% 16 травня після того, як Індія заявила, що призупинить експорт через тривожну спеку.Широко прийнята ідея кризи вартості життя не починає вловлювати серйозність того, що може чекати попереду. 

Антоніу Гутерріш, генеральний секретар ООН , попередив 18 травня, що найближчі місяці загрожують «привидом глобального дефіциту продовольства», який може тривати роками. 

У четвер керівник Всесвітньої продовольчої програми ООН Девід Бізлі закликав росію та особисто Путіна відкрити доступ до морських портів в Україні. Інакше дії росії стануть оголошенням війни світовій продовольчої безпеки, що, своєю чергою, може спровокувати глобальний голод і призвести до масової міграції.

Газета «i» вийшла із заголовком: «У Путіна слабке здоров’я. Розслідування чуток»

«Daily Telegraph» — «Американська ракета може покласти край російській продовольчій блокаді»

Кілька країн, як стверджується, готові відправити ракети  «Гарпун» для затоплення російських військових кораблів у Чорному морі. Сполучені Штати також розглядають можливість відправки Україні передових протикорабельних ракет для затоплення російських військових кораблів у Чорному морі та припинення продовольчої блокади Кремля.

Австрія

«Der Standard» — «ЄС дозволяє експропріацію для забезпечення достатньої кількості газу»

Визначено обов’язкові рівні у сховищах – зростання цін на електроенергію

Європейський союз зробив ще один крок щодо забезпечення енергопостачання у критичні зимові місяці. У четвер представники країн ЄС та Європарламенту домовилися про обов’язкові рівні заповнення газосховищ і про можливість експропріації в крайніх випадках.

Директива передбачає, що резервуари для зберігання газу будуть заповнені на 80 відсотків до 1 листопада цього року та на 90 відсотків до цієї ж дати у наступні роки. Строк дії зобов’язання закінчується наприкінці 2025 року.

Колонка: «Туреччина продовжує гальмувати НАТО»

Умови вступу Фінляндії та Швеції

Туреччина продовжує блокувати офіційні переговори про вступ до НАТО зі Швецією та Фінляндією. Це підтвердив у четвер президент Реджеп Тайіп Ердоган. 

Серед іншого, Анкара вимагає зобов’язань у боротьбі з Курдською робітничою партією PKK і сирійським курдським ополченням YPG.

«Kleine Zeitung» — «Екс-прем’єр-міністр ЮЛІЯ ТИМОШЕНКО

Компроміси з Путіним неможливі

Колишня лідерка української революції Юлія Тимошенко не вірить у мир з Кремлем. Війна вирішуватиметься на полі бою, каже вона в інтерв’ю.

Екс-прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко не вірить чуткам про здоров’я Путіна.

Юлія Тимошенко наразі не бачить шансів на мирне врегулювання з президентом росії Володимиром Путіним.  «З огляду на цілі Путіна, переговори і компроміси неможливі. Якщо ми дозволимо йому навіть частково знищити цілі етнічні групи, він не зупиниться», — сказала вона в інтерв’ю п’ятничному виданню «Kleine Zeitung».

Бельгія

«De Morgen»  — СЕРГІЙ РУДЕНКО, БІОГРАФ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ

«Населення очікує на перемогу Зеленського».

Німеччина 

«Der Tagesspiegel» — «Шольц проти санкції ЄС щодо Шредера»

 Оскільки колишній канцлер Герхард Шредер (СДПН) залишається на своїй посаді в російських енергетичних компаніях і дружить із кремлівським босом Володимиром Путіним, тиск на нього в Німеччині та на рівні ЄС посилюється. В ухваленій у четвер резолюції Європарламент закликав включити Шредера до списку санкцій ЄС. У той же час Бундестаг позбавив його деяких особливих прав як колишнього глави уряду. Канцлер Олаф Шольц (СДПН) привітав рішення Бундестагу під час візиту до Нідерландів. «Рішення щодо колишнього канцлера логічне», — сказав Шольц у присутності прем’єр-міністра Нідерландів Марека Рютте в Гаазі. Шольц, з іншого боку, не вважає санкції ЄС проти Шредера «необхідними». Канцлер також наголосив: «Було б краще, якби Герхард Шредер сам пішов у відставку зі своєї посади».

