«Home Park» у Дніпрі заробляє на міській землі?
Бізнесвумен з Дніпра заробляє на оборудках? Власниця харчувального закладу, зі слів комунальників, напала на них посеред білого дня. Погрози та навіть фізичне насильство через особисту неприязнь? Що не поділили та чому кафе продовжує працювати, якщо воно, як запевняють у міськраді, незаконне?
Знищення насаджень та комунальної власності, погрози та навіть рукоприкладство – з цим зіткнулися робітники КП «Міська інфраструктура» в парку Шевченка. А накинулась на комунальників, діляться, власниця закладу «Home Park», яка, здається, не дуже полюбляє квіточки.
Конфлікт між кафе та «Міською інфраструктурою» виник через позицію Home Park. Власниця, певно, вирішила, що комунальники незаконно озеленюють її територію.
Проте земля — у власності територіальної громади ще з 2013-го року. І відповідальність за її благоустрій також несе місто.
Олександр Санжара, секретар міської ради: «Так, ця кафешка знаходиться саме на міській землі, яка не є приватизованою, не є відведеною для цього використання. Тобто це фактично незаконне знаходження на земельній ділянці територіальної громади міста Дніпра. Ми розуміємо, що там зараз є конфлікт, там є кілька ухвал суду, які забороняють нам будь-що робити. Ми вважаємо, що ці ухвали суду є завідомо незаконні й оскаржуємо їх в апеляційному порядку. Я думаю, що апеляція їх скасує».
Працювати в парку Шевченка робітники КП «Міська інфраструктура» мають виняткове право. Не кажучи вже про офіційний документ, згідно з яким виконувати поточні роботи з озеленення парку — обов’язок підприємства.
Комунальники стверджують: працювати поряд із закладом просто неможливо.
Артем, працівник КП «Міська інфраструктура»: «Ми почали саджати квіти, прийшла власниця кафе «Home Park» разом зі своєю охороною й накинулась. Почала рвати рослини та її охорона почала штовхатись. Казали: «Ми не дозволимо це робити».
Нецензурну лексику та погрози від Home Park працівники підприємства слухають регулярно.
Наша знімальна група спробувала поспілкуватися з жінкою, аби почути від неї, що саме так образило їх заклад та в чому вині звичайні рослини, за які, до речі, кожен дніпрянин сплачує з власної кишені.
— Я спілкуюсь з правоохоронними органами в суді. Усе по букві закону, згідно конституції України, кримінального, процесуального, податкового, будь-якого кодексу.
— Я розумію, але, все ж таки, ви з журналістами також спілкуєтесь, чому з нами ні?
— Не маю бажання.
— Ви можете сказати нам те саме, що просто у вас все є у документах?
— Це просто моє бажання, я своє бажання висловлюю вам, сподіваюсь, доступною мовою.
— Ви казали, що ми можемо з вашим юристом поспілкуватись, тож можемо з ним, його запросити?
— Звичайно, можете.
— Тож ваш юрист десь тут знаходиться? Можна з ним поспілкуватись?
— Юридична адреса юриста, будь ласка, до «стоєчки».
Вибіркове спілкування і невиконані обіцянки. Ані інформації від Ірини, ані юриста ми так і не отримали. До конфлікту вже неодноразово долучались правоохоронні органи, яких викликала і жінка, і комунальники.
Володимир Чорний, керівник дільниці №5 КП «Міська інфраструктура»: «Вже неодноразово було викликано поліцію. Це відбувається по 3-4 рази на тиждень. Вона вважає, що вона власниця всього парку, всієї землі. На якій підставі вона знаходиться на території парку – жодних документів вона на теперішній час не надала».
Прилеглою територією бізнесвумен не обмежилась. До своєї власності внесла і ділянку поза парком. Home Park розмістив ємність з водою для закладу.
Відповідні міські служби прибули на місце з комунальною технікою — демонтувати незаконну споруду. З ідеєю жінка не згодилась — саботувала роботу.
Чим завершиться історія боротьби з вітряками і чи буде законне рішення конфлікту?