«Дуже небезпечно, якщо ворог рушить на Запоріжжя», – Геннадій Корбан
Щодо ймовірних напрямків наступу ворога керівник Штабу оборони Дніпра Геннадій Корбан розповів в етері телеканалу ДніпроTV.
– Цей тиждень пройшов під знаком постійних повідомлень, що ворог готується до нової хвилі наступу під річницю початку війни. За даними РНБО та ГУР, насамперед рашисти намагатимуться вийти на кордони Донецької та Луганської областей (пам’ятається, такі ж плани у них були на «генеральну битву» навесні минулого року, але щось пішло не так). Незважаючи на великі втрати, зараз противник намагається атакувати на кількох напрямках. Це вже початок анонсованої нової хвилі наступу рашистів чи ні? Які основні тенденції сьогодні на фронті?
– Почнемо з Вашого першого питання. Справді, ворог готується вжити нової спроби повномасштабного наступу в Україні. Є кілька версій, які зараз активно обговорюються з цього приводу. Це Харківський напрямок – можуть з того напряму розпочати. Це Запорізький напрямок і, природно, Донецький напрямок.
Чому Харківський напрямок – тому що, якщо ми пам’ятаємо, окупанти активно заходили на схід від Харкова та намагалися прорватися і на той час окупували Ізюм та цілу низку міст Харківської області для того, щоб намагатися прорватися згори на Слов’янськ та замкнути свої війська, які у них перебувають у Донецькій області.
Те саме, такий самий ризик, є з приводу Запоріжжя, тому що вони досить близько знаходяться до Запоріжжя – вони знаходяться близько 40-50 кілометрів безпосередньо від міста – і там проходить лінія оборони українських військ.
Звісно, є ризик того, що вони захочуть окупувати Запоріжжя та здійснити масштабний наступ на місто для того, щоб замкнути Запорізьку область та вийти через Запоріжжя на правобережжя Дніпра.
У цьому дуже велика небезпека, і я думаю, що наші американські партнери надають розвіддані нашому військовому командуванню, і я впевнений, що вони надають свої розвіддані ГУРу. І я думаю, що Генштаб, відповідно, розробляє плани щодо реагування на подібні речі.
Щодо резервів, які сформувала росія, то на сьогоднішній день це близько двохсот тисяч. Раніше ми їх називали «чмобики», але сьогодні це навчені солдати, яких навчали два, три, чотири місяці на полігонах і розраховують, що за рахунок цих резервів вони зможуть просунутися в Україні.
Взагалі, загалом на фронті ситуація непроста, так говоритимемо. Вони активно вгризаються на територію Донецької області. Ми бачимо, що пав Соледар. Ми бачимо, що зараз розпочалися активні бої за Бахмут, і є просування окупаційних військ, і наші війська потроху залишають позиції.
З іншого боку, є думка експертів про те, що, можливо, варто залишити Бахмут і сформувати нову лінію оборони для того, щоб далі не пустити ті резерви, які вони збираються кидати в бій.
Дивитимемося за ситуацією, спостерігатимемо. Ситуація непроста, складна. Я думаю, що такий наступ росія розвиватиме протягом найближчих двох тижнів. Я не думаю, що він вже почався, бо ми не бачимо його щодо збільшення техніки, артилерії. Очевидно, вони готують якісь ударні групи. Я думаю, що Генштаб має інформацію з цього приводу.
Але є прогноз, що протягом двох-трьох найближчих тижнів вони можуть почати розвивати новий наступ, і в тому числі на напрямках, про які я сказав раніше.
Тому дивитимемося, спостерігатимемо, і сподіватимемося, і віритимемо у ЗСУ.
Читайте також: Адаптація та реабілітація: як у Дніпрі піклуються про дітей з особливими потребами