Колонка: «Європа погоджує обов’язкові резерви газу»

Європа дає уроки з газового шоку, викликаного нападом росії на Україну. Щоб забезпечити енергопостачання, газосховища у всьому Союзі у майбутньому мають бути заповнені до настання зими. 

«FAZ» — «Шольц відкидає можливість швидкого вступу України до ЄС»

Олаф Шольц (СДПН) скептично поставився до швидкого вступу України до ЄС. Процес вступу — це «не питання кількох місяців чи кількох років», — сказав Шольц у заяві уряду на майбутньому саміті ЄС наприкінці травня. Той факт, що для України немає коротких шляхів у ЄС, є також вимогою справедливості стосовно шести країн Західних Балкан. Чорногорія, Сербія, Північна Македонія та Албанія вже багато років є кандидатами на вступ до ЄС, а Косово та Боснія та Герцеговина хочуть подати заявку. Шольц оголосив про поїздку на Західні Балкани у червні. Він має із собою послання: «Західні Балкани належать ЄС».

Лідер опозиції Фрідріх Мерц звинуватив Шольца в тому, що він не дав зрозуміти, чи хоче він надати Україні статусу кандидата в члени ЄС. «У яку гру ви там граєте, зокрема й з німецькою громадськістю, коли справа доходить до цих постачань зброї?», — сказав Мерц.

Колонка справа: «Подарунок для Путіна»

На що Путін завжди міг розраховувати, то це на те, що Захід послабить себе у вирішальні моменти. Навіть напад на Україну, найбільший потрясіння для європейської системи безпеки за останні десятиліття, нічого не змінить. До минулого тижня всі в НАТО, очевидно, вважали, що Фінляндію та Швецію можна ухвалити у прискореному порядку до НАТО. Переваги для обох сторін є очевидними: більше безпеки для обох країн, більше стратегічної глибини для альянсу. Загальне занепокоєння викликала лише можлива реакція росії. 

Але тепер справи Путіна робить член НАТО. Туреччина навіть не дозволила розпочати переговори про вступ, і північне розширення альянсу зайшло в глухий кут.

Наскільки відомо, Ердоган застав інших союзників зненацька. Це не той стиль, який має превалювати у союзі. Але турецький президент ніколи не відзначався дипломатичними манерами. 

Ердоган не єдиний, хто перевіряє єдність Заходу із Путіним. Угорщина, як і раніше, виступає проти запланованого ЄС нафтового ембарго. Інші країни, зокрема Німеччина, також неухильно знижували темпи та масштаби західних санкцій. У світі незалежних держав, інтереси яких не збігаються, це неминуче. Що особливого у випадку з Туреччиною, то це те, що навіть серйозна зміна ситуації з погрозами не могла завадити їй відмовитися від консенсусу альянсу. 

Йдеться не про складні і часто безуспішні закордонні місії останніх років, про які багато західних урядів більше не хочуть чути. Йдеться про те, для чого було створено НАТО: колективний захист, насамперед від Радянського Союзу, тепер від росії. 

Польща 

«Gazeta Wyborcza» — «Як Україна готувалася до війни»

Литва 

«Klaipeda» — «Загадки на долоні у Путіна»

Таролог і хіромантас Леопольдас Малінаускас, який представив зображення долоні Володимира Путіна, фото на параді Перемоги, отримав інтригуючі ідеї. За словами Л. Малінаускаса, главі росії загрожує не рання смерть.

Італія

«Військова дипломатія» — заголовок в La Repubblica

    • «Розмова між начальником штабу США та росії».

    • «Відкрите спілкування щодо безпеки».

    • «Кремль — Риму: «Вітається посередництво».

    • Допомога Києву на 18 мільярдів від G7.

    • Командири «Азова» залишаються воювати на сталеливарному заводі.

Швейцарія 

«Tages-Anzeige» — «США і G-7 приймають рішення про гігантські пакети допомоги»

Війна в Україні Вашингтон підтримує Київ 40 мільярдами, сім найбільших промислово розвинених країн – 15 мільярдами

Колонка справа: «Клан Путіна тривалий час почував себе в Давосі дуже комфортно»

На Всесвітньому економічному форумі в Давосі (ВЕФ) наступного тижня президент росії Володимир Путін – на відміну від минулого року – не вітається. Іншим росіянам, яких там вітали протягом багатьох років, також не пускають на WEF через напад росії на Україну. Путіна більше не вітають у місці, яке його приваблювало.

