fbpx

Понеділок, 5 Червня, 2023, 03:08:10

weather-icon
˚C

Перші шпальти світових ЗМІ про війну росії в Україні 20 липня 2022 року

21.07.2022, 16:40

Головні теми газет:

 • Міжнародні наймані війська, які роками дислокуються в Афганістані, «тим часом в Україні» – австріська журналістка
 • Для Путіна і президента Ірану, Раїсі, зустріч є контрзаходом щодо поїздки Байдена: меморандум про взаєморозуміння між «Газпромом» і NIOC (Національна іранська нафтова компанія) покликаний підкреслити, що вони також пішли далі президента США у співпраці в енергетиці Саудівської Аравії.
 • Донбас: репортаж французьких журналістів зі «звільнених» Росією міст, які стали примарами
 • Ердоган запропонує Путіну угоду про керований Туреччиною зерновий коридор, яка певною мірою вигідна для Росії». Таким чином, Анкара могла б переконати Путіна погодитися на турецьке вторгнення в північну Сирію.
 • Хаменеї дав відсіч турецькому президентові. “Військова атака на півночі Сирії завдасть збитків Сирії, Туреччині та всьому регіону”, – сказав керівник Ірану
 • Путін в Ірані, щоб забезпечити зброю, нафту та союзників. Він шукає союзників, серед ворогів Заходу. Національна іранська нафтова компанія (NIOC) і «Газпром» підписали у вівторок меморандум про взаєморозуміння на суму близько 40 мільярдів доларів США
 • Війна Росії в Україні затьмарює інші виклики в Європі
 • Верховний лідер Ірану Алі Хаменеї, підтримав вторгнення в Україну. «Якби НАТО не зупинили, через деякий час воно б почало війну під приводом Криму. Захід не хоче сильної Росії”
 • За даними Кільського інституту світової економіки, жодна країна не має більшого розриву між зобов’язаннями та поставками ніж Німеччина
 • Зважаючи на різке зростання цін на енергоносії в Німеччині, прем’єр-міністр Саксонії закликав «заморозити» війну в Україні
 • Ердоган заявив, що оскільки Сполучені Штати та Росія не виконали своїх зобов’язань щодо забезпечення безпечної зони вздовж прикордонного регіону, Туреччина готова розпочати операцію, щоб захистити націю та місцеве населення на півночі Сирії від PKK/YPG
 • Китайсько-індійські переговори не повинні турбувати США та Захід
 • Китай і ЄС могли б співпрацювати на тлі «недостойної ролі» США в загостренні світової продовольчої кризи
 • У своїй промові в Узбекистані керівник Кітаю Сі закликає побудувати «зелений, здоровий, мирний» шовковий шлях
 • Україна запускає «дрональну» кампанію для створення армії безпілотників для боротьби з Росією
 • Путін заручився сильною підтримкою Ірану щодо України
 • Філіппіни розглядають можливість угоди і придбання добрив з Китаю та Росії

Австрія

«Der Standard» – «Президентський саміт у Тегерані»

Путін зустрівся з турецьким та іранським колегами

Президент Ірану Ебрагім Раїсі прийняв свого турецького колегу Тайіпа Ердогана. Третій на саміті у Тегерані у вівторок, Володимир Путін, мав прибути пізніше.

Усього за кілька днів після саміту США та Аравії за участю президента Джо Байдена у Джидді у вівторок у Тегерані відбулася зустріч президентів Росії, Туреччини та Ірану. Це була перша поїздка Володимира Путіна за межі колишніх радянських кордонів із початку війни в Україні. Основними темами стали Сирія та плани Анкари на військову операцію.

Тим часом, заступник міністра оборони України Володимир Гаврилов пригрозив атакувати російські війська в Криму. Острів був анексований Москвою в 2014 році.

