fbpx
Зараз в ефірі: Файно
Наживо

П’ятниця, 26 Квітня, 2024, 14:03:35

weather-icon
˚C

Перші шпальти світових змі про війну росії в Україні 07 листопада 2022 року 

09.11.2022, 14:13

Головні теми газет за 7 листопада 2022 рік: 

  • Як повідомляє Washington Post, США неофіційно попросили Україну висловити готовність до переговорів
  • «Міжнародне розслідування: чи везуть російську нафту хорватські танкери»
  • Конференція COP27 розпочинається у впорядкованому Шарм-ель-Шейху на Синайському півострові, вона перебуває в тіні війни в Україні, а також енергетичної та продовольчої криз
  • Росіяни знову націлилися на голосування в США
  • Іран використовує Україну як летальний полігон для випробувань безпілотників

Росія допомагає зміцнити супротивника США

  • Помічники Байдена та Путіна провели секретні переговори
  • Великі втрати росіян
  1. Італія. “Il Foglio” – “Наша війна за волю”. «Протягом багатьох років Америка виключала ідею боротьби за демократію за допомогою зброї та присвятила себе розсудливості щодо автократів. Потім Путін вторгся в Україну і Заходу довелося відновлювати сили, щоб захищатися. Він це зробив”.
  • “Київська одержимість”
  • “Дуель мітингів”

 

      2. Велика Британія: «The Times» – «Ще мільярди будуть витрачені Великою Британію, вони вважатимуться іноземною допомогою».

Уряд Великої Британії готовий витратити майже половину свого бюджету на допомогу іноземним державам, оскільки міністри борються з мігрантами, які перетинають Ла-Манш на невеликих човнах, і з війною в Україні. У ньому наголошується, що, згідно з правилами Міністерства фінансів, до 3,5 млрд фунтів стерлінгів для біженців та мігрантів у Великій Британії вважатимуться частиною вкладу країни у міжнародний розвиток. Як голова Наукової ради Міжнародного кримінального суду, цей португальський судовий експерт брав участь у тисячі ганебних справ, намагаючись змусити вбитих «заговорити», щоб убивці постали перед судом.

  3. Австрія «Der Standard» – «Запит США до України»

Як повідомляє Washington Post, США неофіційно попросили Україну висловити готовність до переговорів

 

 4. Бельгія. «De Morgen» – ««Чому те, що для українців, не може бути для всіх шукачів притулку?»»

 5. Португалія «Correio da Manhã» – «Українці визнали евакуацію з Києва. І США хочуть мирної угоди»

  • Підвищується ризик загального збою електропостачання з настанням холодів
  • США просять Зеленського відчинити двері для мирних переговорів
  • Офіцер США говорить, що партнери втомилися

6.«Večernji list» –  «Міжнародне розслідування: чи везуть російську нафту хорватські танкери»

  • Давор Штерн: Я впевнений, що це відбувається! Нафта перевантажується у відкритому морі 
  • Маріо Павіч, президент правління Tankerske plovidba: Наша компанія ніколи не брала участі в порушенні санкцій

Екіпаж і капітан не несуть відповідальності, як і власник судна, тому що він не знає, який вантаж перевозиться і що з ним відбувається. «Трейдери», які його наймають, несуть відповідальність, а судновласник відповідає за зарплату морякам і страхування судна.

Ембарго порушується тим, що російську нафту перевантажують у відкритому морі, а потім фальсифікують «папери» і транспортують як арабську нафту

Деякі хорватські судноплавні компанії порушують санкції проти Росії?

Вони теж возять російську нафту в США?

Якщо це правда, чи це воєнна нажива, і в такому випадку, чи знають про все це хорватські спецслужби?

Чи знають вони, а відтак і керівництво держави, хто багатіє на українській катастрофі та куди веде слід грошей?

Večernji list цими днями отримав довідку про те, що російську нафту транспортують на Мальту та в Африку, потім її перевантажують із судна на судно і підробляють документи, щоб приховати походження нафти,  і заробляютьгроші там, де вони, враховуючи санкції, не повинні бути.

Разом із заявою про те, що багато судноплавних компаній в ЄС це роблять, нам було вказано, що деякі хорвати також роблять це, і це в той час, коли ЄС номінально вводить санкції проти Росії.

