Більше ніж 12 тисяч людей поважного віку та з інвалідністю отримали послуги у Дніпровському терцентрі у 2024 році
Соціальна адаптація, догляд вдома та безкоштовні обіди. Це лише невеликий перелік того, що отримували підопічні Дніпровського міського територіального центру у 2024 році. Загалом послугами терцентру протягом року скористалися більше ніж 12 тисяч людей поважного віку та з інвалідністю. У всіх 8 відділах для них створили комфортні умови.
«Десь половина наших підопічних отримують послугу «догляд вдома». Це складна категорія людей, яка потребує піклування та допомоги. У нас працює майже 500 соціальних робітників, які ходять додому до таких людей, готують їжу, прибирають та просто спілкуються, щоб вони не відчували себе самотніми. Більше ніж 2 тисячі підопічних отримують послугу «соціальна адаптація». Для них це дуже важливо. Є у нас і творчі гуртки, які завжди заповнені, бо всім подобаються. У нас і співають, і танцюють. Не ігноруємо ми і фізичні вправи. У нас велике різноманіття руханок: від йоги до пілатесу. Усі вправи розраховані саме для людей у віці, щоб підтримати їхню активність. Є у нас також і тренажери, і фізкабінет, і масажний. Загалом спектр послуг, які можуть отримати люди, дуже великий», — зазначила директорка Дніпровського міського територіального центру соціального обслуговування Ольга Мешко.
Щодня протягом 7 років відвідує терцентр пан Сергій. Йому 78 років. Чоловік зізнається, що завжди був дуже активною людиною, тому сидіти вдома без діла для нього тяжко. Після того, як вийшов на пенсію, знайшов собі заняття.
«Я отримую тут задоволення — співаю пісні, розказую гуморески та виступаю ведучим на святах і концертах. Я знаю до 60 українських пісень, граю на гітарі. Також в терцентрі я займаюсь спортом. Нещодавно їздив у Луцьк на змагання ветеранів спорту. Там посів 1 місце за метання ядра та завоював срібло за поїздку на велосипеді. Мені тут подобається, я відчуваю сили та енергію», — розказує підопічний територіального центру Сергій Макарусь.
Протягом 3 років ходить до терцентру і Лідія Іванівна. Раніше працювала у школі, проте як почався карантин і дистанційне навчання у школярів, то робота стала складнішою. Жінка не змогла опанувати комп’ютер та змиритися з постійними списуваннями дітей з інтернету. Знайшла собі відраду у терцентрі.
«Дуже полюбляю відвідувати майстер-класи, як сьогодні. Ми робимо символ наступного року – змію. Також відвідую танцювальний гурток, літературні вечори. Ну і, враховуючи те, що більшу частину дня я перебуваю у терцентрі, тому тут і харчуюся. Також ми організували рух «Бабусі для ЗСУ» та допомагаємо нашим воїнам. Ми шиємо білизну, створюємо обереги, в’яжемо одяг та збираємо їм пакунки з допомогою. Взагалі це дуже добре, що є такі місця, де люди у віці можуть перебувати, спілкуватися та відпочивати. У дітей своє життя і не хочеться їм завдавати зайвого клопоту. А тут ми всі так здружилися, що стали родиною», — ділиться враженнями Лідія Єлькіна, підопічна терцентру.
Протягом 2 років у Дніпровському терцентрі діє одна з найбільших в Україні програм — безкоштовні обіди, які отримують підопічні територіального центру майже у всіх відділах. Дехто харчується в приміщенні терцентру, хтось бере обід собі додому, а для тих, хто обслуговується у відділені «догляд вдома», – обіди приносить соціальний робітник.
«У мене 14 підопічних, 6 з них я відвідую щоденно. Двічі на тиждень я приношу їм обіди, які нам видають у територіальному центрі. Також я допомагаю їм по господарству: готую їсти, прибираю, купую продукти чи інші необхідні їм речі, купаю їх, якщо вони потребують моєї допомоги. Людям, які лежать, то я замінюю памперси, постільну білизну та годую їх. Крім того, я спілкуюсь з сімейними лікарями, отримую електронні рецепти на ліки, ходжу по різних організаціях та загалом роблю все необхідне, аби допомогти людям поважного віку. Зараз в мене на обслуговуванні люди різного віку: наймолодшій 67 років, а найстаршій 93. Вони завжди радіють, коли я прихожу, вони полюбляють спілкування», —розповідає соціальна робітниця Вікторія Волкова.
Готове харчування в терцентри привозить кейтерингова фірма. Потім порції розпаковують, підігрівають та подають підопічним. Харчування збалансоване та дієтичне, щоб підходило людям поважного віку. Загалом обіди складаються з гарніру з м’ясною стравою, овочевого салату, хліба, чаю з цукром та печивом.
«Обіди дуже смачні. Мені найбільше подобається, коли дають гречану кашу з гомілкою та салат. Інколи, правда, хочеться чогось різноманітного, наприклад, щоб давали хліб і білий, і сірий, а не лише білий. Але ми все одно задоволені. У нас пенсії маленькі, тому ці обіди – це значна економія нашого бюджету», — говорить підопічна територіального центру Валентина Іванівна.
Щодня підопічні терцентру отримують 4 860 гарячих обідів. Загалом за рік програмою «натуральна допомога» скористалися більше ніж 10,4 тисячі людей поважного віку та з інвалідністю.
У Дніпрі працюють 8 відділів Дніпровського міського територіального центру соціального обслуговування. Вони розташовані у кожному районі міста.
Крім того, у 2024 році Дніпровський міський територіальний центр почав надавати свої послуги літнім членам сімей загиблих військових. Усі послуги вони можуть отримати безкоштовно і незалежно від доходу родини.
Читайте також: У Дніпрі тривають роботи на площі Вокзальній з відновлення будинку, постраждалого від ракетного удару рф: що зроблено