Це більше, ніж просто саміт, на який президенти Росії та Туреччини вирушили до Тегерану, щоб відвідати свого колегу Ебрагіма Раїсі у вівторок або, у разі Реджепа Тайіпа Ердогана, у понеділок. Були двосторонні переговори та візити до іранського духовного лідера Алі Хаменеї, а також тристороння зустріч: за кілька днів після великого арабського саміту, на якому в Джідді, Саудівська Аравія, з’явився президент США Джо Байден, глави держав продемонстрували, зокрема одну з Ердоганом державу НАТО – що в регіоні є інші центри сили.

З початком війни в Україні Ердоган неодноразово висловлював бажання зустрітися з Путіним, який був стриманий: Анкара підтримує Україну, у тому числі зброєю, грає у сторожовому псі на Босфорі, де не пускають розгорнуті військові кораблі, і її опір розширенню НАТО Фінляндією та Швецією поки що припинено .

Проте Ердоган хоче, щоб Путін дав зелене світло своєї нової військової операції на північному сході Сирії, про яку було оголошено кілька тижнів тому. Кістки повинні були випасти в Тегерані.

Зі свого боку, турецький президент намагається зробити себе корисним, пропонуючи створити «пшеничний коридор», не втрачаючи обличчя перед росіянами. Громадська думка в регіонах Північної Африки та Близького Сходу, яким гостро загрожує голод, аж ніяк не антиросійська: у злиднях звинувачують США та НАТО. Але навіть Москва не зацікавлена ​​у повному розвалі зацікавлених держав.

Астанінський формат

Росія та Іран – союзники режиму Асада в Сирії, а Туреччина – його противник. Однак усі троє працюють разом у «астанинському форматі», названому на честь (тепер перейменованої) столиці Казахстану, де все почалося. Тристороння зустріч є сьомою зустріччю глав держав в Астані, ще одна Хасан Роухані до літа минулого року була в Тегерані.

У Тегерані також відбувається сьоме засідання «Турецько-іранської ради співробітництва», а також двостороння зустріч Путіна та Раїсі, які востаннє бачилися на «Каспійському саміті» у Туркменістані у червні. Для Путіна це перша поїздка до країни поза межами колишнього Радянського Союзу після вторгнення в Україну.

Головною темою була Сирія. Москва дала зрозуміти кілька днів тому, що вона може зірвати мирні зусилля, які очолює ООН. Дамаск несподівано скасував черговий раунд конституційних переговорів із опозицією у Женеві, який мав розпочатися 25 липня. Чи не скарги Сирії на Женевський механізм чи змову сирійської опозиція, що базується за кордоном, є причиною, а бажання Путіна. Для президента Башара Асада, який і так не хоче йти на жодні поступки, це дуже зручно. І Захід знає, що він ніколи не зрушить з місця, якщо на нього не тиснутиме Москва. Росія звинувачує Швейцарію в тому, що вона втратила нейтралітет, приєднавшись до західних санкцій через війну в Україні. Тому Женева — непридатне місце для переговорів: в останньому турі росіяни скаржилися на проблеми із візами та холодний прийом у Швейцарії. Росія запропонувала інші місця.

Не лише сирійський режим і Росія, а й Іран мають щось проти чергової турецької операції у Сирії — вона стане п’ятою з 2016 року. Однією з можливих цілей турецького нападу є Таль-Ріфаат, а ополченці, що підтримуються Іраном, дислокуються поблизу в шиїтських селах Нубл і Аль-Захра. Це призводить до потенціалу турецько-іранського конфлікту.

Хаменеї попередив Ердогана на їх зустрічі, що будь-яка атака в Сирії лише «допоможе терористам» із ІД. Цього разу це побоювання поділяють Сполучені Штати: Ердоган хоче вигнати курдів із ополченців YPG у Сирії від кордону. Він класифікує їх як «терористів РПК», тоді як США використовували їх як місцеву силу у боротьбі з «Ісламською державою» (ІД). Загони народної самооборони досі тримають його під контролем і спостерігають за тисячами інтернованих колишніх бойовиків ІД та їхніми сім’ями. Однак у Тегерані стверджують, що США – та Ізраїль – самі створили ІДІЛ.

