«Олімпіус Консалт» відчинила двері цехів приготування та зберігання їжі для школярів
Від нарізки страв до готового ланч-бокса на потужностях «Олімпіус Консалт». Компанія, яка готує ланч-бокси для школярів Дніпра, відчинила двері своїх цехів, щоб показати процес виготовлення їжі. Там готують ланч-бокси для 86 шкіл — це 16 тисяч дітей.
Шкільне харчування — тема, яка набула активного обговорення серед дніпрян. Аби батьки були переконані, що їхні діти харчуватимуться якісною і здоровою їжею, компанія «Олімпіус Консалт» відчинила двері своїх цехів та показала процес приготування страв і пакування у готові ланч-бокси.
Екскурсію починаємо із сухого складу, без температурного контролю.
«Це в нас близько півтори тисячі квадратних метрів складських приміщень, на яких встановлені такі п’ятиповерхові стелажні системи», — Євген Лисенко, комерційний директор ТОВ «Олімпіус-Консалт».
Кожна палета пронумерована, завдяки цьому зручно розуміти, який продукт там знаходиться та коли його треба спожити. Перед тим, як працювати з продуктами, кожен працівник проходить зону, де є дезинфекція ніг та рук. До того ж у всіх є спеціальна форма.
На підприємстві є приміщення овочевого цеху, де встановлені машини для чистки, нарізання та шинкування овочів та цех м’ясопереробки.
«У цьому цеху постійно працює охолодження, ми зараз знаходимося, відчуваєте, як в холодильнику. Температура завжди близька +5, 7 для того щоб отримувати максимальну безпечність харчування», — Євген Лисенко, комерційний директор ТОВ «Олімпіус-Консалт».
Сьогодні тут готують котлети. Їх виробляють не в ручну.
У нас тут 48 протвенів, відсажуються 40 хвилин в середньому. Першої вікової категорії котлет влазить більше, бо вони менші за розміром. 1 вікової категорії — це на шпилі 1 728 штук, 2-3 по 1 120 штук на шпильці.
Далі — гарячий цех. Тут відбувається термічна обробка. Котлети, які тільки що відсадили, вже готуються в сучасній духовій шафі.
Кабачкова ікра та каша також готуються, аби бути поданими дітям на завтрашній обід.
Далі готові страви йдуть до цеху фасування. Там завжди температура +5 градусів.
«Чому саме тут холодно? Тому що це і є початок нашого температурного ланцюжка безпеки. Саме за цими всіма дверми є безпосередньо приготування гарячих страв, і тільки-но вони були приготовані, вони переїжджають до цеху фасування, і тут починається їх охолодження і фасування в лоточки», — Євген Лисенко, комерційний директор ТОВ «Олімпіус-Консалт».
Далі вони конвеєром відправляються до холодильника «шокового охолодження», де ланч-бокси з виготовленою їжею за лічені хвилини охолоджуються до температури +3, +5 градусів. Після чого йде обов’язкове маркування з датою й фасування по контейнерах, які вже розвозитимуть по школах.
«Згідно з 305 постановою ми маємо меню, яке ми розробили. Годуємо дітей бобовими 1 раз на тиждень, макаронними виробами, картопля та крупи, злакові. 1 раз на тиждень ми даємо рибні вироби, котлети, також даємо м’ясні котлети. Дні, в які дітки не отримали м’ясних або рибних страв, ми їх компенсуємо задля різноманітності харчування такими стравами як омлет, ми даємо діткам кефір, тим самим заміщуючи білок, який дитина має отримати цього дня», — Анастасія, технолог виробництва.
Кожен день компанія готує ланч-бокси для 86 шкіл, це приблизно 16 тисяч дітей.
Читайте також: У керівництві Міноборони потрібні чесні професіонали, — Геннадій Корбан