Як у Дніпрі отримати соцпакет та де сховатися від ракет: звіт чергового по місту
Соцпакет та безпека. Дніпро залишається лідером за кількістю прийнятих вимушених переселенців. У місті продовжує діяти комплексна програма підтримки ВПО. В її межах людям надають всебічну допомогу — від житла до працевлаштування. Як долучитися до програми?
«На який час необхідно вам житло, постійно чи на час війни?» — «Постійно».
Пані Ольга прийшла до Лівобережного управління соціального захисту по допомогу. Її рідне місто під постійними обстрілами ворога. Дніпро став прихистком для неї та її родини.
Ольга Гладиш, переселенка з Авдіївки: «Тут питання і житла, і працевлаштування, і набори продуктові, для дітей — навчання, можливо, безкоштовне. Зараз син поступив до університету, можливо, якісь пільги є. Швидко, все дуже зручно, багато фахівців я бачу. Одразу визвали, одразу зробили анкету. Дуже швидко, дякую».
У Дніпрі на сьогодні зареєстровано понад 180 тисяч внутрішньо переміщених осіб. Всі вони, на рівні з містянами, мають право на соціальні гарантії, допомогу та послуги.
Людмила Остапенко, заступниця начальника Лівобережного управління соціального захисту населення по Індустріальному району: «У нас в місті для ВПО багато програм. Наприклад, рішенням виконкому від 13 грудня 2022 року запроваджено послугу харчування, таку послугу отримують десь 2,5 тисячі осіб. Також Дніпровський міський терцентр соцобслуговування громадян ДМР надають соціальні послуги вразливим верствам населення — це особи з інвалідністю, пенсіонери».
Аби обслуговувати людей якомога ефективніше, центри модернізують.
Едуард Підлубний, директор департаменту соціальної політики ДМР: «Коли ми перейшли на роботу в Open space, черга йде сама по собі і люди не затримуються. Нема такого, що люди чекають. Робота йде в робочому режимі і питань поки немає до цього відділення».
Укриття на базі підприємства «Дніпрометиз» працює цілодобово.
«Ось це витримує ядерний вибу».
Його територія чимала – понад 1000 квадратних метрів. Одночасно тут можуть перебувати 1300 осіб.
Олександр Ревука, технічний директор ПрАТ «Дніпрометиз»: «Маємо дизель-генератор для того, щоб було постійне електроживлення. Запаси питної, технічної води, медпункт в нас є, санвузли жіночі й чоловічі. Є місця для розміщення людей».
Медпункт має власний лазарет, а також ліки та оснащення на випадок різних надзвичайних ситуацій.
«Шприци, таблетки, все для надання невідкладної допомоги. Тут запас медичних масок, паперові рушники, стакани, це для переломів».
Едуард Підлубний, директор департаменту соціальної політики ДМР: «Я сьогодні приємно вражений, бо укриття відповідає всім вимогам, які існують на цей час. Тут є все необхідне».
Укриття на підприємстві доступне не лише для працівників, а й для мешканців прилеглих районів.
Читайте також: Прибирали стадіони та ліквідували звалища: Дніпропетровщина долучилася до «World Cleanup Day»