Яке покарання чекає на дніпрян за незаконно зрубану ялинку
Нещодавно мешканки Дніпра зрубали дві ялинки в Новокодацькому лісгоспі та намагалися забрати їх додому. Але жінок затримали на гарячому працівники лісгоспу та передали представникам Національної поліції.
Яке покарання чекає на тих, хто спробує у такий же спосіб прикрасити ялинками оселю під Новий рік, розповіла фахівчиня зі зв’язків з громадськістю та пресою Дніпровського місцевого центру з надання БВПД Вікторія Пльохіна.
Відповідно до ст. 105 Лісового кодексу України, за незаконне вирубування чи пошкодження дерев може настати дисциплінарна, адміністративна, цивільно-правова або кримінальна відповідальність.
За кожне незаконно вирубане або пошкоджене дерево на порушників чекають штрафи:
- на фізичних осіб – від 510 до 1020 грн.,
- на посадових осіб – від 2550 до 5100 грн.
Якщо незаконна порубка лісу заподіяла істотну шкоду, то наступає кримінальна відповідальність. За незаконну вирубку ялинок і продаж їх на вулицях можна потрапити під арешт на строк до 6 місяців. Або суд може призначити обмеженням волі на строк до 3 років, або винести вирок щодо позбавленням волі на той самий строк.
Вчинення цього злочину повторно або за попередньою змовою групою осіб карається обмеженням волі на строк від 3 до 5 років або позбавленням волі на той самий строк.
За вирубку дерев у заповідниках можна отримати штраф від 25 500 грн до 34 000 грн або обмеженням волі на строк від 3 до 5 років, або позбавленням волі на той самий строк. Якщо вирубування у заповідниках відбулося у великих масштабах, то такий злочин карається позбавленням волі на строк від 5 до 7 років.
Окрім того, за кожне самовільно зрізане дерево нараховується шкода, заподіяна лісу незаконним вирубуванням та пошкодженням дерев. Розмір нарахованої шкоди залежить від діаметра пня зрізаного дерева у корі біля шийки кореня: до 10 см – 498,45 грн., від 10,1 до 14 см – 878,22 грн., від 14,1 до 18 см – 2254,92 грн., від – 18,1 до 22 см – 4628,52 грн.
Тож при купівлі новорічних дерев у місцях продажу необхідно слідкувати за тим, аби дерево було промарковане спеціальним уніфікованим засобом — самоклейною етикеткою зі штрих-кодом або ж пластмасовою биркою-стяжкою.