Понад 8 тисяч дітей опановують музичну освіту в мистецьких школах Дніпра
У Дніпрі працюють 20 мистецьких шкіл, з яких 17 — музичні, ще 2 мають мистецьке спрямування з вивченням музики, і одна — унікальна для України школа класичного танцю, де виховують балерин. Сьогодні понад 8 тисяч дітей опановують музику, і з кожним роком інтерес до навчання тільки зростає.
Одна з таких шкіл — Дніпровська дитяча музична школа №1, де викладає подружжя Артур та Олена Бровко. Їхній син Марк теж виявив неабиякий інтерес до музики ще змалечку, і сьогодні вже є активним учасником міських конкурсів та фестивалів.
«Почав займатися музикою в 4 роки. Зараз мені 10. Граю на барабанах і додатково на фортепіано. Мені дуже подобається навчатися — я стараюся грати дедалі краще, займаюся і вдома. Мені подобається грати, бо це дуже круті емоції, і хочеться, щоб слухачі теж їх відчули», — ділиться Марк Бровко.
Цікаво, що батьки Марка, хоч і працюють у тій самій школі, не є його безпосередніми викладачами. Артур Бровко — диригент і викладач класу баяна, а Олена Бровко — викладачка фортепіано.
«Марк почав грати, мені здається, ще в утробі. Я тоді навчалась у консерваторії і була вагітна. Всі ударні звуки відчувались у мені. Після народження він був із нами скрізь — на концертах, у класах. Дуже музичне дитинство. Вже у два роки помітили в нього відчуття ритму. Починав із іграшкових інструментів, а коли його вперше послухала директорка школи, — була вражена», — згадує Олена Бровко.
«Марк грає в моєму оркестрі і став моєю «правою рукою». Він допомагає не тільки під час концертів, а й в організації заходів. Вже опановує складні твори. Як учень — дуже стабільний, має чудове відчуття ритму. Ми активно співпрацюємо з його викладачем, щоб розвивати його в різних напрямах», — додає Артур Бровко.
Окрім базового навчання для дітей, у музичних школах Дніпра з’являються нові формати: від занять для дорослих до літніх музичних таборів.
«Ми хочемо, щоб навчання в музичних школах було цікавим, модним, справжнім трендом. Наприклад, торік вперше організували літній музичний табір з насиченою програмою: музика, екскурсії, музеї, театри. Ми прагнемо, щоб школа стала для дитини другою домівкою на всі 6–8 років навчання. І це вже дає результати — щороку маємо все більше перемог на конкурсах різного рівня. Також навчатися музики можуть і дорослі – будь-хто може прийти до музичної школи та опанувати бажаний інструмент», — каже заступник директора департаменту – начальник управління культури департаменту гуманітарної політики Дніпровської міськради Євген Хорошилов.
До речі, 31 травня в усіх мистецьких школах Дніпра відбудеться день відкритих дверей. Це чудова нагода для майбутніх учнів і їхніх батьків дізнатися більше про навчання, познайомитися з викладачами та спробувати себе у ролі музиканта.
Читайте також: У Дніпрі підтримують родини з немовлятами: стартує видача благодійних бейбі-боксів