Слід також підкреслити, що Večernji list отримав інформацію із Задара, де розташована штаб-квартира найбільшої хорватської судноплавної компанії Tankerska plovidba. Тому ми також запитали їх, чи знають вони щось про це, і спробували нещодавно перевірити маршрут їхніх суден, тобто, чи їхні танкери, як і багато інших, також прямують до Мальти, Валлетти, де нібито все було останні місяці все і відбувалося.

Питання та частини заяв, які «люди з моря» розповіли журналісту Večernji list про ймовірну контрабанду російської нафти, ми надіслали всім відповідним хорватським і міжнародним установам, а також людям з нафтового бізнесу Давору Штерну, колишньому міністру економіки та багаторічному керівнику INA, який керував її філією в Москві, а також генералу Івану Чермаку, власнику Delta Oil International, компанії, що займається купівлею, доставкою та зберіганням сирої нафти.

Олива змінює “національність”

Свідки події, особистість яких ми охороняємо з міркувань безпеки, з острахом описували, як змінюється «національність» нафти і як відбувається торгівля. Розповіли про лоцмана на кораблі, обов’язки за коносамент, хто і як його підписує, сканує, відправляє агенту в порту, як вона «перетворюється з російської на азіатську»…

– Потім ми отримуємо дозвіл від компанії та країни, в морі якої ми перебуваємо, на перевалку вантажу.

Після того, як ми надішлемо коносамент агенту, можна «надрукувати» все, оскільки тепер усе комп’ютеризовано, і ми більше не маємо в руках фізичного паперу, як раніше.

Отже, ми отримуємо накладну, її сканують і надсилають електронною поштою, і той, хто її отримує, може змінити її і написати, що це не російська нафта, а нафта Саудівської Аравії чи будь-якої іншої країни, і вона може йти до США. або ще кудись, де діють санкції проти Росії.

У цьому випадку екіпаж корабля не винний, а в цьому треба запитуватиу компанії та країни. Ті, хто це робить, не везуть російську нафту на берег, а роблять це в морі і виписують фіктивну накладну. Припустімо, що прибувають три менші кораблі, щоб перевантажити з нашого більшого танкера.

Звичайно, можна робити все, що завгодно, включно з контрабандою, російську нафту перевозити, наприклад, як саудівську чи будь-якої іншої держави. Це політика, без державної політики цього б не сталося – це заява одного з «людей з моря», яку ми надіслали державним інституціям і хорватським судновласникам і попросили прокоментувати, чи їм про це відомо.

Інше джерело із Задара також говорить про транспортування російської нафти в Африку та на Мальту, перевалку та підробку документів на подальше транспортування туди, де «діють санкції».

А в США? А третій співрозмовник, який чув про це, переконаний, що про це навіть писати небезпечно.

— Обережно, це дуже серйозні речі, і мені байдуже… Не знаю, наскільки добре той, хто не в морі, розуміє спосіб контрабанди та зміни походження нафти, але давайте так: ви думаєте, що ця історія відрізняється від тієї, яка була під час війни в Хорватії та в Боснії і Герцеговині, коли нафта з Хорватії йшла до сербів у Боснію та Герцеговину і коли деякі наші відомі персонажі нібито на цьому розбагатіли ?

Мені дуже цікаво, чи хтось наважиться написати і щось сказати з цього приводу? І чи буде щось доведено?

Давайте спочатку подивимось, що вони вам відповідатимуть, – наше джерело свідчило, серед  іншого, про тему, яка, якщо її довести, знову й знову показує, що війна – це комусь брат.

Щодо результатів розслідування журналісти Večernjak у розмові з «нафтовиками» отримали підтвердження, що російську нафту везуть контрабандою туди, де нібито діють санкції, а хто це, повідомимо, коли отримаємо відповідь на запитання, надіслане в першу чергу до міжнародних інституцій ,і  якою буде ця відповідь Вони вже заявляють Večernji List, що знають, що деякі країни ЄС порушують санкції.

А що тут кажуть особи та установи? Генерал Іван Чермак говорить, що, на жаль, не має інформації про це, тому не може коментувати. Натомість Давор Штерн набагато красномовніший:

– У мене немає конкретних доказів щодо цих випадків, але я впевнений, що таке буває! Нафту перевантажують у відкритому морі, це робиться споконвіку, в торгівлі дозволено все, поки не спіймають.

