Мешканцям Дніпропетровської області розповіли, як і де організувати безпечні укриття
У Дніпропетровській області за минулу добу співробітники ДСНС здійснили 27 виїздів, сталося 6 надзвичайних пригод. Жоден випадок не пов’язаний з військовими діями. Про це під час брифінгу повідомив заступник начальника Головного управління з реагування на надзвичайні ситуації Олександр Шевченко.
«Останнім часом збільшилась кількість повідомлень про підозрілі предмети. Всі вони виявилися хибними. Просимо мешканців відповідально ставитися до викликів, адже це відволікає ресурс та увагу ДСНС, поліції», — додав Олександр Шевченко.
Найкраще укриття під час бойових дій — це спеціальні захисні споруди, які для цього призначені. У них попередньо треба зробити запас їжі та води.
«Найкраще укриття – захисні споруди, розташовані по всій території області. Місця їх розташування можна подивитися на мапі. Пристосованими сховищами можуть стати і будь-які підземні споруди: паркінги, тунелі метро, каналізаційні люки, ливневі колектори», – зазначив Олександр Шевченко.
Якщо ситуація застала у квартирі, необхідно знайти місце біля несучої стіни – вона товстіша за інші. Найкраще – у «трикутнику життя». Він – на перетинанні двох таких стін. Як варіант – укритися в ванній кімнаті, але тільки якщо там немає газового котла.
«У жодному разі не сподівайтеся на сходові марші. У старих панельних та цегляних будинках вони – дуже ненадійне укриття. Виняток – новозведені споруди каркасного типу», – сказав Олександр Шевченко.
Він додав: якщо обстріли застали на вулиці, як укриття треба обирати місце якомога далі від будинків. Це може бути канава, бетонний блок. Слід перечекати небезпеку лежачи, укривши голову руками.
Якщо їдете у громадському транспорті чи власному авто і почалися обстріли, негайно слід вийти з машини. Відбігти подалі від дороги і знайти місце для сховища.