«Моя дитина стала більш відкритою та зацікавленою. Дуже задоволені цим центром!» — дніпрянка про заняття у міському денному центрі соціальної адаптації дітей та молоді
«Ми дуже задоволені цим центром. Ходимо сюди з 8-річним синочком майже рік. За цей час дитина стала більш зацікавленою, радісною, відкрилась по-новому. І взагалі йому тут дуже подобається. Працює психолог, є цікаві заняття, інтерактивні, розвивальні ігри, майстер-класи. Дуже вдячні педагогам та фахівцям, які тут працюють», — каже Тетяна, отримувачка послуг у денному центрі соціальної адаптації дітей та молоді.
Допомогу у міському денному центрі соціальної адаптації дітей та молоді отримує 31 родина, в якій є людина з ВІЛ-статусом. У закладі надають психологічну допомогу, а також послуги із соціальної адаптації.
«Заняття із соціальної адаптації особливо важливі для дітей. Адже вони проходять у форматі групових занять і це додаткова можливість спілкування. Це сумісні перегляди фільмів, майстер-класи, профілактичні бесіди, консультації тощо», — зазначила Вікторія Бідняк, керівниця служби «Денний центр соціальної адаптації дітей та молоді» Дніпровського міського центру соціальних служб.
«Основні завдання служби – створення умов для соціальної адаптації дітей та молоді з вразливих категорій населення, зокрема, яких торкнулась проблема ВІЛ-інфекції. Працівники центру можуть проводити експрес-тестування на ВІЛ. Можливо, що діти, які мають цей вірус, не знають про нього до 10 років. Ми надаємо психологічну допомогу та підтримку в тому, щоб повідомити дитині про її статус», — прокоментувала Анастасія Тищенко, директорка Дніпровського міського центру соціальних служб.
У Дніпрі для соціальної підтримки дітей та молоді денний центр надає послуги безоплатно, після визначення індивідуальних потреб отримувача. Серед іншого:
– організовує роботу груп взаємодопомоги для дітей та молоді, а також батьків або осіб, які їх замінюють;
– організовує та проводить групові заняття, тренінги для дітей та молоді, залучає батьків або осіб, які їх замінюють, до співпраці, надає їм методичні рекомендації;
– розповсюджує інформаційно-просвітницькі матеріали, організовує та проводить масові заходи із протидії поширенню ВІЛ/СНІД у м. Дніпрі;
– активізує та залучає до вирішення проблем отримувачів послуг організації та установи різних форм власності та сфер діяльності;
– проводить добровільне консультування і тестування на ВІЛ-інфекцію.
Отримати консультацію та допомогу можна, звернувшись до Служби психологічної та правової допомоги «Телефон довіри» (+38 056 76 71 84), а також безпосередньо до денного центру соціальної адаптації дітей та молоді (просп. Петра Калнишевського, 55, тел.: +38 067 200 26 80).
Читайте також: Замість аварійних деформаційних швів – німецькі: у Дніпрі триває ремонт шляхопроводу