Один із моїх колишніх роботодавців, Марк Річ, був засуджений у США до, я думаю, 500 років, по 25 років за кожне судно, за експорт нафти до Південної Африки під час апартеїду. Магазин намагається максимізувати прибуток усіма можливими способами, він не соромиться обходити санкції, тому що немає жодних нормативних актів щодо санкцій, не визначено, яка відповідальність, – відверто сказав Штерн.

Він пояснює, як великі нафтові компанії орендують кораблі на ринку, зокрема хорватські судноплавні компанії.

– Танкерний плавзавод орендує судна з екіпажем і все. Екіпаж і капітан не несуть відповідальності, як і власник судна, тому що він не знає, який вантаж перевозиться і що з ним відбувається. «Трейдери», які його наймають, несуть відповідальність, а судновласник відповідає за зарплату морякам і страхування судна. Йому навіть не потрібно знати, де його корабель або який це вантаж, якщо це не пов’язано з наркотиками або зброєю, – вважає Штерн і згадує, як його запис щодо передачі корабля був, коли той самий корабель з вантажем згадувався 27 разів на день!

– Але тоді йшлося про закони ринку, а не про порушення санкцій, – зауважує Штерн і додає, що неможливо проконтролювати, що станеться з судном, скажімо, у Туреччині, на Мальті чи на Кіпрі, або якщо російська нафта потрапляє через Мальту на російський НПЗ на Сицилії чи ввозиться вільно, без санкцій, для насосів російського Лукойлу в США. Крім того, одні країни, наприклад Угорщина, допускають торгівлю російською нафтою, інші – ні.

На запитання, чи повинні спецслужби знати, що щось подібне відбувається, він відповідає, що вони повинні знати, але ми, як маленька країна, насправді не маємо таких можливостей.

– У великих країн є супутники, які все знімають, шпигуни в портах, – пояснює нафтовик.

– На війні заробляють усі, – каже він, – крім тих, хто страждає.

– Так, оливу продавали через Хорватію до Сербії, поки йшла війна, і “пацани домовились” про продаж її з цистерн ІНА на наших заправках. Незважаючи на те, що танкери зважують при в’їзді та виїзді з країни на кордоні з Боснією та Герцеговиною, нафту заміняли водою, і коли ми повідомили про це в поліцію, вони сказали, що у них не вистачає людей, щоб контролювати це, – Штерн говорив про це відкрито.

Що стосується «сліду грошей», то він каже, що в Хорватії досить жорсткий контроль, інститут Управління з запобігання відмиванню грошей досить автономний, але є податкові гавані: Об’єднані Арабські Емірати, Мальта, Кіпр…

Контрабандисти, нелояльні конкуренти

У «Танкерській плавбідді» кажуть, що через відповідне міністерство, як зв’язок з органами ЄС, вони лобіюють посилення контролю та узгодження санкцій на рівні ЄС, США та Великої Британії з метою суворого накладення санкцій на компанії та судна, які порушують санкції. та створюють недобросовісну конкуренцію на ринку.

«На жаль, особливо під час війни, повідомляють про випадки контрабанди наркотиків, зброї та нафти, але Tankerska plovidba ніколи в цьому не брала участі та рішуче засуджує таку поведінку», — переконує Маріо Павіч, президент судноплавної компанії Zadar.

Вони стверджують, що кожному укладенню транспортного договору передує поглиблена фіксація та суворий внутрішній і зовнішній контроль усіх учасників, а під час перевірки користуються послугами відомих юридичних фірм, що спеціалізуються на операціях з міжнародним елементом.

– Укладення кожного транспортного договору також підлягає перевірці страховими компаніями. Остаточне рішення про укладення контракту буде прийнято лише після підтвердження того, що запропоновані поїздки та бізнес з усіма особами, залученими до транзакції, відповідають чинним нормам, тому дії Tankerska plovidba всупереч санкціям неможливі, – запевняє Павич.

Але випадки порушення ембарго на торгівлю російською нафтою відбуваються постійно, підтвердила Večernji list міжнародна неурядова організація Global Witness. Вони порівняли доповідь у Večernji list від хорватських моряків, які згадують Мальту та Африку, з тим, що вони знають про Індію.

– Ми повідомляли, що подібне відбувається з Індією. Ми контактуємо з владою кількох країн і, якщо маємо інформацію про порушення санкцій, зв’язуємося безпосередньо з ними. Ми також зробили це в серпні, коли німецька компанія порушила вугільне ембарго, що призвело до того, що федеральна прокуратура Німеччини почала розслідування, – розповів Луїс Вілсон з Global Witness. – А наші заклади? Ймовірно, ми також зв’яжемося з ними.

