Кінологи із загону «Антарес» підірвалися на розтяжці, коли шукали загиблих воїнів
Підірвалися на розтяжці, коли шукали загиблих воїнів. Своє професійне свято кінологиня Лариса Борисенко зустрічає на лікарняному ліжку. 26 березня жінка разом з напарником В’ячеславом Майбородою та собакою Бешею підірвались на розтяжці. Стан кінологів зараз стабільний, Лариса вже не потребує підключення до апарату ШВЛ — дихає та говорить самостійно.
За роки практики кінологиня Лариса Борисенко долучалась до десятків світових чемпіонатів. Завойовувала призові місця зі своїми улюбленцями. З 2014 року Лариса зі своєю кінологічною командою «Антарес» допомагають ДСНС у різних регіонах України.
Коли росія розпочала повномасштабне вторгнення, команда продовжила виконувати свою роботу — шукали людей під завалами. В «Антаресі» 14 собак. 9 з них шукали людей після трагедії 14 січня у Дніпрі.
Одна з чотирилапих – Спаркі. Це перший собака в «Антаресі», якого навчили шукати загиблих та залишки тіл.
«22 години вона повністю працювала. І коли ми вже від’їжджали, розуміючи, що живих вже немає, і хлопцям ДСНС ми сказали що, ще наб’ємо. На одній стороні порозкривали по наших позначках, а на іншій стороні ми ще попрацюємо, і на одній з позначок перевіряла ще Спракі, і вона поставила крапочку, що тут все», — розповідає Лариса Борисенко, керівниця пошуково-рятувального загону «Антарес».
Собаки рятувального загону «Антарес» знаходять під завалами як живих людей, так і тіла загиблих.
«Знайдемо ми завжди, тільки з собаками це може зайняти годину-дві, а без них — доба-дві», —пояснює начальник 37 державної рятувальної частини 6 державного пожежного-рятувального загону міста Павлоград Ілля Герасименко.
Під час пошуку загиблих захисників 26 березня у Харківській області Лариса Борисенко та її напарник В’ячеслав Майборода підірвались на розтяжці. Жінку доправили до лікарні Дніпра майже без ознак життя, але вже 28 березня її стан покращився. Перше, що спитала Лариса, коли отямилась, було: «Що з моєю собакою, Бешею?»
«Перше я питала про Бешу, мені кажуть, що вона жива, але поки я її не побачу, ну… Саме в той день працювала Беша», — згадує Лариса Борисенко.
Зараз на Ларису чекає довге лікування. Єдине, про що мріє жінка, — повернутися до роботи.
«Я маю повернутися, бо ми маємо власну методику, унікальних собак, унікальний потенціал, і ці собаки — ми розробили власну методику з підготовки цих собак з пошуку саме тіл загиблих, у Дніпрі працювали на Перемозі, безліч ще місць, треба працювати далі, бо якщо ми можемо повертати цих людей, наших загиблих героїв», — пояснює жінка.
Кожен крок до одужання супроводжуватиметься новими витратами на ліки та реабілітацію. Допомогти в цьому можуть усі охочі. Реквізити дивіться у відео.
Читайте також: “Погане рішення”: головний художник Дніпра про “лежачих поліцейських” на вулицях міста.