Для США, які ще мають кілька сотень солдатів у Сирії для підтримки YPG або її парасолькової організації SDF (Сирійські демократичні сили), турецька атака на Кобані буде особливо болючою. Місто стало символом у 2014 році завдяки великій битві проти ІД.

Навіть якщо Росія та Іран категорично проти турецького наступу: приниження держави-покровительки сирійських курдів, США теж мало б певну привабливість. А це зажене курдів ще далі в обійми режиму Асада, з яким вони раніше домовились.

Отже, можливо, в Тегерані може бути досягнуто правочину, за яким Туреччина натомість віддасть сирійському режиму трохи більше контрольованої Туреччиною північно-західної частини провінції Ідліб. Там активізувалися операції повстанців, що підтримуються Туреччиною, і терористичної організації ХТШ, з одного боку, і бомбардування з боку російських сил безпеки і режиму, з іншого.

Для Путіна і Раїсі зустріч є контрзаходом щодо поїздки Байдена: меморандум про взаєморозуміння між «Газпромом» і NIOC (Національна іранська нафтова компанія) покликаний підкреслити, що вони також пішли далі президента США у співпраці в енергетика Саудівської Аравії.

І у Путіна з Раїсі теж загальна скарга на нібито західну русофобію чи іранофобію.

Швейцарія

«20 Minuten – Zurich» – «Ердоган та Путін зустрілися в Ірані»

Путін зустрівся з Ердоганом в Ірані Це все про це.

Деякі ЗМІ запитують, чи буде «нова вісь». Для консервативних російських ЗМІ, навпаки, вже ясно, що це буде «вісь добра»: президент Росії Володимир Путін зустрівся із президентом Ірану Володимиром Путіним у Тегерані.

Офіційна тема: сирійський конфлікт, у якому Анкари, Москви і Тегерана дуже різні інтереси.

Тож питання в тому, чи тепер Росія Туреччині дасть зелене світло для нового наступу на півночі Сирії. Там Анкара хоче провести ще одну військову операцію проти курдських YPG, відгалуження сирійської РПК, «з міркувань безпеки». Поки що це не вдалося через опір Ірану та Росії, деякі з яких співпрацюють з YPG проти терористичної організації ІД і, на відміну від Туреччини, підтримують сирійського правителя Асада.

Однак на тлі українського конфлікту зараз «цілком можливо, що Путін зустрінеться з Ердоганом у Сирії», пише «Шпігель». Тому що Путін не може собі дозволити «відлякати потенційних партнерів, якщо вони, як і Туреччина, є членами НАТО». Політолог Сонер Чагаптай, з іншого боку, каже: «Ердоган запропонує Путіну угоду про керований Туреччиною зерновий коридор, яка певною мірою вигідна для Росії». Таким чином, Анкара могла б переконати Путіна погодитися на турецьке вторгнення в північну Сирію.

Данія

«Morgenavisen Jyllands-Posten» – «Війна Росії в Україні затьмарює інші виклики в Європі»

Напад Росії на Україну прискорив міжнародну кризу зі зростанням інфляції та нестачею енергії та продовольства. Хвиля проблем затьмарює проблеми Європи з кліматом, біорізноманіттям і безпекою поставок. Новому чеському головуванню в ЄС довелося відмовитися від своїх початкових пріоритетів, звернувши увагу на Україну. Це означає, що інші важливі виклики в найближчий час будуть витіснені з політичного порядку денного, визнають кілька чеських міністрів.

«Politiken» – Путін в Ірані, щоб забезпечити зброю, нафту та союзників.