Найближчим часом можуть зробити заяву численні залучені або зацікавлені суб’єкти, які мали б що сказати на цю тему, включно з Міністерством закордонних справ і хорватськими слідчими органами. До того часу Мінфін відповів, що інформації на цю тему немає, і вказав Міністерство закордонних та європейських справ як компетентний орган для загальної координації міжнародних обмежувальних заходів.

Як російська нафта стає «саудівською» чи нафтою інших країн?

Екіпаж отримує дозвіл на перевантаження вантажу, коносамент надсилається агенту, а відсканований модифікується так, щоб російська нафта стала «нафтою Саудівської Аравії» або будь-якої іншої країни. Перевалка нафти здійснюється в морі, з кількох менших суден на більший танкер. Торгівля намагається максимізувати прибуток усіма можливими способами, вона не вагається обходити санкцій, тому що немає нормативних актів щодо санкцій, не визначена відповідальність за порушення.

«Фактичним співвласником Fortenova залишається російський Сбербанк»

Драма навколо переходу права власності.

Сейф Алкетбі, передбачуваний новий співвласник із Дубая, не вжив жодних судових заходів для легалізації свого володіння.

Драма навколо зміни власника у групі Forten, яка інтригує громадськість з вечора середи, неминуче ставить питання про те, чи перебуває під загрозою діяльність найбільшої вітчизняної бізнес-системи.

    7. Греція «Kontra News» – «Володимир Путін. Ядерна загроза Макрону на прикладі Хіросіми»

    8. «F.A.Z.» – «Вашингтон вимагає готовності до переговорів»

Вашингтон, схоже, заохочує Україну до приватних переговорів, щоб показати Росії певну відкритість до переговорів. Про це в суботу повідомляє “Washington post” з посиланням на високопоставлених американських чиновників.

Білий дім поки не прокоментував це. Згідно з повідомленням, запит Сполучених Штатів не має на меті спонукати Україну до переговорів. йдеться про те, щоб Київ продовжували підтримувати інші країни. «Втома від України» є «дуже реальною» для багатьох союзників

«СДПН хоче, щоб Німеччина відігравала провідну роль»

Соціал-демократи висловилися за те, щоб Німеччина відігравала провідну роль у світі.

«Напад Росії на Україну чітко показав нам, що військовий потенціал і стратегічні альянси також є частиною основ могутньої мирної політики», — йдеться в провідній пропозиції, яку приблизно 150 делегатів одностайно погодили на дискусійній конвенції в Берліні.

Вже в суботу, в перший день конвенції, голова СДПГ Ларс Клингбейл знову виступив за те, що Німеччина повинна відстоювати претензії на «роль провідної держави».  Однак цей термін викликає суперечки в партії.

Федеральний канцлер Олаф Шольц захистив свою суперечливу поїздку до Пекіна. У п’ятницю він і президент Китаю Сі Цзіньпін попередили про ядерну ескалацію війни в Україні. «Вся поїздка була варта того лише за це», — сказав канцлер.

У додатковій резолюції в неділю соціал-демократи рішуче засудили дії іранського уряду проти протестного руху в ісламській республіці та закликали до подальших санкцій.

 9. «Neue Westfälische» – «Всесвітня кліматична конференція як гостя на найкращому морському курорті Єгипту»

Конференція COP27 розпочинається у впорядкованому Шарм-ель-Шейху на Синайському півострові, вона перебуває в тіні війни в Україні, а також енергетичної та продовольчої криз. Слід винести уроки з руйнівних кліматичних явищ у Пакистані, Африці, деяких частинах Європи та Америки.

Міністр закордонних справ Анналена Бербок наголосила на важливості стримування глобального потепління. «Людство рухається до межі потепління більш ніж на 2,5 градуса, що вплине на наше життя, на єдину планету, яка у нас є», — сказала вона.

У Шарм-ель-Шейху на березі Червоного моря представники майже 200 країн проведуть два тижні, обговорюючи, як можна посилити боротьбу із глобальним потеплінням. Час має вирішальне значення, як показує звіт, поданий там Всесвітньою організацією погоди (ВМО). Серед близько 100 глав держав і урядів, крім федерального канцлера Олафа Шольца (СДПН) та президента США Джо Байдена, є новий прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак.

