Черговий по місту перевірив роботу системи ситуаційного відеоспостереження, стан укриття та зустрівся з військовими
Обрізка дерев, доступність укриття та допомога військовим. Черговий по місту, заступник міського голови Дніпра з питань цифрової трансформації Костянтин Цепенніков перевірив виконання доручень міського голови.
Ігор — співробітник Ситуаційного центру Дніпра. Розповідає, в літній період дерева перешкоджають повному огляду території з камер відеоспостереження, тому комунальники з КП «Міськзеленбуд» виконали обрізку зелених насаджень.
Ігор Копилов, провідний фахівець Центру ситуаційного відеоспостереження: «Обрізання дерев на таких ділянках дороги, воно допомагає тим, що камери встановлені на більш небезпечних частинах проїзної частини, а дерева загороджують огляд камерам і можуть, наприклад, не надати комусь відео, тому що вони загородили огляд».
На локації працювали три одиниці техніки.
Віктор Іщук, садівник КП «Міськзеленбуд»: «На сьогоднішній день ми зробили 14 локацій і ще планується 11. На обробку всіх локацій потрібно приблизно 5-6 днів».
Черговий по місту перевірив виконання доручення міського голови Дніпра щодо дотримання належного рівня безпеки у місті.
Костянтин Цепенніков, заступник міського голови Дніпра з питань цифрової трансформації: «Мета основна — це обрізка зелених насаджень для того, щоб вона не заважала перегляду тих подій, які сьогодні обстежує Ситуаційний центр».
Укриття на проспекті Героїв, 38, в приміщенні школи №130. Тут черговий перевірив належний стан сховища та готовність у будь-який момент прийняти людей під час повітряної тривоги.
Жителька сусіднього будинку поділилася, що перебуває в цьому укритті кожну повітряну тривогу.
Олена Науменко, дніпрянка: «Я мешкаю в сусідньому будиночку — Маршала Судця,7. Під час повітряної тривоги завжди тут вмикається світло, я бачу, що укриття вже готове, і я спускаюся разом зі своєю родиною. Тут є все для комфортного перебуття».
Раніше тут був тир, потім складське приміщення. Після початку повномасштабного вторгнення його звільнили від зайвих речей та зробили ремонт. Укриття площею 550 м2 розраховане на перебування одночасно приблизно пів тисячі людей.
Тетяна Пісоцька, директорка «НВК №130»: «Чергування організовано цілодобово. Під час оголошення повітряної тривоги спеціальний співробітник відкриває укриття, мешканці можуть зайти в укриття та перебувати там під час повітряної тривоги, також співробітники закладу. І вночі, і вдень однаково».
Для відвідувачів підготовлено все необхідне. Тут є медикаменти, запаси води, ковдри, дитячі книжки.
Тетяна Пісоцька, директорка «НВК №130»: «Для мешканців з тваринами ми зробили окреме приміщення, окремий куточок, де вони можуть теж з ними бути».
Костянтин Цепенніков, заступник міського голови Дніпра з питань цифрової трансформації: «Укриття облаштоване всім необхідним — це і Wi-Fi, це і дитячі кімнати, кімната психолога, навіть є кімната для тварин, є санвузли, є розетки, є водичка, якісь перші засоби лікарські».
Дніпро з перших днів повномасштабного вторгнення отримує запити від наших захисників.
«Філософ», заступник командира Дніпровської бригади НГУ ім. генерал-майора Олександра Радієвського: «На теперішній час ми зверталися за засобами, які нам нададуть змогу стежити за повітряним простором, також підтримувати постійний зв’язок між командуванням підрозділу та особовим складом, який безпосередньо виконує завдання на нулі. А також пристрої для їх зарядки та постійної підтримки, готовності застосування».
На зустрічі з черговим по місту обговорили особливості застосування зарядних станцій, радіостанцій та тепловізорів.
Костянтин Цепенніков, заступник міського голови Дніпра з питань цифрової трансформації: «Сьогодні ми зустрілися з нашою 31 бригадою Національної гвардії. Узгодили найменування обладнання, яке їм необхідне. Вони подивилися, що все добре, те що їм потрібно, і ми найближчим часом готуємось до вже закупівлі і передачі».
Необхідне обладнання увійде до складу чергової допомоги військовим від дніпрян.
Читайте також: «Безпечне місто»: у Дніпрі відновлюють зовнішнє освітлення