Дніпропетровщина отримала від благодійників велику партію сучасних систем енергозбереження
За проєктом «Power for Health» Дніпропетровщина отримала від партнерів ще одну партію потужних джерел живлення – 213 штук. Всього ж області передали 303 накопичувачі. Загальною вартістю понад 82 млн грн. Про це повідомили в ОВА.
«Додали нашим закладам більше можливостей. Вони зможуть поставити сучасні системи накопичення енергії. Дякую усім, хто організовував та координував доправлення цього технологічного вантажу. Це інвестиція в енергетичну незалежність нашої держави», – наголосив заступник начальника Дніпропетровської ОВА Іван Начовний.
Допомога – від Американської благодійної організації Direct Relief та Благодійного фонду Євгена Пивоварова. Підтримали ініціативу – Мінцифра і МОЗ.
Системи енергозбереження – для об’єктів критичної і соціальної інфраструктури. Зокрема, закладів охорони здоров’я та освіти, підрозділів ДСНС, ЦНАП. Вони зможуть забезпечити безперебійну роботу шкіл, дитячих садочків, лікарень, центрів надання адмінпослуг, пожежних частин.
«Розуміємо, що наша енергетика, на жаль, стала мішенню для ворога. Тож зараз треба робити акцент на велику кількість локальних, автономних мереж. Саме про це проєкт «Power for Health». Для мне честь бути долученим до цієї ініціативи. Працювати з нашими партнерами. Додавати стійкості критично важливим об’єктам», – зазначив засновник благодійного фонду Євген Пивоваров.
Він додав, що інноваційні системи енергозбереження надали, аби працювала операційна під час відсутності світла, аби завжди був зв’язок у рятувальників. Аби ЦНАП і заклади соціального захисту могли надавати послуги людям. Благодійники запевняють, це лише перший крок. Надалі планують передати сонячні панелі для автономної підзарядки систем.
«Чимало неймовірних історій, коли посеред операції зникало світло. Але лікарі продовжували рятувати пацієнта. Звичайно, міністерство повинно докласти усіх зусиль, щоб медзаклади були максимально автономні. Вже є відчутні здобутки. Якщо рік тому не більше 30 закладів охорони здоров’я були обладнані сонячними електростанціями, то на зараз таких вже близько 100. Плануємо до кінця року подвоїти цю цифру», – сказав радник міністра охорони здоров’я Віталій Власюк.
Серед отримувачів – Центр соціальних служб. Обладнання допомагатиме працювати під час вимкнень електрики.
«Наш заклад не припиняв діяльність з першого дня війни. Але був період, коли було тяжко працювати через перебої в роботі енергосистеми. Нам необхідно зараз бути готовим до нових викликів. І дуже дякуємо за надане обладнання», – розповіла директорка центру Лілія Калитюк.
Інтегровані акумуляторні прилади – зручніші у практичному використанні. Не потребують заправки пальним, як генератори, адже заряджаються від мережі.
Читайте також: Танці, єдиноборства та вивчення мов. У Дніпрі в комунальних закладах працюють гуртки на будь-який смак