На ЗАЕС через обстріли відключено один енергоблок: попри провокації окупантів, місія МАГАТЕ прямує до Енергодару
Напередодні візиту місії МАГАТЕ російська армія вдалися до нових провокацій на ЗАЕС, повідомляють у Енергоатомі. 1 вересня 2022 року, о 4:57 внаслідок чергового мінометного обстрілу окупаційними військами майданчика Запорізької АЕС спрацював аварійний захист і відключився працюючий 5-й енергоблок.
Крім того, пошкоджено лінію резервного живлення власних потреб ЗАЕС-330 кВ. У перехідному режимі сталося знеструмлення непрацюючого енергоблока №2 із запуском дизель-генераторів.
Енергоблок №6 продовжує працювати в енергосистемі України й одночасно заживлює власні потреби ЗАЕС. Український персонал станції робить все можливе для ліквідації пошкоджень її інфраструктури.
Також у Енергодарі з п’ятої години ранку не припиняються постійні мінометні обстріли міста. Чутно автоматні черги. Відомо про влучання в декілька цивільних об’єктів. Є постраждалі. Про це повідомив міський голова Дмитро Орлов.
Росіяни ведуть артобстріл і заздалегідь погодженого маршруту слідування місії МАГАТЕ із Запоріжжя до ЗАЕС, зазначив очільник Запорізької ОВА Олександр Старух. Передова група ООН не може продовжити рух з міркувань безпеки.
Та незважаючи на інтенсивний обстріл місія МАГАТЕ все ж вирушила із Запоріжжя до Енергодару. Голова МАГАТЕ Рафаель Маріано Гроссі повідомив Reuters, що, знаючи про «посилення військової активності у цьому районі», планує продовжити місію на об’єкт і зустрітися з його персоналом.
Читайте також: Ворог обстріляв Нікопольський та Криворізький райони: є руйнування
![](https://dnipro.tv/wp-content/uploads/2022/09/3c0a1a6a-099b-42ce-bb75-5d30c2b2005c-681x675.jpeg)
![](https://dnipro.tv/wp-content/uploads/2022/09/c73f95a7-4d24-4fdd-8233-e856dc4f88b8-506x675.jpeg)