Фестиваль лялькових театрів у Дніпрі перетворився на арт-резиденцію
У Дніпрі щорічний фестиваль лялькових театрів перетворився на арт-резиденцію DniproPuppet. Міжнародний захід зібрав у собі вистави з різних куточків України та з-за кордону. Що змінилося та чому ляльковий театр – місце не тільки для дітей, а й для дорослих?
Триденне свято мистецтва, театру та ляльок – арт-резиденція DniproPuppet. Вже шостий рік поспіль у Дніпро приїжджають актори з різних міст та гості з інших країн. Мартін Мажец привіз із Гданську виставу «Лицар без коня». Це його перша вистава, як актора та режисера, яку він показує вже понад 6 років. Чоловік каже, бути актором лялькового театру значно важче, ніж здається на перший погляд.
Мартін Мажец – актор, режисер, ляльковий дизайнер польського театру «Барнабі»: «Я вважаю, кожний актор-лялькар одночасно є й актором драматичним. Ти не можеш якісно відігравати за ляльку, якщо не вмієш грати сам. Частіше стикаюся з тим, що якщо актору, який звик просто грати на сцені, дати ляльку, то він не знатиме що з нею робити. Це доводить, що у акторів лялькового театру більше можливостей, ніж просто гра на сцені».
Цьогоріч фестиваль, через карантин, перетворився на арт-резиденцію. Проте навіть пандемія не здатна стати на заваді мистецтву.
Євген Хорошилов – начальник управління культури департаменту гуманітарної політики Дніпровської міськради: «Якщо раніше ми казали про суцільні вистави, то це, банально, дискусії, майстер-класи, обговорення. Це якісь нові форми спілкування, які теж можна побачити у нас. Це не фестиваль, це – спілкування, обмін досвідом і робота онлайн».
Новий формат не тільки безпечний для глядачів, а й корисний для митців. Вони отримали великий простір для творчої дискусії у жанрі.
Валентин Фетісов – директор Дніпровського міського театру ляльок “Театр актора і ляльки», арт-куратор резиденції DniproPuppet: «Майже кожна вистава розбирається на молекули. З’ясовуються тенденції, напрямки, нові ідеї. Бо театр ляльок, як вічне мистецтво, трішки застоявся, як і всі ми за період пандемії. Тому ми обрали такий формат, який дозволяє, з одного боку, не збирати велику кількість людей, а з іншого боку, фахівці можуть обґрунтовано поспілкуватися з приводу розвитку театру ляльок, як виду мистецтва».
Ще одна мета заходу – донести людям, що ляльковий театр – місце не тільки для дітей. Існують навіть окремі вистави, повний сенс яких зрозуміє лише зріла аудиторія.
Григорій Гельфер – голова Художньої ради при міському голові, керівник програми «Культурна столиця»: «На самом деле идеология наших фестивалей в том, что это спектакли для семейного просмотра. И дети, и взрослые прикасаются к этому искусству и выносят для себя что-то важное, что у них в семье потом будет правильно работать. Поэтому, думаю, это очень важный элемент культурной столицы».
Захід триватиме до 30-го листопада. Подивитися розклад вистав та пряму трансляцію можна на сайті або ютуб-каналі проєкту.