Чехія

«Hospodarske Noviny» – «Путін шукає союзників. Серед ворогів Заходу»

Оскільки військова агресія Росії в Україні триває 146-й день, президент Росії Володимир Путін вирушив у свою першу відому закордонну поїздку за межі пострадянських країн з початку вторгнення. Він відвідав Тегеран, де зустрівся з лідерами Ірану, включаючи президента Ібрагіма Раїсі (на фото). Той факт, що перша велика закордонна поїздка Путіна після вторгнення в Україну привела до Ірану, посилає Заходу сигнал про те, що Москва буде прагнути будувати відносини з цим ворогом Сполучених Штатів, зазначає Reuters. У Тегерані президент Росії також провів переговори зі своїм турецьким колегою Реджепом Таїпом Ердоганом. Також мали говорити про угоду, метою якої є відновлення експорту українського зерна через Чорне море.

Хорватія

«Večernji list» – «Путін зміцнив зв’язки з Іраном, щоб мати справу із США»

Оперативна реакція президента Росії на турне Байдену Близьким Сходом та домовленість про створення «арабського НАТО»

Президент Росії Володимир Путін учора прибув до Тегерану в рамках своєї першої поїздки за межі колишнього Радянського Союзу з початку вторгнення в Україну, де він зустрівся з верховним лідером Ірану аятолою Хаменеї та президентом Раїсі (на знімку).

Президент Росії Володимир Путін прибув учора до Тегерану під час своєї першої поїздки за межі території колишнього Радянського Союзу з початку вторгнення до України, щоб обговорити зі своїми іранським та турецьким колегами Ебрагімом Раїсі та Реджепом Тайіпом Ердоганом сирійський конфлікт та розблокування Українське зерно, на якому та Африка, що є викликом для США.

Путін швидко відреагував на турне Джо Байдена Близьким Сходом, де, крім збільшення видобутку нафти та введення санкцій проти Росії, він також досяг домовленості про створення «арабського НАТО» на чолі Саудівської Аравії, яка протистояла б Ірану в регіоні. Путін також попросив у Ірану поради, як пережити західні санкції, оскільки Іран уже не пам’ятає, коли він не був під американськими санкціями.

Проти «гегемонії США». Троє лідерів та їх делегації також провели двосторонні зустрічі, під час яких обговорили війну, що вирує в Україні, та ядерну угоду, яку Іран підписав зі світовими державами у 2015 році. Саміт у Тегерані проходить у тліючий напруженості, в якій Туреччина як член НАТО знаходиться на одній стороні, а Росія та Іран — на іншій стороні конфлікту.

Італія

«La Stampa» – Промова Олафа Шольца: “Так Путін зруйнував надії на світ”.

“La Repubblica” – «Путін порушує ізоляцію Тегерану».

Литва

«Kauno Diena» – «З незабезпеченими боргами Росії буде важко брати позики на міжнародних ринках, тому що довіра різко падає».

Люксембург

«Luxemburger Wort» – «Тремтіння перед непостачанням газу»

Люксембурзькі компанії шукають альтернативи

Ремонт газопроводу “Північний потік-1” “Газпрому” має завершитися сьогодні. Зазвичай. Але чи потече російський газ до Західної Європи завтра, сумнівно. Хоча постачальники Люксембургу не купують природний газ безпосередньо в Росії, компанії та цілі сектори в цій країні також страждають від дефіциту газу та, як наслідок, зростання цін на електроенергію. «Зараз ми інтенсивно працюємо над планами на випадок надзвичайних ситуацій, які мають набути чинності, коли газу стане ще дефіцитніше», — повідомляє промислова асоціація Fedil.

Компанії, опитані Luxemburger Wort, розглядали різні варіанти. Однією з них є ідея заміни газу як палива дизелем чи вугіллям у короткостроковій перспективі. Шкода для навколишнього середовища. З іншого боку, майже кожна компанія хоче покращити власне постачання завдяки швидкому розширенню відновлюваних джерел енергії.

Німеччина

«Der Tagesspiegel»– «Іран уклав альянс з Газпромом. Російська державна компанія допоможе розширити виробництво енергії».