Президент торішньої конференції COP26 у Глазго Алок Шарма перед передачею повноважень Шукрі заявив, що цілі регіони світу тепер стали непридатними для життя. Тиск на багатьох людей, яким доведеться переїхати, майже неймовірний.

“Ця конференція має бути присвячена конкретним діям, – зажадав Шарма. – Жорстока та незаконна війна Путіна в Україні призвела до численних глобальних криз – енергетичної та продовольчої нестабільності, інфляційного тиску та боргової спіралі”. Ці кризи збільшили б існуючу вразливість до зміни клімату.

На думку кліматологів, глобальне потепління необхідно зупинити на рівні 1,5 градуса, щоб уникнути перетину небезпечних переломних моментів та запобігти катастрофічним наслідкам зміни клімату. Теоретично це все ще можливе, але лише шляхом радикальної зміни кліматичної політики. Міжнародне співтовариство погодилося з цією метою, але робить ще недостатньо для її політичної реалізації.

 10. «Südwest Presse» – «Гірка правда»

Як повідомляє Washington Post, президент США Джо Байден під час приватних переговорів закликав Україну показати, що вона готова вести переговори з Росією. Поки Україна лише хотіла сісти за стіл із наступником Володимира Путіна. Байден стверджує, що з його нинішньою позицією Україна може втратити підтримку західних країн, і він, здається, має рацію.

Про що Байден не говорить, але знає: після проміжних виборів у США у вівторок Україні буде набагато складніше продовжувати отримувати таку важливу фінансову та військову допомогу від США.

Партія Дональда Трампа контролюватиме принаймні одну з двох палат, можливо, обидві. Будучи президентом, Трамп висловив свою довіру до Путіна перед світовою пресою, а разом з цим і свою недовіру до всіх його спецслужб.

Впливові республіканці вже заявили про скорочення допомоги Україні. Якими б зрозумілими не були аргументи України про те, що Путін не є серйозним партнером для мирних переговорів, Байден, зрештою, лише висловлює нову гірку реальність.

«Байден тисне на Україну»

Президент США Джо Байден у приватній бесіді закликав свого українського колегу Володимира Зеленського виявити готовність до переговорів із Росією, повідомляє Washington Post з посиланням на джерела, знайомі з перебігом переговорів. Мета — заручитись підтримкою Києва країн, громадяни яких багато років боялися війни. “Втома від України для деяких наших партнерів – це реальна проблема”, – цитує газета слова чиновника.

11. Швеція « Expressen»  – «Великий ризик того, що війна Путіна  мутуе до третьої світової війни»

12. Туреччина «Daily Sabah» – «Якщо Росія чхне, Китай застудиться»

Якщо нація руйнує інфраструктуру іншої нації, щоб підпорядкувати її своїй волі, цю дію слід охарактеризувати одним словом: ганьба.

Саме це, мабуть, вважає гідним росіян президент Росії Володимир Путін.

Насправді його країна теж пережила свою долю душевного болю. Росіяни роками були жертвами нацистів; вони знають, що справедливо, а що несправедливо!

Якби вони могли побачити всю картину в Україні. Уявіть себе без світла та води на 24 години… 48 годин? Три дні?

Жодна порядна людина в Росії не змириться з переслідуваннями, яких за останні вісім місяців зазнають українці.

Європейці, які нібито знають всю ситуацію в Україні, у своїй бездіяльності поводяться не інакше, ніж росіяни.

Їхні національні лідери та бюрократи Євросоюзу досі безсоромно зважують, як отримати російський газ.

Вони вважають, що надбавка за російський газ у вигляді військової допомоги Україні очистить їхню совість. Тим часом вони ведуть переговори про спільну відповідь на енергетичну кризу, яка швидко наближається, і намагаються укласти індивідуальні угоди з Росією.

Росія ж, намагаючись скористатися егоцентризмом європейців, шукає прийнятні альтернативи, а не укладає з ними таємні угоди.

13. Китай «China Daily» – «Шукається вирішення. Як повідомляється, США закликають Україну бути відкритою для переговорів з Росією»

14. США. «Arkansas DemocratGazette» – «Росіяни знову націлилися на голосування в США»

Мета – припинити допомогу Україні

Дослідники виявили нові, хоч і більш вузькоспрямовані дії Росії напередодні проміжних виборів у вівторок. Мета, як і раніше, — розпалити гнів консервативних виборців та підірвати довіру до американської виборчої системи. Цього разу, схоже, також спрямоване на підірвання великої військової допомоги Україні з боку адміністрації Байдена.

