Герої серед нас: відновлення після фронту у медзакладах Дніпра
Рятують життя військовим. У реабілітаційному центрі Дніпра до кожного пораненого індивідуальний підхід. Задля отримання результату працює команда професіоналів. Серед поранених – 22-річний Ростислав. На фронті хлопець втратив обидві ноги, та не втратив жагу до життя. Зараз намагається опанувати протези. Ба більше, освідчився дівчині та планує зіграти весілля.
Усміхнений 22-річний Ростислав у реабілітаційному центрі Дніпра перебуває з квітня цього року. Життя юнака поділилося на “до” та “після” 29 лютого цього року. На війні хлопець втратив обидві ноги.
Першим етапом реабілітації була підготовка до протезування. Зараз вже військовослужбовець опановує протези. Зізнається, дається це вкрай важко.
“На протезному тренуванні я зараз вчуся згинати та розгинати коліна. Зважаючи на те, що я лише нещодавно почав ходити на протезах, успіхи йдуть потроху, але ніхто й не казав, що буде легко й одразу. Це потребуватиме тренувань протягом усього життя. У моєму випадку ліве коліно я можу добре викидати, а праве взагалі не можу”, – розповів військовослужбовець Ростислав.
Реабілітологи кажуть, у Ростислава залізний дух. Він робить великі досягнення. У майбутньому хоче взяти участь у проєкті “Титани юа”. Він бажає допомагати бійцям психологічно.
“Багато людей, які пережили ампутацію, замикаються в собі. Їхнє життя може просто зупинитися, і на цьому все”, – сказав Ростислав.
Сам же хлопець навіть освідчився своїй дівчині. Одружитися планує після того, як більш вправно буде стояти на протезах. У цьому допомагає команда професіоналів у найсучаснішому відділенні реабілітації Дніпра.
“На сьогодні ми маємо один із шести центрів досконалості в Україні. Насправді, ми не лише займаємося реабілітацією та відновленням військовослужбовців, але й досліджуємо роботу мультидисциплінарних команд, співпрацюючи з іншими закладами”, – повідомила завідувачка відділення фізичної реабілітації Алла.
За останній рік центр реабілітації обмінявся досвідом із 18 командами. 85% пацієнтів у відділенні – військові. З кожним працює не один реабілітолог.
“Це робота великої мультидисциплінарної команди, до складу якої входять лікар, спеціаліст з фізичної реабілітації, фізичний терапевт, ерготерапевт, можливо, терапевта мови та мовлення, психолог та соціальний працівник”, – зазначила Алла.
У команді працює понад пів сотні людей. Надається допомога і у інших медзакладах міста. У одному з них лікування проходить Анатолій з Вінниччини. До лав ЗСУ вступив на початку великої війни. Чоловік доброволець.
“Війна не стоїть на місці. Мотивація одна: вона зараз тут, і вона буде йти далі, якщо ми не зупинимо її. Ось і вся моя мотивація. Я українець”, – каже військовослужбовець Анатолій.
Чоловік отримував поранення двічі, перше на Бахмутському напрямку. Друге теж на Донеччині, потрапив під атаку дронів.
“Хворий надійшов близько 3 днів тому з діагнозом “сліпе вогнепальне осколкове поранення черевної стінки (не проникаюче)”. У нього вдало видалили з м’яких тканин уламок та провели стандартну медичну обробку рани. Наразі стан хворого задовільний, він іде на поправку”, – повідомив лікар Вадим.
Крім цього, чоловік має акубаротравму та проблеми з вухом. Після повного одруження чоловік проходитиме реабілітацію. Проте Анатолій у свої 59 планує повернутися до побратимів та наближати перемогу.
Щодня до відділення потрапляє до 40 людей. За словами лікарів, травми різні.
“Приблизно два місяці тому спостерігався спад, але близько півтора місяця тому він почав зростати. Найпоширеніші травми – це поранення верхніх і нижніх кінцівок, грудної клітки та черевної порожнини, а іноді й всі разом”, – сказав Вадим.
За рік відділення може прийняти до 2 тисяч військових.
Читайте також: “Дніпро опікується всіма людьми. Це — наш обовʼязок”, — Філатов про оновлення міських лікарень