Українських школярів запрошують запрограмувати віртуальних роботів
Дітей, які цікавляться робототехнікою та програмуванням запрошують до участі у безкоштовних віртуальних змаганнях VEXcode VR Cleanup Challenge. Вони відбуватимуться з 9 січня до 3 лютого з ініціативи ГО «Асоціація Ноосфера», яка також проведе навчання для тих, хто хоче спробувати свої сили у програмуванні робота.
VEXcode VR Cleanup Challenge – перші в Україні офіційні змагання від американської робототехнічної платформи VEX. Це система, яка об’єднує в собі освітню платформу з роботехніки для учнів та навчальні інструменти для їхніх наставників. Набори- конструктори VEX дозволяють дітям навчитися створювати роботів та програмувати їх. В Україні освітою на платформі VEX займається ГО «Асоціація Ноосфера», яка популяризує науку та STEM-освіту серед дітей та молоді.
Змагання VEXcode VR Cleanup Challenge орієнтовані на дітей від 8 до 14 років. Юні програмісти повинні будуть успішно пройти місію «Coral Reef Cleanup/Очищення коралового рифу» – у спеціальному симуляторі запрограмувати віртуального робота, який прибере дно океану. Досвід програмування бажаний, але його відсутність не стане перешкодою для участі, адже ментори та судді ознайомлять школярів з інструментами VEXcode VR та програмним забезпеченням.
Реєстрація на участь у змаганнях стартує 9 січня і триватиме до 23 січня. Взяти участь можуть усі охочі, незалежно від міста проживання, адже захід відбуватиметься онлайн. 24 січня відбудеться навчальний вебінар, де учасників познайомлять з платформою, розкажуть про регламент та завдання й дадуть відповіді на всі запитання. Відвідати вебінар можна як очно, так і в форматі онлайн.
Прийом готових проєктів (із сертифікатом досягнення та файлом програми) завершиться 31 січня. А 3 лютого відбудеться церемонія нагородження – переможці отримають цінні подарунки. Посилання на реєстрацію: https://www.robotevents.com/robot-competitions/workshops/RE-WORKSHOP-23-0937.html#general-info
Мета змагань – не просто розвага для маленьких розумників. Це можливість для дітей спробувати себе у робототехніці, програмуванні – сферах, які Міністерство освіти і науки визначило найбльш затребуваними у найближчі роки. На жаль, через війну шкільна освіта не може повністю покрити потребу в якісному STEM-навчанні. Тож ГО “Асоціація Ноосфера” за підтримки свого співзасновника Макса Полякова розвиває позашкільну STEM-освіту, організовуючи тематичні заходи та проєкти.
Довідково:
«Асоціація Ноосфера» – це громадська організація, що популяризує науку та сучасні технології серед молоді та створює сприятливі умови для розвитку інноваційного бізнес-середовища в Україні. Щорічно Noosphere реалізує понад 40 ініціатив. Наші ініціативи об’єднують науковців, інноваторів, підприємців, експертів, ентузіастів різних галузей у пасіонарне ком’юніті, де кожен може втілити власні ідеї та інноваційні проєкти у життя. ГО «Асоціація Ноосфера» вже не перший рік займається популяризацією інженерії і робототехніки. За її підтримки у Дніпрі ще з 2016 року відбувався найбільший в Україні фестиваль робототехніки і інновацій BestRoboFest. А в 2020 організація проводила для дніпровських дітей перші в Україні змагання на основі конструктора VEX – Noosphere Engineering Race. Тепер же віртуальні змагання на VEX стають доступними для школярів з усієї країни. Офіційні змагання з програмування віртуального робота через VEXcode VR – це можливість для дітей не просто знайти себе у робототеніці та познайомитися з платформою VEX, але й стати частиною міжнародної робототехнічної спільноти.
Макс Поляков (Max Polyakov, Поляков Максим Валерійович) – співзасновник ГО «Асоціація Ноосфера», керуючий партнер інвестиційного фонду Noosphere Ventures, бізнесмен із досвідом у сфері космічних та IT технологій, інженерії. Меценат. Доктор економічних наук. Власник 10+ патентів. Послідовник ідей Володимира Вернадського, візіонер космічного майбутнього України.
VEX Robotics — це американська комплексна робототехнічна система, яка пропонує освітню платформу і робототехнічні платформи (набори-конструктори) для навчання та змагань.
VEX Education — це навчальна платформа з робототехніки, яка дає комплексне рішення щодо інструментів, навчальних програм і професійного розвитку вчителів та учнів на кожному етапі проходження робототехнічних платформ.
VEXcode VR – це проста у використанні платформа, яка дозволяє кодувати віртуального робота, використовуючи або середовище блокового кодування на основі Scratch Blocks, або спеціально розроблений текстовий інтерфейс Python.
Читайте також: У 2022 молоді батьки Дніпропетровщини отримали понад 4 тисячі «пакунків малюка»