Виборчі дільниці відкриються у вівторок, в  день виборів,  о 7:30.

 “Зрозуміло, що вони намагаються змусити їх припинити допомогу  Україні”, – сказав Алекс Пліцас, колишній військовослужбовець і співробітник Пентагону з інформаційних операцій, який зараз працює в консалтинговій компанії Providence Consulting Group.

Кампанія з використанням облікових записів, що видають себе за розлючених американців, підлила олії у вогонь найсуперечливіших політичних та культурних проблем у країні сьогодні.

Вона спеціально націлена на кандидатів від демократичної партії у найбільш спірних перегонах, у тому числі на місця в Сенаті Огайо, Арізони та Пенсільванії, розраховуючи, що республіканці у Сенаті та Палаті представників можуть допомогти військовим зусиллям Росії.

15. «The Washington Times» – «Іран використовує Україну як летальний полігон для випробувань безпілотників»

Росія допомагає зміцнити супротивника США

Іран готовий вийти з російсько-української війни як набагато небезпечніший супротивник, попереджають аналітики та інсайдери з питань національної безпеки, оскільки його військова програма безпілотників перетворюється на смертоносну «зброю терору», яка врешті решт може кинути виклик деяким із найпередовіших у світі оборонним системам.

Для режиму в Тегерані все більша залежність Росії від безпілотників іранського виробництва для її повітряної кампанії в Україні має безліч переваг, включаючи поглиблення дипломатичних і військових зв’язків між двома країнами, в той час як Іран стає все більш ізольованим від Заходу.

Проте експерти вказують на більш тривожну мотивацію, яка може мати наслідки для національної безпеки США та їхніх союзників, включаючи Ізраїль. Використання Росією на полі бою безпілотних літальних апаратів іранського виробництва Shahed-136 та інших апаратів дає Тегерану інформацію в режимі реального часу про те, як його безпілотні системи працюють у зоні бойових дій, які оборонні системи вони здатні перемогти та які їхні найбільші слабкі сторони. Ці знання керуватимуть зусиллями Ірану вдосконалити свої безпілотники, щоб зробити їх ще більш ефективними та смертоносними.

«У той час як США та НАТО скористаються досвідом українських військових, Іран теж.

Керуючи безпілотниками з Криму, іранці займають місця в першому ряду і можуть повідомляти, які атаки безпілотників були успішними та де можуть бути прогалини в будь-яких системах захисту», — написала Кетрін Ціммерман, постійний співробітник American Enterprise Institute, у нещодавній статті для Пагорб. «Наступне покоління безпілотників Ірану буде набагато складніше зупинити».

Війни є ідеальними лабораторіями для вдосконалення  можливостей військових та зброї, які беруть в ній участь. Нацистська Німеччина винесла уроки, допомагаючи силам Франциско Франко в Громадянській війні в Іспанії в 1930-х роках, а російські сили отримали досвід і ноу-хау в боях за підтримку режиму Башара Асада в Сирії протягом останнього десятиліття.

Пані Циммерман та інші вчені б’ють на сполох щодо довгострокових наслідків зв’язку ірансько-російських безпілотників в Україні та за її межами.

«Різноманітність способів, якими українські військові перешкоджають атакам російських безпілотників, є свідченням того, які засоби захисту вони мають у своєму розпорядженні», — сказала вона. – Але це також говорить про спеціальну природу відповіді, виявляючи вразливі місця для все більш складних  і випробуваних на практиці  іранських технологій. І це виявляє асиметрію в захисті від загрози».

16. «WSJ» – «Помічники Байдена та Путіна провели секретні переговори»

Головний радник президента Байдена з національної безпеки в останні місяці провів конфіденційні бесіди з високопоставленими помічниками президента Росії Володимира Путіна, намагаючись знизити ризик ширшого конфлікту навколо України та застерегти Москву від застосування ядерної чи іншої зброї масового знищення, заявили представники США та їх союзників.

Офіційні особи заявили, що радник із національної безпеки США Джейк Салліван зв’язувався телефоном з Юрієм Ушаковим, радником Путіна із зовнішньої політики. Пан Салліван також розмовляв зі своїм прямим колегою в російському уряді Миколою Патрушевим, додали чиновники. За словами офіційних осіб, мета полягала в тому, щоб захиститися від ризику ескалації та тримати канали зв’язку відкритими, а не обговорювати врегулювання війни в Україні.

