“Свято диявола”: Дніпро готується до Геловіну
Смачно чи лячно. Ще з минулого тижня на вулицях та у чисельних закладах Дніпра готуються до Геловіну. Один з головних атрибутів – вирізаний з гарбуза ліхтар Джека. Як правильно виготовити таку прикрасу? Та якими елементами варто ще доповнити святковий образ? Наші журналісти вирішили дізнались у професіоналів.
Скажіть, будь-ласка, чи мали Ви колись справу з гарбузом і чи вирізали його колись? Можливо, є якийсь секрет про який можете нам розповісти?
“Ну, я вважаю, що самий головний секрет і з чого треба почати – це з малювання контуру. Маркером або чим зручно. В принципі і ножем можна якийсь контур зробити. Але зручніше буде маркером”, – розповів шеф-кухар ресторану “Бартоломео” Дмитро Аракелов.
Аби уникнути “погрішностей” краще використати саме такий прийом – стверджує Дмитро.
Друга порада від шеф-кухаря – правильно підібраний дуже гострий ніж із тонким лезом. Це допоможе легше та швидше прорізати товсті стінки гарбуза, уникаючи розколювання.
“Тепер задача з середини дістати сім’ячки й м’якоть внутрішню”, – каже Дмитро.
А далі очі й ніс. Найскладніший етап – усмішка. Дмитро рекомендує вирізати її поступово, частинами.
Такий декор може прикрашати домівку 3-4 дні, за умов зберігання гарбуза вночі в холодильнику. А із залишків можна приготувати смачну осінню страву.
“Чому гарбуз – це добре? Наприклад, вона, якщо ми, з точки зору фігури, бо завжди ми дивимось на фігуру, адже це також наша краса, гарбуз менш калорійний. Якщо картопля +/- 80 калорій на 100 г, то – гарбуз 25. Десь у 4 рази, якщо я правильно рахую”, – зазначив дієтолог-нутріциолог Василій.
Жовтобоки можуть допомогти зняти набряклість, також вони дуже корисні для зору.
“З неї роблять і чізкейки, з неї роблять і пироги, і каву. Взагалі можна все що завгодно зробити з гарбуза. Вона може бути, як і декором на Геловін, так і смачною їжею”, – додав Василій.
Дієтолог каже – гарбуз можна куштувати як завгодно, але рекомендує не піддавати його довгій термічний обробці й не готувати у великій кількості олії.
Прикрасити оселю можна не лише справжніми гарбузами, а й штучними. Чисельний такий декор заповнює полиці магазинів напередодні Геловіну. Також можна придбати й різноманітні костюми.
Саме вони стали в нагоді учасникам свята в одній зі шкіл Дніпра. Пізнавальний та цікавий захід для малечі підготував Олександр. Сам відіграв роль біснуватого алхіміка.
“Я підійшов до адміністрації школи, попросив виділити актовий зал. В нас є ще один вчитель хімії і ми разом плануємо провести хімічний досліди, які мають якийсь цікавий вигляд. І дим буде і вибухи, кровопускання буде. Тобто ми таким чином хочемо показати учням різні аспекти нашої науки, яку ми намагаємось їм донести”, – каже вчитель хімії Олександр Гардієнко.
Головна умова для школярів – необхідно мати тематичний образ.
“І ще запросили аніматорів, які проводять хімічні шоу додатково. Ну а потім вже на уроці з ними поспілкуємось на їхню думку – що це було, які хімічні реакції проходили й так далі”, – розповів Олександр Гардієнко.
Олександр прискіпливо підготувався до “уроку”, знайшов костюм й зробив страшний грим.
І невід’ємна частина геловінського образу — грим. Анастасія в минулому гример, нині —візажистка. Розповідає, змінити образ можна як за допомогою звичайної косметики, так і з використанням спеціальних силіконових наліпок.
“Я вам хочу показати зараз приклад ось таких різноманітних накладок, які можна на будь-які частини тіла накласти, приліплювати. Це зроблено заздалегідь, й ось так отримувати такі страшилки. Тобто з такого пластичного гриму можна створити такі примітивні наліпки, можна створювати й дуже складні маски, усі ці шоу, які були, наприклад “Один в один”, коли з людини робили зовсім іншого персонажа, ось за допомогою пластичного гриму, масок, накладок – це і робиться”, – сказала візажист-гример Анастасія Слуцька.
Проте при створенні бажаного персонажа використати й підручні матеріали.
“Окрім усіх цих професійних баночок є навіть звичайний клейовий пістолет і сам клей, власно кажучи. Ось такі, якісь кусачки, якими можна там вигнути проволоку.
Можна взяти ті ж самі зубочистки та повставляти кудись там, наприклад, в руки і це буде як типу кістки. Можна взяти будь яку краску – червону акрілову, доречі акріл дуже гарно тримається на шкірі і можна зробити кров”, – зазначила вона.
Як каже Анастасія – головне не боятися проявити фантазію.
Читайте також: Чим зайняти школяра на канікулах: розклад найкращих екскурсій, майстер-класів та мультикотерапії у Дніпрі