Ще в 1990-х роках він разом із сім’єю кілька разів відпочивав у Давосі. Зовсім недавно члени його клану також були там інкогніто. Дочка Путіна Катерина, наприклад, брала участь у заході WEF у 2015 році під фальшивим прізвищем. У той же час новий чоловік її матері купив розкішну квартиру в Давосі. Квартира зареєстрована і донині на ім’я чоловіка, який одружився з старшою за неї приблизно на 20 років Людмилою Путіною і став дуже заможним.

США

«NYT» — Колонка справа: «росія готується анексувати частини південного сходу України»

Установка намісників та запровадження рубля

Щойно здобувши перемогу над останнім озброєним українським опором у спустошеному Маріуполі, росія у четвер, схоже, закладала основу для анексії ділянок південного сходу України, які, за словами високопоставленого кремлівського чиновника, мають «гідне місце» у нашій російській родині». Чиновник Марат Хуснуллін, заступник прем’єр-міністра росії з інфраструктури, здійснив поїздку регіоном на цьому тижні і виклав плани щодо встановлення повного контролю над життєво важливою інфраструктурою, включаючи найбільшу в Європі атомну електростанцію, тоді як росія зміцнює свої оборонні позиції. там і поширював свою владу на місцеве населення.

«Я приїхав сюди, щоб надати максимальні можливості для інтеграції», — цитують пана Хуснулліна російські ЗМІ.

Як ще одна ознака того, що Москва готується наполягати на русифікації регіону — як це було в Криму з моменту захоплення його в України в 2014 році — російські офіційні особи вже зробили кроки щодо запровадження рубля, місцеві органи влади, запровадити нові шкільні програми, перенаправити інтернет-сервери через росію та відрізати населення від українського мовлення.

Пан Хуснуллін сказав, що росія навіть має намір стягувати з України плату за електроенергію, яку виробляє українська атомна електростанція, яку російські сили конфіскували в перші тижні вторгнення — план, який Україна назвала здирством.

Дії росії були вжиті в той час, коли Сполучені Штати прагнули ще більше посилити тиск на Кремль. Президент Байден пообіцяв допомогти добитися якнайшвидшого схвалення заявок на вступ до НАТО від раніше нейтральних Фінляндії та Швеції, оскільки він вітав лідерів цих країн у Білому домі і оскільки офіційні особи США висловили впевненість, що вони зможуть задовольнити заперечення Туреччини проти членства Фінляндії та Швеції. А Сенат переважною більшістю голосів схвалив пакет допомоги Україні у розмірі 40 мільярдів доларів, який мав надати Байден.

В Угорщині дешева російська нафта підживлює праві культурні війни. Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан люто чинив опір запропонованому європейським ембарго на постачання російської нафти, заявивши, що це зруйнує економіку його країни. Іншими потенційними жертвами такої заборони будуть речі, близькі до його серця: його популістські передвиборчі обіцянки та фінансова годівниця для борців за культуру в Європі та Сполучених Штатах.

І те, й інше підживлюється прибутком Угорщини від російської нафти. Накопичений завдяки дешевим постачанням російської нафти і газу угорський енергетичний конгломерат MOL — одна з найбільших та найприбутковіших компаній у Центральній Європі — минулого місяця оголосив про виплату дивідендів своїм акціонерам у розмірі 652 млн. доларів.

Понад 65 мільйонів доларів із цієї суми підуть до приватного освітнього фонду, який минулого року приймав ведучого Fox News Такера Карлсона на фестивалі правих учених чоловіків в Угорщині. Він також надає стипендії та стипендії консервативним американцям та європейцям, які шукають безпечний притулок від того, що вони оплакують як поширення «культури скасування» будинку.

Деякі з них були представлені цього тижня у першому угорському випуску Консервативної конференції політичних дій, або CPAC, зборах правого крила американської політики. Захід, на якому пан Орбан виступив із програмною промовою, відкрився у Будапешті

 Підпис під фото: Тіло російського солдата біля зруйнованої школи у Вільхівці, Україна, яку кілька тижнів було окуповано російськими військами».

«Los Angeles Times»

«Росія захоплює військових, що здалися». Доля 1700 захисників Маріуполя невідома. Сенат США схвалив надання Україні зброї та іншої допомоги на 40 мільярдів доларів.