«PNP» – «Кажуть, що Росія знову постачає газ – але менше»

Після завершення ремонтних робіт на газопроводі «Північний потік-1» у Балтійському морі газ нібито знову надходитиме до Європи – хоча й значно менше, ніж раніше. Про це повідомляє інформаційне агентство Reuters з посиланням на два джерела, знайомих з експортними планами. Згідно з цим, поставку планують відновити завтра вчасно після завершення планових ремонтних робіт. Однак обсяг має бути нижчим за звичайну потужність — близько 160 мільйонів кубометрів на добу.

Кажуть, що використання становить близько 40 відсотків. Звіт викликав стрибок цін на фондовому ринку. Єврокомісія сьогодні хоче представити надзвичайний план щодо постачання газу.

Тим часом президент Росії Володимир Путін прибув до Тегерана для переговорів зі своїми колегами з Туреччини та Ірану. Після перебування в Таджикистані наприкінці червня це вже друга закордонна поїздка Путіна з початку російської війни проти України. На зустрічі з Реджепом Таїпом Ердоганом і Ебрагімом Раїсі президент Росії закликав до більшої єдності в політиці щодо Сирії. Він звинуватив Захід у втручанні. Він би «взяв курс на розчленування країни». Росія, Туреччина та Іран, яким Путін поступився ключовою роллю у формуванні майбутнього Сирії, мали б разом протистояти цьому.

«Особливо тривожна ситуація в районах, які не підпорядковуються сирійській владі», – сказав Путін. З цих територій існує підвищений ризик екстремізму та сепаратизму. Путін закликав повернути ці території під владу «законної влади». Він мав на увазі президента Башара Асада, який знову контролює значну частину країни. Решта знаходиться під контролем турецьких військ, повстанців або курдів. Ердоган оголосив про продовження турецької військової операції в Сирії і закликав підтримати Путіна і Раїсі.

ОАЕ

«Gulf News» – «Альянс проти США: Путін проводить переговори в Тегерані з лідерами Ірану та Туреччини».

Канада

«THE GLOBE AND MAIL» – «Україна запускає «дрональну» кампанію для створення армії безпілотників для боротьби з Росією»

Повітря над трав’яним полем під Києвом наповнює шум, коли група нових пілотів вправляється в польотах комерційних безпілотників – тих, що призначені для зйомок весіль і кіно.

Коли навчання буде завершено, пілоти перенесуть свої безпілотники та навички польоту на передову цієї війни, перепрофільовуючи їх для виявлення позицій російських військ і навіть скидання бомб.

Офіцер української армії та співзасновник школи безпілотників, який має військовий псевдонім «Академік», каже, що школа навчає людей літати, захищати себе та рятувати життя.

«Але всі знають, що Місяць має дві сторони, і з однаковими навичками можна доставити смерть», — каже він.

The Globe and Mail не ідентифікує його особу, щоб захистити його безпеку.

Україна запустила кампанію «дронування» зі створення армії безпілотників для військових дій. Михайло Федоров, міністр цифрової трансформації країни, нещодавно написав у Twitter, що кампанія отримала близько 200 мільйонів українських гривень (близько 9 мільйонів доларів), які були використані для придбання двох безпілотних систем Warmate, а також десятків комерційних дронів.

«Нам потрібна величезна кількість», — сказав журналістам минулого тижня високопоставлений український чиновник Юрій Щиголь. За його словами, Україна хоче придбати 200 військових безпілотників класу НАТО, але в кінцевому підсумку буде потрібно в 10 разів більше.

У переповненому класі після останнього льотного заняття Академік виголосив пілотам мотиваційну прощальну промову. Він сказав їм, що вони є авангардом високотехнологічної війни, і тому ворог зробить усе, щоб вистежити та знищити їх.

США

«Arkansas Democrat gazette» – «Путін заручився сильною підтримкою Ірану щодо України». Ердоган бере участь у зустрічі в Тегерані.

