Що писали світові видання про Україну 5 травня
Головні теми: ЄС пропонує низку нових жорстких санкцій проти росії. Єврокомісія хоче заморозити імпорт нафти до кінця року. Проти цього виступають Угорщина, Чехія та Словаччина. Китай розкритикував США за те, що вони звинувачують та очорнюють його позицію по війні в Україні.
Британія
«Guardian». Заголовок анонс: «На сталеливарному заводі триває битва на останніх рубежах. Російські війська входять на територію заводу «Азовсталь» у Маріуполі, а мирні жителі продовжують рятуватися втечею після кількох тижнів обстрілу
Колонка: «Найманці з росії причетні до вбивств у Малі»
Ексклюзивний материал: Російські найманці в Африці пов’язані з масовими вбивствами, у яких загинуло кілька сотень мирних жителів, що викликає побоювання щодо впливу втручання Москви на стабільність і безпеку усім континенті.
Згідно з даними, зібраними неурядовою організацією «Проект даних про місцезнаходження та події збройних конфліктів» (Acled), 456 мирних жителів загинули у дев’яти інцидентах за участю малійських сил та ПВК Вагнера.
«FT» Поки ЄС сумнівається щодо заборони російської нафти, був нанесений ракетний удар по Краматорську.
Австрія
Газета «Neue Vorarlberger Tageszeitung» вийшла з темою: «Наслідки нафтового ембарго». Нафтове ембарго ЄС проти росії, ймовірно, знову призведе до зростання цін на опалення та паливо, навіть якщо Австрія значно менше залежить від російської нафти, ніж від імпорту газу».
Данія
«POLITIKEN» – підпис на фото: «ЗА СВОБОДУ»
З смолоскипами та українським прапором тисячі людей зібралися на Ратушній площі в Копенгагені та на Біспеторві в Орхусі в день визволення Данії, щоб почути промову президента Володимира Зеленського з Києва.
Боснія та Герцеговина
«Oslobodjenje» – «Стрибок на честь жертв в Україні»
Вчора жителі Мостару відправили листи солідарності з жертвами війни в Україні
З Мостара було відправлено послання миру та солідарності на честь жертв України та загиблих у Маріуполі, а на Старому мості було вивішено прапор та здійснено стрибок. Президент “Асоціації полонених Мостара” Емір Хайдаревич сказав, що всім жертвам війни тут добре знайомий біль, який переживають українці.
Литва
«Klaipeda» — «Про війну в Україні – з вуст мешканця Клайпеди.
28-річний житель Клайпеди, який представився Лу, понад півтора місяці служить в українській армії. Вступивши до загону територіальної оборони Київської області, литовець зізнався, що не може залишатися у рідному місті, і на другий тиждень війни виїхав до України.
Естонія
Газета «Äripäev» – «Хвора бізнес-модель»
«Адаптована, трохи хвора бізнес-модель, але вона працює», – описує Пеетер Тохвер, генеральний директор виробника будівельної хімії Krimelte, який зараз працює в росії. Бізнес деяких естонських компаній впав до нуля, інші ще шукають шляхи продовження роботи в росії.
Чехія
«Hospodarske Noviny» – «Чехія обійдеться без російської нафти».
Але на це потрібен час, каже керівник Unipetrol. Близько чотирьох мільйонів тонн російської нафти щорічно має замінювати Чехія. Єдиний варіант – збільшити пропускну здатність трубопроводу TAL. Уряд підтримує введення нафтового ембарго. Але хоче відстрочки щонайменше на два роки.
Люксембург
«Luxemburger Wort» – «Документатори жахів»
В Україні експерти працюють над звинуваченнями у скоєнні військових злочинів проти безневинних мирних жителів
Жодне інше місце так не уявляє жаху війни в Україні, як Буча. Правозахисник Гюндус Мамедов задокументував близько 10 000 кримінальних злочинів, а з початку масштабного нападу Росії лише 24 лютого — понад 8 000 кримінальних злочинів.
Ірландія
Газета «The Irish Time» – «ЄС пропонує низку нових жорстких санкцій проти росії».
Заходи спрямовані проти імпорту нафти, найбільшого банку та передбачуваних винних у військових злочинах
Міста по всій Україні були атаковані ракетами, випущеними за наказом Москви.