«Boston Globe» — Підпис над фото: «ОСТАННІ З ЗАХІСНИКИВ»

Підпис під фото: Після того, як росіяни захопили Маріуполь, українські бойовики, які зайняли останній бій на металургійному заводі «Азовсталь», що розрісся, у четвер здалися. Кремль використав цей момент у пропагандистських цілях, назвавши полонених терористами та нацистськими військовими злочинцями, а захоплення – поворотним моментом у війні.

Канада 

«National Post» 

Підпис під фото: «Там пекло — і це не перебільшення», — заявив у четвер президент Володимир Зеленський у нічному відеозверненні про російські бомбардування Донбасу.

Колонка: Поїздка на Донбас

Telegram
Дивіться також
Заборонили! В Україні більше не можна продавати електронних сигарет, одноразок і ароматизаторів Заборонили! В Україні більше не можна продавати електронних сигарет, одноразок і ароматизаторів

З 11 липня почав діяти новий закон, який додає купу обмежень для тютюнового бізнесу. Відтепер, так звані одноразки та цигарки з ароматами продавати не можна. Також ...

У Дніпрі деякі маршрути громадського транспорту сьогодні працюють зі змінами У Дніпрі деякі маршрути громадського транспорту сьогодні працюють зі змінами

Сьогодні, 16 липня у Дніпрі громадський транспорт працюватиме зі змінами: – автобуси №32, №32К, №33, №40, №87Б, №109, №155 у напрямку від Залізничного вокзалу ...

Атака на Дніпропетровщину: ворог застосовував БпЛА, один із них знищили над областю Атака на Дніпропетровщину: ворог застосовував БпЛА, один із них знищили над областю

Агресор продовжує терор Нікопольщини. По району вдарив дронами-камікадзе. Ввечері – по Марганецькій громаді, вночі – по Нікополю, повідомляють у ДніпроОВА. ...

Відключення світла та води у Дніпрі: оперативна інформація від комунальників Відключення світла та води у Дніпрі: оперативна інформація від комунальників

Протягом ночі підвищувальні та насосно-фільтрувальні станції працювали у штатному режимі. Знеструмлень чи аварій не було. Напередодні ввечері, вночі та на ранок у ...

Замах на Дональда Трампа: наслідки для США та України Замах на Дональда Трампа: наслідки для США та України

У Сполучених Штатах Америки не вщухає резонанс, який спричинив замах на життя Дональда Трампа. Під час виступу у Пенсильванії в лідера республіканців здійснили ...

Близько сотні відзнак та підписані військовими прапори. У мерії Дніпра зібрали експозицію подяк містянам від Сил оборони Близько сотні відзнак та підписані військовими прапори. У мерії Дніпра зібрали експозицію подяк містянам від Сил оборони

Дніпро системно допомагає військовим дронами, РЕБами, технікою, вантажівками, пікапами, квадроциклами та іншим необхідним устаткуванням. На знак вдячності бійці ...

Підприємців меншає: 92 тис. ФОПів закрились за перше півріччя 2024 року. Чому? Підприємців меншає: 92 тис. ФОПів закрились за перше півріччя 2024 року. Чому?

Масово закривають свої бізнеси. За перше півріччя 2024 року в Україні закрили майже 92 тисячі ФОПів. Це у 1,5 рази більше, порівняно з аналогічним періодом 2023-го. ...

Ворог накривав артилерійським вогнем та бив дронами-камікадзе — ОВА Ворог накривав артилерійським вогнем та бив дронами-камікадзе — ОВА

Сьогодні, 15 липня, ворог накривав артилерійським вогнем Нікопольський район. Бив дронами-камікадзе. Під ударом були райцентр, Марганецька і Покровська громади, ...

Масштабні відключення світла і води: інформація від комунальників Дніпра Масштабні відключення світла і води: інформація від комунальників Дніпра

Станом на 18:00 бригади КП «Дніпроводоканал» продовжують аварійні роботи за такими адресами:– вул. Метробудівська, 5, припинено водопостачання по вул. ...

Для безпеки пішоходів та водіїв: цьогоріч у Дніпрі зведуть два світлофорні об’єкти, ще один — реконструюють Для безпеки пішоходів та водіїв: цьогоріч у Дніпрі зведуть два світлофорні об’єкти, ще один — реконструюють

Дніпро піклується про безпечний рух як пішоходів, так і водіїв. Для цього місто продовжує встановлювати нові світлофорні об’єкти у тих місцях, де це необхідно, та ...