Як герої енергетичного фронту роблять все можливе та неможливе, аби у наших домівках було світло
Електрики, ремонтники й інженери. Українські енергетики відзначають професійне свято. Цьогоріч їхня робота ще й героїчна, оскільки подають електроенергію в будинки під обстрілами.
Костянтин Маляров 18 років у професії. Майстер розповідає: попри війну і блекаут, працюють у посиленому режимі.
Костянтин Маляров, майстер бригади з обслуговування контактних ліній: «Був момент, коли було страшно, коли у всьому місті згасло освітлення. Тому мобілізувалися на свої райони. Але, дякувати Богу, цю добу пережили і потім відбулося часткове відновлення».
Олексій Слепаков, майстер повітряних ліній: «Вітер, град, дощ – це працюємо. Когла був приліт нещодавно, було пошкоджено опори, пошкоджено лінію, мало того що будинки постраждали, люди були без світла, відновлювали. Спочатку відновлюємо, потім будемо боятися».
Взимку кількість заявок збільшується удвічі. Цьогоріч додалися аварійні і екстрені відключення. Через постійні коливання енергії, фахівці просять берегти електроприлади і не створювати додаткові проблеми «воїнам світла».
Михайло Бубнов, провідний інженер Дніпровського регіону електричних мереж ДТЕК: «Коли вимикається світло, треба в найкоротший термін вимкнути електроприлади, з розеток все вимкнути, і дочекавшись напруги на оселю, вмикати дуже обережно і поетапно. Котел рекомендую вмикати в останню чергу».
Протягом року понад 15 бригад ДТЕК відновлювали енергоживлення у Донецькій, Херсонській областях. Допомагали на підстанціях Укренерго та об’єктах генерації. Загалом з початку повномасштабного вторгнення відновили електроживлення більш ніж у 700 тисячах домогосподарств Дніпропетровської області.