Італія
«La Stampa». Головний заголовок: “Пальне від диявола” –
«ЄС: шість місяців, щоб перекрити крани в Москві, але Угорщина каже «ні», – напис зверху
Два заголовки:
“Останній штурм “Азовсталі”, тиша після бомб”.
«Скарби Патріарха Кирила у прицілах Заходу».
«Чому Байден вимагає усунення Путіна», — йдеться ще в одному заголовку
Швейцарія
«Tages-Anzeiger». Заголовок: «Нафтове ембарго: ЄС вимагає додаткових санкцій».
Єврокомісія хоче заморозити імпорт нафти до кінця року. Проти цього виступають Угорщина, Чехія та Словаччина.
Німеччина
Газета «FAZ». – Заголовок над фото: «Життя після Маріуполя»
Головний матеріал: «Єврокомісія пропонує нафтове ембарго проти росії
Ми хочемо, щоб Україна виграла війну»
Хабек: Досить перехідного періоду
Ще матріал: «Залізнична інфраструктура під ударом»
Постраждали українські підстанції
Штайнмаєр: З радістю зустрінусь із Зеленським
Міністерство оборони України з посиланням на дані розвідки повідомило, що росія планує військовий парад у Маріуполі на 9 травня.
Тим часом речник Кремля Дмитро Пєсков заявив, що росія не планує жодної загальної мобілізації.
Газета «Der Tagesspiegel» –«Москва заявила про атаки при постачанні зброї»
Росія спеціально бомбить вокзали в Україні
ЄС ініціює нафтове ембарго.
Штайнмайєр звертається до Зеленського.
Туреччина
«Daily Sabah» – «ЄС пропонує заборонити російську нафту, щоб змусити Путіна “заплатити високу ціну”.
Найжорсткіші заходи, щоб покарати Москву за її війну в Україні.
Вчора високопосадовець Європейського Союзу запропонував поетапне нафтове ембарго щодо росії, санкції щодо її головного банку та заборону російським мовникам на європейські радіохвилі. Небажання запроваджувати санкції, які завдадуть шкоди економіці ЄС, а також Москві, зникло останніми тижнями, коли вторгнення росії в Україну викликало жахливі картини різанини в містах та занепокоєння щодо відновлення наступу на сході країни.
Індія
«The Pioneer» – «Моді зустрічається з Макроном як з другом, щоб зміцнити стратегічні двосторонні зв’язки». Війна в Україні була також у переговорах
Прем’єр-міністр Нарендра Моді зустрівся тут із президентом Франції Еммануелем Макроном у середу та обговорив питання двосторонніх та взаємних інтересів, а також регіональні та глобальні події на тлі агресії росії проти України.
Заголовок анонс на першій шпальти: «НЕМАЄ УГОДИ БЕЗ ВИХОДУ РОСІЇ: ЗЕЛЕНСЬКИЙ»
Китай
«CHINA DAILY»
«Китай розкритикував США за те, що вони звинувачують та очорнюють його позицію»
Посольство Китаю в Сполучених Штатах засудило та спростувало нещодавню заяву Держдепартаменту США, в якій критикувалася позиція Пекіна щодо ситуації в Україні, заявивши, що «звинувачення та наклеп просто не вирішать проблему».
«Позиція Китаю з українського питання є неупередженою, об’єктивною і бездоганною», — заявив представник посольства в коментарях, опублікованих на сайті посольства в середу.
У понеділок Державний департамент США опублікував на своєму веб-сайті заяву, в якій стверджується, що китайські офіційні особи та ЗМІ демонструють підтримку Китаєм росії, оскільки вони «регулярно посилюють кремлівську пропаганду, теорію змови та дезінформацію» з українського питання.
США
Газета «NYT» – Заголовок: “США допомогли Києву атакувати російських генералів” Допомога Україні включає розвіддані в режимі реального часу
Стаття: “У міру наближення свята побоюються ескалації з боку Путіна”
ЄС. Пропонує заборону на нафту, посилюючи тиск.
«WP». Головний матеріал: «Українці повертають села, послаблюючи тиск на Харків»