«Los Angeles Times» – «Тегеран підтримує вторгнення Путіна.» Російський лідер відвідує Іран, коли його військові обстрілюють південь і схід України ракетами.

«WP» – Не скрізь цураються російського Володимира Путіна, який здійснив рідкісну закордонну поїздку, зустрівся в Тегерані з лідерами Ірану та Туреччини.

Telegram
Дивіться також
<strong>Інспекційний обʼїзд: черговий по місту перевірив укриття у будинку ОСББ та виконання ремонту ліфта</strong> Інспекційний обʼїзд: черговий по місту перевірив укриття у будинку ОСББ та виконання ремонту ліфта

На чергуванні по місту директор департаменту з питань самоорганізації населення Дніпровської міської ради Святослав Ткаченко перевірив якість виконання робіт у ОСББ ...

При ДніпроОВА створять Координаційний центр підтримки цивільного населення При ДніпроОВА створять Координаційний центр підтримки цивільного населення

Дніпропетровщина – прифронтовий регіон. Тож максимально включений у всі процеси. Приймає людей з «гарячих» точок. Рятує та реабілітує оборонців. Допомагає місцевим — ...

У Дніпрі в будинку на ж/м Сокіл за програмою співфінансування відремонтували ліфти У Дніпрі в будинку на ж/м Сокіл за програмою співфінансування відремонтували ліфти

Святослав Ткаченко, директор департаменту з питань самоорганізації населення Дніпровської міської ради, перевірив виконання доручення міського голови — Бориса ...

Оперативна інформація від комунальників Дніпра станом на 18:00 Оперативна інформація від комунальників Дніпра станом на 18:00

Станом на 18:00 тривають аварійні роботи на просп. Слобожанський, 114. Наразі знижений тиск у будинках у селищі Самарівка. Аварійна бригада КП ...

Множинні травми, струси мозку, переломи: як почуваються хлопчики, які постраждали від ракетного удару по Підгородному Множинні травми, струси мозку, переломи: як почуваються хлопчики, які постраждали від ракетного удару по Підгородному

Учора, 3 травня, близько 20:30 у передмісті Дніпра пролунав вибух. Прилетіло поряд із двоповерховим житловим будинком у Підгородненській громаді Дніпровського ...

OLYMPUS DIGITAL CAMERA На війні поліг у бою захисник із Томаківки Віктор Щербак

21 травня 2023 року поблизу населеного пункту Діброва Луганської області, мужньо виконавши військовий обов’язок, під час виконання бойового завдання загинув ...

У Дніпрі в кількох районах тривають аварійні роботи на водогоні: інформація від комунальників У Дніпрі в кількох районах тривають аварійні роботи на водогоні: інформація від комунальників

Станом на 14:00 аварійна бригада КП “Дніпроводоканал” проводить аварійно-відновлювальні роботи на вул. Князя Володимира Великого, 28. Через це припинено ...

Голоси, що лунатимуть у вічності: Дніпро вшановує памʼять вбитих росією дітей Голоси, що лунатимуть у вічності: Дніпро вшановує памʼять вбитих росією дітей

Зранку 4 червня, в День вшанування пам’яті дітей, які загинули внаслідок збройної агресії рф проти України, у Дніпрі провели меморіальний захід. У дворі 118-го ...

Батько несамовито кричав, мати в реанімації, — Сергій Лисак розповів історію родини загиблої у Підгородньому дівчинки Батько несамовито кричав, мати в реанімації, — Сергій Лисак розповів історію родини загиблої у Підгородньому дівчинки

Очільник Дніпропетровської ОВА Сергій Лисак розповів історію родини загиблої від ракетного удару дівчинки. “Її звали Ліза. Їй було лише два роки. Весела й ...

У Дніпрі продовжують перевірку укриттів У Дніпрі продовжують перевірку укриттів

Святослав Ткаченко, директор департаменту з питань самоорганізації населення Дніпровської міської ради, перевірив виконання доручення міського голови Бориса Філатова ...