На запитання, чи брав участь Салліван у таємних бесідах з панами Ушаковим чи Патрушевим, прессекретарка Ради національної безпеки Едрієнн Вотсон відповіла: «Люди заявляють багато про що».

17. «Los Angeles Times»  – «Мер Києва зробив страшне попередження»

Українцям кажуть готуватися до зими без тепла, світла та водопроводу

18. Бермуди «The Royal Gazette» – «Великі втрати росіян»

Український лідер Володимир Зеленський повідомив, що російські війська зазнали великих втрат у його країні, і попередив, що Москва планує ескалацію атак на інфраструктуру.

 

Telegram
Дивіться також
Спорстмени з Дніпра вибороли медалі різного ґатунку на чемпіонаті Європи з таеквондо ІТФ Спорстмени з Дніпра вибороли медалі різного ґатунку на чемпіонаті Європи з таеквондо ІТФ

Спортсмени з Дніпра вибороли 13 медалей різного ґатунку на чемпіонаті Європи з таеквон-до ІТФ серед дорослих, юніорів, юнаків та ветеранів. Змагання проходили у м. ...

рф обстріляла Нікополь з артилерії, серед постраждалих дитина рф обстріляла Нікополь з артилерії, серед постраждалих дитина

26 квітня окупанти атакували Нікополь з важкої артилерії. Внаслідок обстрілу постраждали 2 людей. Про це повідомили у ДніпроОВА. 9-річний хлопчик у стані середньої ...

«Приємно, що до людей з інвалідністю дослухаються та враховують їхні потреби». У Дніпрі продовжують робити тротуари інклюзивними «Приємно, що до людей з інвалідністю дослухаються та враховують їхні потреби». У Дніпрі продовжують робити тротуари інклюзивними

Дніпро стає все більш доступним для маломобільних містян та людей з інвалідністю. Аби вони могли вільно пересуватися, бордюри понижують до рівня проїжджої частини. ...

Юні дніпряни вибороли призові місця на Кубку України з кульової стрільби Юні дніпряни вибороли призові місця на Кубку України з кульової стрільби

Спортсмени з Дніпра вибороли медалі на Кубку України з кульової стрільби (пістолет). Чемпіонат проходив у Львові. Вихованці спеціалізованої дитячо-юнацької ...

Через аварійні роботи низка вулиць Дніпра без води: інформація від комунальників Через аварійні роботи низка вулиць Дніпра без води: інформація від комунальників

Бригада КП «Дніпроводоканал» продовжує аварійно-відновлювальні роботи на вул. Генерала Пушкіна, 22-Б, припинено водопостачання вулиць: – Катерини Мессарош, ...

У Криничках дівчина впала у криницю з водою У Криничках дівчина впала у криницю з водою

Вранці 26 квітня надзвичайники врятували жінку, яка впала у колодязь з водою на території приватного домоволодіння у селищі Кринички Кам’янського району. Про це ...

За добу Громадська рада обробила 44 звернення дніпрян За добу Громадська рада обробила 44 звернення дніпрян

Як повідомив голова Громадської ради при міській раді Дніпра Геннадій Корбан, протягом доби оброблено 44 звернення. Повідомлення від містян надходили до Телеграм ...

Допоможе протидіяти ворожим атакам. Філатов анонсував велику партію спецтехніки та генераторів для Дніпра від Японії Допоможе протидіяти ворожим атакам. Філатов анонсував велику партію спецтехніки та генераторів для Дніпра від Японії

Японія продовжить допомагати Дніпру, аби зміцнити його спроможність протидіяти наслідкам російських атак. Протягом цього та наступного років місто на безоплатній ...

Залишився без двох рук, але планує сісти за кермо: історія незламного військового Залишився без двох рук, але планує сісти за кермо: історія незламного військового

Приїхав на лікування до Дніпра, бо тут є ерготерапевти. Реабілітаційний центр у нашому місті продовжує надавати допомогу пораненим захисникам України. Відновити ...

Як сьогодні у Дніпрі курсує громадський транспорт? Як сьогодні у Дніпрі курсує громадський транспорт?

Сьогодні,  26 квітня, у зв’язку із завершенням ремонту дорожнього покриття по бульв. Слави тролейбуси № 16 та № 21 відновлюють роботу у штатному режимі. Усі маршрути ...