Два десятки команд виробників і майже 300 гостей: у Дніпрі пройшов захід «Люті Пташки, Демо День»
Маленькі, але смертельні для ворога. У Дніпрі пройшла презентація можливостей українських розробників безпілотних технологій та дронів. Захід був платформою для корисних знайомств, обміну досвідом і відкритого діалогу про майбутнє галузі. Попередні «демо дні» були проведені організаторами в Києві та Львові.
«Про дрони, здається, зараз говорять з кожного чайника. Нарешті дрони стали популярною темою».
«Люті Пташки» — один з найбільших проектів Dignitas. Два тижні тому фонд завершив збір на 30 мільйонів гривень. І вже розпочинає новий. За більшість коштів законтрактовано дрони від українських виробників. Ідея проєкту полягає у залученні якомога більшої кількості бізнесів до збору коштів на дрони.
Любов Шипович, директорка благодійного фонду Dignitas: «Бізнеси, окрім того, що вони можуть прямо донатити кошти, вони також можуть долучатися до компанії по збору і таким чином примножувати свої кошти».
Перші партії дронів вже у дії. Фонд отримує звіти та відгуки від військових.
Любов Шипович, директорка благодійного фонду Dignitas: «Ми вже маємо підтверджені враження на суму 1 мільйон 600 тисяч американських доларів. І це вже збір окупився навіть на перших враженнях ворожої техніки. Ось ці маленькі дрони-камікадзе чи бомбери — це зараз найефективніший спосіб вкладення грошей у знищення ворога, бо дрон за 400-500 доларів може знищувати ворожу техніку, яка коштує мільйони доларів».
На заході виробники спілкувалися з представниками Акселератора Міноборони щодо контрактування виробництв.
Марія Берлінська, керівниця проєкту «Victory Drones»: «Мій месендж до бізнесу, до проактивних управлінців: не шкодуйте в цей ресурс, це окупиться в рази. Окупиться безпекою бізнесу насамперед. Ми надсилатимемо вам приємні відео, як горить російська техніка, як ми зупиняємо штурми».
Марія додає: зброї, яку нам надають — не вистачає. Вона приходить у різній якості і дуже часто не спрацьовує. Проблем багато, проте, ми маємо бути одним цілим.
Марія Берлінська, керівниця проєкту «Victory Drones»: «Ми можемо перемогти, але нам потрібно справді об’єднати зусилля. Бо час грає проти нас. Людей наших стає все менше».
Мерія Дніпра виступила одним з партнерів «Лютих Пташок, Демо День». Борис Філатов наголосив, що місто готове знайти механізм, аби вкладати кошти в масове виробництво дронів.
Борис Філатов, міський голова Дніпра: «Міськрада хоче об’явити гранти або конкурс, вибрати найбільш компетентного виробника і вкладати в це гроші територіальної громади, всіх наших платників податків».
Розробка та виготовлення дронів — це війна майбутнього. І, на жаль, є ілюзія у деяких прошарків населення, що ми вже війну виграли, вона не стосується кожного. Від всіх містян під час заходу очільник Дніпра передав чотири ударні дрони одному з батальйонів ТРО.
Загалом захід зібрав понад два десятки команд виробників і майже 300 гостей.
Читайте також: Медіацентр, тренінги та спортивні майстер-класи: молодь Дніпропетровщини презентувала власні проєкти