Перша в Україні безкоштовна академія, де навчають керувати FPV-дронами
Як найбільш ефективно нищити ворога з повітря. У Дніпрі презентували першу в Україні безкоштовну Академію з підготовки пілотів FPV-дронів. До двадцяти курсантів, два тижні навчаються та опановують управління апаратами. Майбутні бійці набувають ключові навички для ведення бойових дій. При закінчені навчання курсанти отримують сертифікати, справжність яких можна підтвердити на сайті Академії.
Все немов на справжньому полі бою. Запускають FPV-дрони на спеціалізованому полігоні з муляжами замість снарядів та розвідують місцевість. Саме так проходить екзамен у курсантів Академії «ВИХОР».
Це академія військово-тактичної підготовки пілотів FPV-дронів та загальної підготовки рекрутів Збройних Сил України. До навчання тут долучалася і пані Наталія. Їй 54 роки. Про її рішення піти на навчання діти та онуки жінки не знають.
«Воно назрівало давно. Так як мені вік не дозволяє бігати, стрибати, як в піхоті, а бпла немає відмінності на вік. І весною в мене прийшло таке бажання. І ще мене змотивувало, що багато чоловіків тікають, просто тікають» – каже Наталія, курсантка Академії «ВИХОР».
Навчання в академії повністю безкоштовне. Головний інструктор Станіслав з позивним «Дрон» у мирному житті викладав фізкультуру дітям, а зараз допомагає дорослим опановувати FPV-дрони. За два місяці роботи в академії він випустив понад 80 пілотів. Випускники академії воюють на Бахмутському, Вугледарському та Херсонському напрямках.
«Наші випускники нам вже скидують відео-результатів своїх. Вони вже вражають. Є приклади, де вони стають командирами екіпажів, тому що вся структура планування виходів на позиції, що ми даємо, цей досвід, яким я ділюся – це є важливим, і коли хлопці отримують ці знання – вони вже стають командирами екіпажів, створюють свої екіпажі» – розповідає Станіслав «Дрон» Коношук, діючий бойовий пілот, головний інструктор Академії «ВИХОР».
Навчання триває 2 тижні. Перший – теоретична частина, протягом якої бійці навчаються на симуляторах та отримують комплексні знання щодо використання дронів та технічного обслуговування. Другий – практика – пілотування на спеціалізованому полігоні. Академія була відкрита за підтримки благодійного фонду.
«Ми вирішили створити цю школу, тому що з самого початку повномасштабного вторгнення ми підтримували аеророзвідників і ми розуміємо, що фпв напрямок на фронті найважливіший, і дуже не вистачає кваліфікованих спеціалістів.» – каже Єлизавета Ковтун, волонтерка благодійного фонду «Вихор Єдності».
В майбутньому тут планують додати ще спеціальності для військових та цивільних. А більше інформації ви можете знайти на офіційному сайті академії.
Читайте також: З початку жовтня на Дніпропетровщині з’явилися 6 нових «точок доступу» до адмінпослуг